Koupit knihy

Václav Klaus

česká, 1941

Nahrávám...

Nová kniha

Volby 2021 – Budou o něčem?

Volby 2021 – Budou o něčem? - Václav Klaus

Říjnové volby – tak jak jsou připravovány – žádnou radikální změnu k lepšímu přinést nemohou. Nanejvýš si můžeme přát, že se v nich podaří zabránit příchodu extrémní levi... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 87 knih

Komentáře (5)

Garik
08.12.2018

Václav Klaus je – ako ekonóm, politik aj autor – osobou pre verejnosť značne kontroverznou a preto je vcelku pochopiteľné, že sa značná časť českej (ale aj slovenskej) spoločnosti necháva unášať silnou osobnou averziou vzťahujúcou sa aj na jeho publikačnú činnosť.
No samotný fakt, že V. K. je niekomu, nech už pre čokoľvek, nesympatický, ešte neznamená, že by už z princípu nemohol mať (hoci len občas a v niečom) pravdu. Pochopiteľne, tá časť spoločnosti (a čitateľov), ktorá autora nenávidí z ideologických dôvodov, sa s ním môže asi ťažko nejako stotožniť. Myslím si však, že čo sa týka mnohých jeho názorov prezentovaných v jeho dielach, bolo by predsa dobré odsunúť bokom spomínanú osobnú averziu (ktorá nie vždy pramení iba v samotnej osobnosti a činoch V. K., ale je často produktom pôsobenia médií) a venovať jeho náhľadu na celospoločenské problémy našej doby viac pozornosti.

Jacck
07.08.2017

jen aby bylo jasné, o kom se tady bavíme, tak jsem napsal do googlu Klaus + Rusko, popř Klaus + Putin a vypadly tyto názvy článků

Klaus: Rusko má právo na vlastní cestu, problémy vyvolává Západ
Klaus v ruské televizi mluvil o proměně EU a vzhlížel k Trumpovi
Rusko je obětí, na Ukrajině neoperuje, řekl Klaus rakouskému listu
Prezident Václav Klaus vyzval nedémonizovat Rusko
Klaus pro ruskou TV: ‚Rozpad EU, šance na záchranu'?
Klaus: Rusko patří do Evropy
Klaus pro britský list: Západní propaganda proti Rusku je směšná
Migranti mají stvořit novou Evropu, svěřil se Klaus prokremelské televizi
Recepce na ruském velvyslanectví: Klaus s Bobošíkovou dorazili
Rusista Klaus dostal od Putina Puškinovu medaili

když si k tomu vezmeme jeho životopis. Je to člověk s neznámou minulostí kde se znají jen názvy funkcí, které vykonával, komunistický prominent studující vysoké školy na západě v době, kdy se u nás kádrovali i studenti na středních školách, kamarád Kožených, Stehlíků, Saudků, Charouzů (všichni napojeni na StB nebo KGB), člověk nejvíce odpovědný za vytunelování ČR, člověk, který nedokázal nabídnout žádný recept proti fin. krizi, člověk kterého hlasy komunistů volily za prezidenta, politik, který odstoupil z politiky pro finanční skandály s falešnými finančními konty (Lajos Bács a Radjiv M. Sinha), člověk, který se habilitoval a skládal profesuru za stejných podmínek jako komunističtí pohlaváři, člověk, kterého habilitační práci ani profesuru nikdo neviděl, člověk, který jako jediný (mimo jiné) hlasoval proti plynovodu z Německa, který nás zbavil závislosti na RF, člověk, který prosazuje zájmy RF, člověk, který se bojí transparentních pravidel a právního prostředí EU. Člověk, který vzešel z Prognostického ústavu, kde sdílel stejnou kancelář s agentem KGB Karlem Köcherem. Člověk, který ušil prezidentskou milost na míru tunelářům....

Veškeré názory Václava Klause lze velmi rozumně pochopit i vysvětlit, pokud přijeme hypotézu, že se jedná o ruského agenta. Jistě, přímé důkazy má v ruskou nejspíš jen Putin, ale těch nepřímých je takové množství, že je prostě rozumný člověk nemůže ignorovat. Zajímavá je taky otázka, kdo asi financuje ten jeho institut. Řekl bych že to budou podobné zdroje jako Sputnik, Aeronet atd.

de_baques
24.03.2017

Líbí se mi především jeho zápisky z cest, které pravidelně čtu na klaus.cz, jeho postřehy a komentáře dokáží čtivou formou přiblížit různé na první pohled nezáživné konference, kulaté stoly apod., ale nejenom to, Klaus si všímá i cesty samé, lidí v okolí.
Druhou pro mne velmi zajímavou kapitolou jsou jeho rozhovory, ze kterých je patrné, že na rozdíl od standardního politika (typicky náš "premiér") nepřednáší snůšku fádních frází, ale předkládá čtenáři myšlenky, názory, se kterými třeba nemusíte souhlasit, ale nutí k zamyšlení.
Svými zásadovými (ideovými) postoji budí dlouhodobě kontroverze a zuřivou kritiku především ve světě médií a levicových intelektuálů (což se často prolíná), ale z delší perspektivy se jednoznačně ukazuje "ten člověk má pravdu". Kdo si dnes vzpomene na jeho tehdejší kritiku "z jiné planety", kde varoval před Schengenem a rušením hranic...kdo si dnes vzpomene, že byl posledním, kdo stále odmítal podepsat Lisabonskou smlouvu, díky které nám může EU nařídit téměř vše (kvóty...) bez ohledu na náš názor.

hanta
29.02.2012

Proč se stal tento člověk "odborníkem" na ochranu přírody? Jeho ekonomická dogmata o volném trhu narušovaly externality, z nich nejvíce poškozování životního prostředí, takže to musel nějak vyřešit. A jak si s tímhle problémem poradí moudrý profesor? No přece popřením problému. Možná mu křivdím a opravdu nad tím přemýšlel, ale jak zprivatizovat vzduch nevymyslí ani prezident.
Jednou si přečtu všechny jeho knihy, třeba se dozvím něco bližšího o jeho fylogenezi.

WEIL
31.08.2011

Politik, dříve ekonom, který rovněž hodně publikuje a píše takové možství textů, že to ani není možné...