Bloggování - (ne)lehká věc...

blog

29.07.2016 v 17:46 / David_Vesely (325 views)
Bloggování - (ne)lehká věc...
Když jsem začal před rokem s bloggováním, ani jsem nepomyslel, jak těžká to bude věc. Někdo by řekl, že na tom nic není a že bloggování je hračka, jenže opak je pravdou. Já (než jsem se dopracoval k blogu) jsem začínal na Facebooku, kde jsem si založil stránku - Psaní = můj život a na ní jsem psal různé postřehy, jak z psaní povídek, tak z přečtených knih, jenže poté mi jedna kamarádka poradila, abych si založil blog (to bylo asi v říjnu 2015) a já jsem nevěděl, zda bych to zvládal. Dlouho jsem přemýšlel, začínal jsem si nanečisto psát recenze knih a promýšlet celý význam mého blogu. Pak přišel 13. prosinec a já zveřejnil první článek na blogu, pak další a nyní se blížím k hranici 100 nejrůznějších knižních článků.
Na mém blogu (Detektivník) najdete nejrůznější pravidelné články, věnované nejen detektivkám. Byla to dlouhá cesta a stále je. Od začátku jsem sei říkal, že chci, aby byl Detektivník místem (ne)jen zločinu, ale také dobrých vztahů. Proto jsem tento měsíc začal s novým projektem - Literární kavárnou & konferencí, což je program na sjednocení přátel dobré literatury a knih.
Ano, můj blog jistě není nejlepší, ale má své pravidelné čtenáře, kteří vždy ocení dobrý tip na knihu nebo pochválí dobrou recenzi, či si rádi o knize rádi popovídají.
Každému, kdo neví, jestli si má blog založit bych doporučil to zkusit. Z počátku se vše zdá těžké, vše promyslet, napsat, sjednotit, ale až si na vše zvyknete, půjde to samo. Jedno je ale u bloggování hodně důležité - fotit a fotit, protože foto a dobré články je to, co dělá blog blogem! Pokud někoho tento článek zaujal nebo mu pomohl při rozhodování, jsem moc rád!

David Veselý z blogu Detektivník

Komentáře (2)

David_Vesely
06.08.2016

Ahoj Pajuu,
děkuji za tvůj názor a hodnocení, jsem rád, že se ti na blogu líbí. Snažím se psát s minimem gramatických chyb, ale když člověk po sobě čte článek třeba 5x, nějaké chyby si nevšimne, ale snažím se. :-)

pajuu
06.08.2016

Ahoj, tvůj blog vypadá zajímavě, zaměřený na detektivky, takže určitě něco, co mě zaujme. Mám ráda, když si můžu přečíst něčí názor na novou knížku, jak se mu líbila, co se mu naopak nelíbilo a po přečtení porovnat se svým názorem. Taky si rozšířím obzor zajímavých titulů, které přidám do seznamu "chci si přečíst". Držím ti palce, aby se blogu i nadále dařilo. Na co se zkus ale zaměřit, jsou gramatické chyby. Sem tam nějaké y/i, čárky ve větách atd. Není jich mnoho, ale občas jsou dost vidět a snižují zbytečně tak dobrému blogu prestiž.