Co pro mě znamená čtení knih.

blog

14.11.2016 v 17:38 / Graces (571 views)
Co pro mě znamená čtení knih.
Co mi četba přináší, proč čtu knihy?

- Tyhle otázky si pokládám snad pokaždé co pozoruji ze své měkké postýlky svojí mini knihovnu, kde je pouze 30 knih, zatím. Napadají mě tyhle otázky při pohledu na prosklenou skříň plnou skvělých knížek.

Čtení knih je pro mě veliká vášeň teprve dva roky.
A zase tolik knih jsem nepřečetla, abych to uvedla na pravou míru, protože jsem jisto jistě omezená časem a okolnostmi.

Čtu vždy když mi to moje tělo dovolí a když mám také čas.
Ovšem někdy mě kniha chytila i tak že jsem musela číst například v hodinách Ruštiny, matematiky a angličtiny, i češtiny. A moje výsledky, no. Nebyly nejlepší! Pochopitelně.

Knihy jsou pro mě spoustou věcí a mají pro mě různé významy.

- Únik z reality který každý z nás občas potřebuje a není nic lepšího než se vžít do role hlavního hrdiny a naplno si užívat knihu.

- Nuda při nemoci. Určitě každý zažil období kdy se ochladí a já jaksi zapomněla vytáhnout dostatek teplého oblečení a jak jinak, prochladla jsem! Po překonání nejhorší části nemoci nastává totiž velká nuda. Nemůžu ven, nemůžu nikam. A nic. A proto nastává chvíle kdy se zachumlám s knihou, kapesníky a čajem do své nory a dokážu číst hodiny a hodiny, jen mě trošku ruší moje rýma!

- Nudné hodiny. Často se nudím v hodinách ve škole, protože je pro mě prostě obsah nezáživný a nudný! To potom dopadá tak že si postavím hradbu z učebnic a potají čtu knihu, nejhorší je, že jakmile učitel dojde k mé lavici hned mu je jasné co tam tak asi dělám. A jednou mi knihu paní učitelka i zabavila, celou hodinu jsem jí hypnotizovala na stole a kantorky a toužila po ní! Po hodině jsem jí ovšem dostala zpět a někdy jsme si o knize i podebatovali s kantory. Což pro mě bylo příjemné, protože moji vrstevníci jak je známo moc nečtou..

- Autobus! Není lepší chvíle než číst si při nudné cestě autobusem domů. Ráno to většinou nezvládám, to jsem ještě ve svých snech a chci zoufale spát. Ale po škole? Pf! Četbou se nejlépe krátí čas který strávím v autobuse a že to nějáká půl hodina i je.


- Jistá meditace pomocí knihy? Ano! Dá se tomu tak říct, je to ten únik z reality, jak už jsem zmiňovala..

- Naučné knihy? Mimo jiné, také často čtu odborné knihy. Jakožto studentka oboru zabývající se lidmi, často knihy o psychologii a komunikaci s lidmi. Takže se i něco naučím do té školy!

- Slovní zásoba!

Jak už jsem tak trochu nakousla, knihy jsou pro mě odpočinkem, relaxací a zábavou.. Možná že jsem si úplně neodpověděla na své otázky a článek nabral jiný směr.. Ale co už.

Komentáře (3)

nokid
17.11.2016

Vítej v našem klubu závisláků.

Graces
15.11.2016

Nemyslím si.

tester
15.11.2016

A co volná kapacita paměti? Nezaplácává se četbou všeho možného?