E-knihy nově v Databázi knih

blog

03.03.2012 v 17:00 / Dan (14400 views)
E-knihy nově v Databázi knih
Databáze knih jde s dobou a od této chvíle začíná evidovat také stále populárnější e-knihy (oficiálně vydané v ČR či SK, s ISBN); vždy pod obrázkem vlevo bude tento statut označen nápisem "e-kniha".

E-knihy se do databáze přidávají stejně jako knihy klasické, akorát při zadávání zaškrtnete, že se jedná o e-knihu, čímž budete moci následně přidat také formáty dané e-knihy (ePub, atd..)
O audioknihách zatím neuvažujeme (nemusím však připomínat staré známé ,,nikdy neříkej nikdy"), protože ač to mají v názvu, za knihy je nepovažujeme.

P.S.: Nedávno se mi "do rukou" dostala e-kniha Koncernová pětiletka, která se mi moc líbila, ale bohužel vyšla pouze v elektronické podobně a já ji sem nemohl zařadit. Myslím, že by byla škoda podobné tituly Databázi odepírat... 

Komentáře (30)

Nita17
28.11.2017

Knihy pro mě byly vášní odjakživa. Občas až přehnanou.
Samozřejmě ty klasické, ale přece jen doba se mění.
Tak jsem i Já zkusila novinku v podobě "e-knih". Rozdíl je jasný, ale dalo mi to nové možnosti. Dostanu se tak ke knihám, které je bohužel už velký problém sehnat. Je to skladnější :) . Navíc mě knihy vyjdou podstatně levněji, takže mě tak netrápí když sáhnu s výběrem vedle. A tak nějak jsem to stejně vyřešila šalamounsky, když mě kniha nadchne, tak jsi ji prostě pak pořídím i v té pravé papírové podobě a hotovo.

Psax
21.10.2013

Aurora: Jsem rád, že to pomáhá. Jak se liší čtení na čtečce od klasické knihy?
Myslel jsem, že že to jsou pořád ta samá písmenka..?

aurora
06.08.2013

Odpůrci e-knih si asi neuvědomují jejich přínos. Můj vnuk je dyslektik a nechtěl číst. Oni to nemají jednoduché. Díky čtečce se do literatury pustil. Technika čtení na čtečce je pro dyslektiky darem.

vozlenka
29.07.2013

Čtečku jsem si pořídila před dvěma lety. Půl roku z roku žiju v zahraničí, limit na zavazadlo do letadla je 10 kg a opravdu jsem nemohla na dva měsíce pobytu, vozit jenom knihy. Prostě a jednoduše i když jsem mimo domov si koupím e-book a můžu si číct jak je mi libo. Ale miluju hlavně knížky tištěné. Letos jsem si pořídila novou knihovnu, protože po smrti rodičů jsem neměla to srdce vyhodit jejich knihy, a tak na mě čeká doma můj milovaný Dekameron, Všichni lidé bratry jsou, první vydání Jiráskovy Filosofské historie a spoustu knih, které naši snáněli pod pultem v 70. a 80. letech. Čtečka je můj velký pomocník a opravdu si nemyslím, že by "zabíjela" knížky tištěné, kdo čte rád a bez čtení by si nedovedl život představit je to dobrá volba.

tyzik.cejka
27.07.2013

nechte už knihy na rádio spát jo a čtěte nejste hloupí

machrus
26.08.2012

Souhlasím s názorem,že mít doma svou skutečnou knihovnu a ne imaginární je nejkrásnější pohled pro mé oči.S tou vůní bych to neviděla moc valně,protože poslední dobou co jsem si koupila knihy jsou cítit dost zvláštně...chicht...nevím co to mají za papír,ale no hlavní je že si knihy kupuji kvůli obsahu a ne vůni..;-D K těm cenám knih se vyjádřím asi takhle...relativně jsou knihy stále levné...jsem nekuřák a do hospody chodím jednou za čas s kamarádama tak že já ty peníze dám za knihy a jiné věci, které mě baví...ale nemám děti tak že nemusím šetřit na jiné věci,které potřebuje rodina ...mám kolegyni a ta má právě tento problém...půjčuju jí knihy já... a k těm e-knihám - v poslední době jsem narazila na série khih, které nejsou k sehnání v žádném obchodě ani na internetu a nenašla jsem jiný způsob než oslovit pár lidí tady na databázi aby mi knihu oskenovali a poslali...tak si myslím ještě že jsou tak chápající duše,protože číst 10dílnou sérii a nepřečíst si první dva díly...to by mě zabilo ;-DDD tak AŤ ŽIJOU E-KNIHY ..ale i tak říkám tu sérii bych chtěla v tištěné podobě celou a ne jenom 8dílů.Pokud ty dva první díly dotisknou...někdy...koupím si je ;-D

Anetalucie
27.07.2012

Upřímně, miluji knihy. Miluji knihy jak při otevření voní novotou... miluji očekávání, když se do knihy začtu a miluji tu horečku, která mne nutí čti, čti, dokud nedočtu. Miluji ale také e-knihy a to ze zcela pochopitelných důvodů... když jedu na dovolenou, nemám kufr plný knih... v letadle si mohu přečíst co chci, protože se mi do telefonu, či čtečky vleze plno knih... moje oblíbená kabelka nemá zničené uši jako předchozí, protože tam netahám 3 knihy současně... :-) Je pravda, že kniha tištěná, je kniha tištěná.. ale i elektronická kniha má své výhody... A znám plno lidí, kteří díky čtečkám a telefonům, tudíž i díky e-knihám začali číst.....

venulka.b
15.05.2012

Morte: Naopak, já souhlasím s Tuso. Já sama knihy miluju, ale bohužel nemohu si dovolit jít si koupit každou knihu, kterou toužím přečíst. V knihovně opravdu není všechno a pokud už tam novinky jsou, je na ně čekací listina. Takže k novému výtisku se dostanu někdy i za půl roku, za rok.... Tohle je alternativa, která nikomu neubližuje.
Tuso svůj výrok určitě myslel tak, že pokud člověk stáhne z internetu knihu, přečte si ji a pak ji s největší pravděpodobností opět vymaže, nikomu tím neškodí. Ale pokud by někdo využíval těchto zdrojů k obohacení své peněženky, to už správné není.
Navíc v dnešním světě technologií, každý vydavatel či autor ( a je už jedno zda knih, videoher, filmů...) prostě musí počítat i s touto "ztrátou". A přesto se vydávají další a další novinky a nikdo nekrachuje...

1