Co zajímavého přečíst - 3 knihy pro srpen

blog

16.08.2016 v 16:34 / Barbara02 (267 views)
Co zajímavého přečíst - 3 knihy pro srpen
Dlouhá trnitá cesta z pekla 92%
Autobiografie
Neil Strauss

Brian Warner, z povrchu se může zdát, že jde jen o zvráceného Merilyn Mansona a tahle kniha je nejspíše taky zvrácená, ale pod tím vším je docela inteligentní člověk, což je na tom určitě také fascinující. Je uznávaná jako jedna z vůbec nejlepších rockových biografií a jestli tomu tak je po právu, se můžete přesvědčit sami.

Kniha už moc není nikde k sehnání a když už, tak za docela vysokou cenu.

"Vždycky jsem věřil, že člověk je chytrý. To lidi jsou stupidní. Jen máloco dokládá tuto skutečnost lépe nežli válka, organizované náboženství, byrokracie a střední škola, kde většina tak nemilosrdně vládne."
Válečný reportér 89%
Autobiografická reportáž
Patrick Chauvel

Protože mě vždycky zajímali lidi, kteří postrádali standardně nastavené zábrany dnešního člověka, je přímo nutnost si přečíst tuhle knížku a nasát tak pocit odhodlání a neohrožení v příbězích z osvobozeneckých a občanských válek. P.Cauvel fotil pro Paris Match, Time Magazine, Life, Newsweek a mnoho dalších, v roce 1995 získal ocenění World Press Photo. Při pořizování svých reportáží byl unesen, v Libanonu dokonce odsouzen k smrti, s prchajícími Haiťany zažil ztroskotání.
Zápasník sumó, který nemohl ztloustnout 86%
Filozofie
Eric Emmanuel Schmitt

Není špatný občas prozkoumávat skutečnosti, světa a člověka. Nechat vnést nový vítr do plachet. Eric-Emmanuel Schmitt, který vystudoval filosofii patří mezi nejčtenější a nejúspěšnější francouzské spisovatele současnosti a jeho kniha o rozzlobeném muži, který je alergický na celý svět, je označována za klenot duchovní literatury.


Jaká je vaše kniha, na kterou se těšíte?

Komentáře (1)

3952
18.08.2016

Nemůžu se dočkat křišťálového meče od V. Aveard. První díl (rudá královna) mě doslova oslovil a od knihy jsem se nemohla odtrhnout!