Četla jsem: Dvanáctka - Justin Cronin

blog

04.09.2013 v 08:50 / Bee (277 views)
Četla jsem: Dvanáctka - Justin Cronin
Uběhlo pět let od doby, kdy Peter a jeho přátelé zabili jednoho z Dvanáctky. Od té doby se rozprchli po celé Americe a ještě se jim nepodařilo najít zbylé viráky. Vracíme se do roku Nula, kdy vypukla epidemie a sledujeme boj o přežití posledních z lidí, kteří už pravděpodobně upadli v zapomnění. O sto let později se Peter vydává na další misi a tak nějak už tuší, že tahle bitva bude ta poslední.


*možné spoilery*


Opravdu jsem nečekala, že by dvojka mohla bejt dobrá, hlavně ne potom, jak mě uchvátila jednička. Omyl, v mnoha ohledech se mi tenhle díl líbil mnohem víc, než ten první. Od samého začátku je to nabité akcí. Vracíme se zpátky na začátek, do doby, kdy epidemie teprve vypukla a lidi se snažili přežít za každou cenu. Sledujeme osudy posledního ochránce Denveru a dalších přeživších, kteří se vypraví do tábora. O sto let později se naši hrdinové z předchozího dílu vypořádávají s každodenním životem a neustále se snaží dostat zbytek Dvanáctky. Máme tu i další nové postavy, které stojí za to a dostáváme se na kobylku viru a tomu, jak to vlastně funguje. Baví mě, že se dozvídáme, jak to dopadlo i s ostatními z programu NOE. A co mě bere nejvíc je to, jak je všechno vzájemně propojený. Z postav nikdo nezůstává pozadu, dostáváme znovu pohled na všechny strany a chvílemi je to tak napínavé, až jsem to musela odložit, protože jsem se bála, abych nedostala srdeční příhodu.

Nikdo to tam nemá lehký, lidi tu umírají a ne vždycky je bezpečí města to nejlepší, co vás může potkat. Lidi, kteří jste považovali za mrtvé, se tu objevují, ti, co známe mizí a nikdy nevíte, na čem vlastně jste. Doufala jsem, že konečně dojdu na konec a zjistim, jak to vlastně dopadlo, ale i když se většina věcí vyřeší, pořád tu zbyl jeden velký otazník a další díl vychází až za rok. Každopádně to bylo skvělých sedmset padesát tři stran, klíďo bych mohla číst znova.

Komentáře (0)