Albatros Media chystá výborné tituly napříč všemi žánry

blog

23. února v 23:25 / louluk (172 views)
Albatros Media chystá výborné tituly napříč všemi žánry
Ve čtvrtek 20. února proběhla novinářská merenda společnosti Albatros Media, na které byly představeny tituly pro následující dny a měsíce. Některé z nich vám chceme nyní představit a rozhodně se máte na co těšit.

Na konci února vychází kniha s názvem Říkejte mi Greta, která představuje světoznámou švédskou aktivistku Gretu Thunberg. Její příběh je ovšem jen částí obsahu, ve kterém můžete najít i řadu zajímavých informací o dopadech klimatických změn a celkovému postoji lidstva k planetě zemi. Navíc je převážně určená mladším ročníkům, čemuž dopomáhají i pěkné ilustrace. Určitě ovšem zaujme i nejednoho dospěláka.

Jen o pár dní později vyjde titul Kdo chytá v síti, který doplňuje film o internetových predátorech. Režiséři Vít Klusák a Barbora Chalupová pro jeho potřeby založili tři fiktivní profily dvanáctiletých dívek na internetové seznamce, najmuli herečky a čekali, co se bude dít. Okamžitě jim začali psát dospělí muži a nabízeli více než jen své přátelství. Kniha přinese rozhovory s dětmi i samotnými muži, o rozbor se postarají psychologové nebo vysokoškolský profesor zaměřující se rizikové chování na internetu.

Nemůžeme se nezmínit i o čerstvé novince Na okraji propasti od francouzského tvůrce Bernarda Miniera. Tento oblíbený spisovatel tentokrát nabízí thriller o zneužívání moderních technologií a ukazuje nejtemnější stránky digitálního světa.

V březnu se můžete těšit na zajímavý titul o Osvětimi. Elizino tajemství zpracovává téma nucené prostituce v koncentračním táboře. To přecijenom není mnohokrát zpracovaný námět, takže kniha určitě přinese pro čtenáře méně známa fakta. Autor Dominik W. Rettinger navíc knihu osobně přijede představit už v Březnu do Prahy.

Další novinkou třetího měsíce letošního roku budou Příběhy zvířecích hrdinů od Mika Unwina, které se svým zpracováním částečně inspirovali populárními Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky. Přinášejí ovšem poutavé příhody ze zvířecího světa. Dozvíte se třeba o odvážné slepecké fence, která zachránila páníčka při teroristickém útoku v New Yorku 11. září 2001 nebo o holubici, která přeletěla moře a zachránila posádku zříceného letadla.

A ve stejném měsíci nebude chybět ani napínavý thriller Mlčící pacientka. Přestože se jedná o prvotinu Alexe Michaelidese, překladová práva se ještě před vydáním knihy prodala do 42 zemí. Slavná malířka Alicia Berensonová v něm zastřelí svého manžela a poté se šest let uzavře ve vlastní ulitě. Prolomit se jí snaží psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se nelogická vražda stane posedlostí.

V dubnu přijde se svým sci-fi románem Barbora a zlatý robot proslulý český spisovatel Ondřej Neff. Je zaměřen zejména na mladší čtenáře a odehrává se v blízké budoucnosti, kdy lidstvo kolonizuje vesmír. Námět na román vzniknul v Neffově hlavě již před 40 lety. O ilustrace se navíc postaral Karel Jerie.

V květnu vyjde další skutečný příběh z koncentračního tábora Osvětim s názvem Dobrovolník. Tentokrát v něm hlavní roli hraje Witold Pilecký, který se dobrovolně nechal zavřít do Osvětimi, aby se v ní pokusil získat informace a zorganizovat odboj. Kniha nabízí řadu fotografií, získala ocenění Costa Book Award v kategorii Kniha roku, a navíc se její autor Jack Fairweather zúčastní festivalu Svět knihy v Praze.

Úhoři jsou u nás známí zejména díky knize Oty Pavla, ale i ve Švédsku mají takovou úhoří senzaci. Titul Tajný život úhořů přináší velice čtivou formou neskutečná fakta o těchto rybách. Dozvíte se v něm třeba, zda si uvědomuje vlastní existenci, jak vnímá čas nebo jaký měl k úhořům vztah Sigmund Freud. Tvůrce Patrik Svensson navíc knihu představí v Praze v rámci Noci literatury 13. května.

Poslední námi doporučená kniha vyjde v červnu. Téměř všichni určitě znáte příběh narkomanky Katky, který v časosběrném dokumentu sledovala režisérka Helena Třeštíková. Nyní přichází Michael Třeštík se stejnojmenným projektem, ve kterém shrnuje její příběh až do minulého roku. Dozvíte se tedy, jaké měly životní útrapy Katky pokračování. Rozhodně to nebude žádné veselé čtení.

Komentáře (1)

RMarkéta
28. února

Vůče Grétě Thunberg mám hroznou averzi, ale očekávala jsem, kdy se něco podobného objeví. Takže mě to ve finále ani nepřekvapuje.