Koupit knihy

Vladimir Semjonovič Vysockij

ruská, 1938 - 1980

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 8 knih

Komentáře (4)

hrdlickova_61
04.04.2019

Nelze zapomenout, jak jsme někdy kolem roku 1983 slyšeli s bráchou několik písní Vladimira Vysockého a několik slov o něm z rádia, celou dobu jsme se jeden na druhého dívali, jako že jo, já to slyším taky, pak jsme hned začali od něj i o něm shánět všechno, co se dalo, brzy jsme díky němu poznali ještě Bulata Okudžavu, Žannu Bičevskou a Vasilije Šukšina, nosíme to všechno v sobě ještě pořád a jsme za to vděční. Vladimiru Vysockému i překladatelům, hlavně Milanu Dvořákovi a Jarkovi Nohavicovi, ale i těm ostatním.

Atanone
23.09.2018

Но нет! Им не послать его на дно -
Поможет океан, взвалив на плечи.
Ведь океан-то с нами заодно,
И прав был капитан - еще не вечер!

Pro mě úžasný hlas,výborný herec a jeden z těch,co se nedali ohnout.
Jeho písně jsou nepřezpívatelné. Prostě to byl originál. A citát " еще не вечер!" v naší rodině zdomácněl.

niknikita
09.07.2018

Voloďa Vysockij...je to hodně osobní oslovení, ale je to veliká láska, tak snad mi bude odpuštěno.Nemám dostatečný slovník, abych vyjádřila nevyjádřitelné, ale jsem moc ráda, že jsem se s tímto bouřlivákem nemíjela.
Naprosto jedinečné bylo představení baletu Národního divadla pod názvem "Sólo pro tři" a kniha Maryny Vladyové "Vladimír aneb zastavený let" moc schází v mé sbírce nejmilejších .

otula
28.12.2012

Skvělý člověk, který se dokázal vcítit do duše kohokoliv, o kom zpíval, dokázal velmi účinně kritizovat to, co se mu nelíbilo. A ačkoliv neměl rád, když ho kdokoliv interpretoval, jsem rád, že to J. Nohavica dělal a dělá, protože mne to k Vysockému nepřímo přivedlo, když jsem tak jednou v ruštině zabíjel Nohavicovými interpretacemi hodinu při příležitosti narozenin naší učitelky, a ta se mne zeptala: "Otakare, a proč se neúčastníš Puškinova památníku?" Nakoupil jsem tehdy všechno, co se s Vysockým koupit dalo, a velmi jsem si ho oblíbil...