Čtenáři - krajináři a jiní druhové

blog

08.10.2013 v 07:59 / w3s (351 views)
Čtenáři - krajináři a jiní druhové
Poslové jara, ale i zamrzlých rybníků. Knihomolové a cestovatelé časem. Dnes podzim zítra zima. To v pravidlech těžko bývá, když strnule drtíte knihu se správným názvem, ale poněkud méně plnějším obsahem. Odložíte? Nebo přečtete? Jak dalece jste zasaženi tím papírovým královstvím. Někdo usedavě pláče nad dějem jiný trpně strádá řádky. Píši v mezích pln starostí, Klasicky nepřepínám svoje síly. Druh zábavy můžeme uplatnit nabytými zkušenostmi. Kniha je rádce, ale i spoluviník. I kritik rozváže svůj jazyk má-li to zapotřebí. O čem dnes a denně sníme? Jak se krátí naše dny? Jsem čtenář slabý tak nějak pokulhávám, ale přečtu si. Není to zpověď byrokrata je to žal doby. Jsou to nehmotné majetky, ale i uchování historie. Píšu z důvodů malicherných. Píšu protože se mi chce. Píšu o tom, že předčítám co bude potom. Takto vylíčen jeden svět z mnoha. Žádná škola života, ale otazník doby. Snílkové bývaj většinou dobře informováni leč je jim dopřáno poznání. Je mnoho kategorií. A taky nudných slovních spojení. Věřme, že budem kojeni vždy tou správnou mízou. Z darovaného koláče největší díl.

Komentáře (3)

WEIL
23.11.2013

Ano, i já v tomhle autorovi vidím velmi nadějného writera. Může se vypsat k velkým výkonům, pokud bude stále na sobě pracovat, anebo i nebude, ale bude psát tak, jak se mu jeví jako správné.

Přeji mu hodně čtenářů, a chuť do psaní. Školních úspěchů už má za sebou hodně, takže ho asi už docela nudí.

Barilac
24.10.2013

Já občas nad knihou pobrečím. Jinak na emoce docela dlabu, jsou pro slabochy. Ale Stendhal nebo ruská literatura? Ta prostě zabíjí.

Ikkju
10.10.2013

Předposlední věta mě vyloženě potěšila, zdá se, že máš srdce básníka x)