Diskuze nad “vulgární” obálkou.

blog

10.04.2015 v 19:23 / marcuswang (828 views)
Diskuze nad “vulgární” obálkou.
Poprvé v životě jsem napsal knihu. Úporná dřina, ale pocit, který stojí za to. Vyhecovali mě kamarádi, když jsem jim vyprávěl příhody z mládí, které mi bylo tehdy stydno ventilovat. Ale co… Je škoda nepodělit se o radost i o trapasy. Zvlášť ty postelové nachází dychtivé posluchače. Teoretiky i praktiky.
Sepsat knihu je těžké, ale… ve srovnání s pakárnou ji publikovat … a PRODAT, je psaní léčivá relaxace, která nic nestojí. Realita tržního procesu je těžší než si nově vylíhnutý autor dokáže představit. O tom příště.
Chtěl bych se zeptat na váš názor na obálku, kterou jsem si navrhoval sám. Našel jsem slečnu jako obrázek a příliš nepřemýšlel, že jsem knihu nenapsal pro sebe. Pár přátel mi pomohlo s výběrem záběru a doladěním grafiky. Neuvědomil jsem si, že se všichni obklopujeme těmi, kteří mají podobné smýšlení, které nemusí být příjemné pro většinu (konzervativních) čtenářů. Ty tímto varuji předem, text není pro konzervy!
Jak to dopadlo? Prodalo se několik tisíc výtisků, což je značně nadprůměrné. Děkuji všem spotřebitelům! Ale ta obálka mě znervózňuje. Decentní dámy mi (na oko) šeptají, že by knihu v metru nevzaly do ruky a ani s ní nevkročily do ložnice (nebezpečná konfrontace). Udělal jsem prý s tou vulgární holkou velkou chybu. Jiné naopak přičítají dobrý distribuční úspěch pěkné slečně, která zaujme. Muži? Ty odhalená kráska přirozeně nepopuzuje. Ale ti zase skoro vůbec nečtou. Uff. Prostě nevím, zda se dá lidovým názorům věřit nebo je raději neposlouchat a sledovat čísla.
Co si myslíte Vy? Stydíte se za to, co držíte v ruce? 1, 2, 3 nebo 4?

Komentáře (10)

Raksa.A
10.04.2015

Hochu, já ti můžu poradit jenom abys vybral to, co se líbí tobě. Koneckonců, ty jsi pachatel obsahu. Anebo, co takhle v té 1. místo nožek vzhůru nohama z každé strany jedny zkřížené (jako sedící)?

Pivísek
10.04.2015

Nemám důvod se stydět za to, co čtu (a jak vypadá obálka), i kdyby to byla sebevětší blbost, protože je to prostě kniha, kterou číst chci a nezáleží na tom, co si o tom kdo myslí...
Z obálek se mi nelíbí ani jedna, 1 a 2 jsou laciné (nahaté ženy jsou na každém rohu, v reklamách, v časopisech, ve filmech, klipech, ...), obálky 3 a 4 jsou bez nápadu, nezaujmou, nenadchnou, nepřitáhnou pozornost...
Osobně bych si knihu s takovouto obálkou nevybrala, protože by mě prostě mezi těmi kvanty na knižním trhu nezaujala. Stáhnout z netu nahatou slečnu umí každý, ale být kreativní a pohrát si s obálkou, aby byla zajímavá, to je teprve oříšek!

2