Čtenářská výzva 2016 v plném proudu

blog

25.02.2016 v 13:05 / Redakce (1187 views)
Čtenářská výzva 2016 v plném proudu
Čtenářská výzva je v plném proudu a ikdyž trvá necelého čtvrt roku, už tu pro vás máme malé ohlédnutí... (aktualizováno 15. března)

I vzhledem k tomu, že výzva dostala samostatný web www.ctenarskavyzva.cz, ne všichni si její kroky evidují přímo zde na Databáze knih. Ta kladná většina však čítá k dnešnímu dni přes 7 600 uživatelů a stále poměrně solidně roste.

Průměrně má každý účastník přečteny 4 knihy (z dvaceti stanovených zadání a knih), z čehož jsem při zjištění usuzoval, že zvolený počet byl celkem adekvátní. Následně docela překvapily nejčastěji se vyskytující zadání:

1.) Kniha, která má více než 400 stran
2.) Kniha přečtená za jediný den
3.) Kniha, která byla zfilmovaná

Pokud jste s výzvou ještě nezačali, zde to můžete napravit.

Jak jste na tom s výzvou vy a jaké myslíte, že je nejméně se vyskytující zadání? Na vaše odpovědi se těším v komentářích níže.

Dan.

Komentáře (50)

Romanka89
04.09.2016

Splněno :) a to jsem četla i jiné knihy mimo výzvu, protože někdy jsem na nějaké čekala až budou volné v knihovně :) Těším se jeslti příští rok bude další, dostala jsem se díky výzvě i k pár knihám které bych si býala nepřečetla, ale většinou jsem se snažila zařadit knihy které jsem měla v plánu.

Liliana2006
26.04.2016

já mám ve čtenářské výzvě zařazeno 16 knih já si myslela že to nedám ani 5 knih ale ukázalo se že se mýlím.
=)

ZuzanaL
31.03.2016

Já jsem se přistihla, že se pro mě díky výzvě stalo čtení povinností a začalo mě to rozčilovat, jelikož jsem si vybírala knihy, aby mi do výzvy pasovaly...a tak jsem si dala na chvíli od výzvy pauzu a čtení mě zase baví...

gladya
30.03.2016

Splněno, vlastně ve třech etapách. Nejdřív jsem jen přiřazovala přečtené knížky do správné kategorie, ale to se mi nezdálo jako výzva. Pak přišla fáze dvě, přečíst něco, co už mám dlouho v plánu a hodí se do výzvy. A skutečná výzva byla etapa třetí, najít do některých kategorií něco, co bych jinak ani nečetla, třeba od autora, kterého jsem dosud neznala. Zadařilo se a objevila jsem pár velmi zajímavých titulů.

ThrisaManx
26.03.2016

Já mám zatím knih 12 a další 2 dočítám. Pro mě tato výzva ani tak výzvou není, ale je skvělou příležitostí sáhnout po knihách, ke kterým bych se za normálních okolností nedostala.

Temná.Maky
24.03.2016

Mně to připadá celkem zábavné.Pro mě byla nejtěžší kniha podle nebo inspirována skutečností a potom přeložená do angličtiny.Seznam se ale zvlásnout dá.
Přeju hodně štěstí!!:D

Lassie
22.03.2016

Ahoj :) Tak já na tuto akci narazila dneska, tak jsem tedy dost pozadu a s mým tempem čtení to nezlepšim.. ale vzhledem k tomu, že mě výzvy dokáží dokopat i k tomu, k čemu to sama nezvládám i když chci, tak zkusim přečíst co nejvíc ze zadání, i když jsem si téměř jistá, že všechno nedám.. Aspoň se dostanu k novým nebo dlouho odkládaným věcem :)

fristo
21.03.2016

Ahojte mne by zase pomohlo ak by ku každemu bodu bol vytvorený rebríček, alebo zoznam aby som si v prípade že si neviem vybrať mohol týmto pomôcť. Napríklad mám problém s knihou vydanou prvý krát v roku 2016.

1