Doba informačně ledová

blog

01.08.2012 v 02:05 / herdekfilek (1047 views)
Doba informačně ledová
Doba kamenná měla své nepopiratelné výhody. Člověk právě slezl ze stromu. Vyrovnal se vynálezem ohně jakž takž s šelmami a predátory a začal se svým způsobem nudit. Sem tam vydlabal Věstonickou Venuši, odběhl si do Lascaux ve Francii namalovat na zeď nějaké to zviřátko a tím to vlastně haslo. Informace se k němu zrovna nehrnuly a on se nehrnul k nim. Vegetoval jako ta květena. 

Hypoteticky, kdyby člověk té doby slezl ze stromu a posadil se před monitor počítače, co by se stalo. Přečetl by si (v hypotetičnu umí pračlověk co autorovi hypotetična se zamane) zprávy dne.

S temnou radostí by si zamnul ruce při přečtení alarmujícího titulku, že šavlozubák je těsně před vyhynutím. Zachrochtal by blahem nad skutečností, že ta zatrachtilá kosa střední doby ledové je na ústupu,
takže do módy přijde konečně ta kožka loni uloveného zajíce, ne pořád ta děsivě kousavá kodiakova plachta.

Ale načetl by na prainternetu jinou stránku. Tam by zase tvrdili, že šavlozubák nevyhyne, o tom ať si říká kdo chce co chce, ta bestie spíš přezbrojuje a chystá se ovládnout svět i s jeho ohníčky. Střední doba ledová, že se jmenuje střední proto, že po ní přijde teprve ta pravá kláda se sněhem ledem a že ani čtyři kodiaci neochrání tu trapnou vrstvičku, co jí pračlověk říká kůže. Jeden kodiáček kardiáček nezahřeje, spíš tu kládu nesnesitelnou zdůrazní.

Člověk tamní doby by podrbáním poškádlil prablechy ve vlasech a s ustaranou tváří načetl další prastránku. Tam by spatřil křiklavý titulek hlásající, že konec světa se blíží zároveň s koncem doby ledové. Pokud prý sníh roztaje, pralidé i se svými kodiaky ocitnou se náhle po krk ve vodě. Onen jeden stupeň navíc, který vše zapříčiní, že prý uvaří i bakterie. Jedinou útěchou pračlověku bude skutečnost, že se i ten ohavný šavlozubák utopí v jednom stupni Celsiově.

Načte si prafacebook, kde objeví, že jeho žena má status změněný na chtivá, volná, žádoucí. Dcera, že nosí na sběr brouků a kořínků zásadně králičí kožku potrhanou na tom správném místě a synáček, že právě stahuje ne příliš legálně nabytou kýtu z mamuta.

Při vypínání té informačně zahlcené věci mu ještě vylétne na pramonitor stránka s reklamou mistra Kopčema na profesionálně vyhotovené pasti na mamuty za pouhých padesát pazourků.

Pračlověk zahlcen informacemi by vzkřiknul do světa. Zahlcen. Jsem radikálně a nezvratně zahlcen zbytečnými informacemi. Kde jste moji berní příbuzní. Ze stromů jste neslezli. Dejte místo, už se šplhám za vámi.

Chyběla pračlověku ta novodobá otupělost, kdy přečíst si titulek o konci světa už nehne ani s myšlenkou, natož se svěračem. A jen díky jeho neapatičnosti mohli jsme se dovyvinout do současného stavu.

Dejte mi ten knoflík. No vraťte ho! Vypínám hypotetično. Vypnuto.

Komentáře (3)

Alix
21.01.2013

Právě jsem se odhlásila, ale koutkem oka jsem zahlédla dobu ledovou a zase jsem se rychle přihlásila. Počítám, že na tom stromě a s dobrou společností, mi taky bude líp, takže taky, dejte vědět!

WEIL
06.08.2012

No, nechtěl bych v té dob kamenné žít.

Ale kdybych v ní musel žít, tak bych nic nenadělal.

Pokud se lidstvo dožije třeba pět set let po nás, tak potom si taky možná někdo řekne, že je rád, že v téhle době, v níž žijeme by se mu nechtělo žít.

K článku - co mě z jeho podnětů právě napadá - už jsem ty přednášky slyšel častokrát - a opakuje se v nich, že je vyloučeno, aby člověk dnešního typu se stal přirozeným vývojem z opice až do člověka dnešního typu.
Že má i dnešní člověk blíže k savcům, než k osobám rozumným, to je fakt.

V lidech je méně racionality, a i když je, tak stejně jim to k ničemu vyššímu nepomůže.
V lidech je hodně pýchy, aby byli schopni bojovat s druhými, čerpat z nich, každý chce pro sebe uzmout něco, co ho uspokojí.

Marwin
01.08.2012

Velmi zábavný článek . Pokud se najde nějaký volný strom , dejte vědět , budu si na něm rezervovat flek v nejvyšším patře , na nějaké pohodlné větvičce .
Zatím alespoň na poloviční úvazek , ale kdo ví...?
Při čtení blogu jsem se královsky bavil .Pak jsem si uvědomil hlubokou pravdu tohoto příspěvku a proto ta výše uvedená poptávka na neobydlený strom .