Festival Svět knihy

blog

20.05.2015 v 17:58 / MirijamFrankl (433 views)
Festival Svět knihy
Ve dnech 14.5-17.5 2015 se ve výstavních prostarách pražského výstaviště Holešovice uskutečnil již 21.mezinárodní knižní festival ,,Svět knihy".
Vystavovalo se ve třech nabitých sálech. Festivalu se zúčastnilo mnoho vydavatelsví i antikvariátů s velice zajímavou nabídkou knižních titulů pro děti, teenagery i dospělé. A věřte nebo ne, dalo se tu sehnat i několik věcí, které byste na knižním festivalu asi nesháněli.
Jelikož festival byl mezinárodní zúčastnilo se i několik dalších zemí, přičemž čestným hostem byla delgace z Egypta. Slavnost provázelo mnoho přednášek a besed s autory( nemálo jste jich mohli potkat i u stánků nakladatelství, jenž jejich knihy publikuje, pro děti kupříkladu V.Válková nebo zde byla i mladinká autorka Marcela Remeňová) i jinými, literaturou se zabývajícími osobami. Festival se navíc nesl v duchu nově vydaných knížek.
Doufáme, že všichni (autoři, zástupci cizích států, prodejci i návštěvníci) byli spokojeni a těšíme se na 22. ročník festivalu ,,Svět knihy"!

Komentáře (3)

LordSnape
30.05.2015

Ten Svět knihy už také není co býval...

MirijamFrankl
27.05.2015

Jistě běž.

Naoki-Keiko
27.05.2015

Když už tak píšeš o egyptské delegaci, to mi připomnělo, že jsem nikdy nic od žádného egyptského autora nečetla... zvláštní :)
Na příští ročník bych se chtěla jet podívat taky :)