Tomáš Halík

česká, 1948, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

To že byl život? - Z podzemní církve do labyrintu svobody

To že byl život? - Z podzemní církve do labyrintu svobody - Tomáš Halík

V autobiografické knize Tomáše Halíka sledujeme autorovo dětství, atmosféru rodinného zázemí a jeho vysokoškolská studia na pražské filozofické fakultě v době pražského j... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře k autorovi (11)

Tomáš Halík

Přidat komentář
milan3144
31.12.2017

Často poslouchám na Čro2 pořad "Jak to vidí", kde vystupuje i pan Halík a došel jsem k závěru, že tento člověk je především fascinován sám sebou...

Antis
10.07.2016

Je mým přesvědčením, že cokoli se dá vysvětlit stručně a tak, aby to pochopil i debil.

Nečetl jsem Halíka ještě celého, ale dosud jsem v žádné jeho knize nevyluštil odpověď, kterou od každého věřícího očekávám na prvním místě — odpověď na otázku: "Jak to víte?"

Dokud mi pan Halík tuto odpověď nedá, skeptické principy mi velí odstrčit jeho tvorbu do koše coby smutný testament zbytečně vyplýtvaného lidského života.

Cinik
05.05.2016

Jeho knihy i veřejná vystoupení představují jakýsi specifický kulturně-náboženský mor. Sebeoslavné krasožvanění, které (tu otevřeně, tu skrytě) prosazuje (neo)modernismus, synkretismus a relativismus. Katolík, který bere svou víru vážně, se mu vyhýbá širokým obloukem a stydí se za něj.

vlkcz
29.04.2016

Tomáš Halík je zajímavá osobnost. V katolické církvi patří k zastáncům konzervativních názorů. Přesto je, pro svou otevřenost a toleranci k představitelům jiných náboženství a dokonce bezvěrcům, mnohými katolíky vnímán jako ďábel a zrádce víry.
Na druhé straně je vnímán jako flanďák a intelektuál, který nerozumí problémům normálních lidí.
Ano, jeho knihy nejsou pro každého, ale kdo je naladěn na rozjímání nad tématy, která se "nezabývají všedními problémy", a ptá se po smyslu života, tomu pan Halík bude ochotným průvodcem. Neprozradí vám odpovědi na vaše otázky, ale ukáže vám, jak si na ně nalézt odpověď sami.

HTO
01.02.2016

„Posláním víry není utišit naši žízeň po jistotě a bezpečí, nýbrž naučit nás žít s tajemstvím. Víra je odvážný, riskantní krok naší svobody za úzký okruh toho, co je pojištěno a zajištěno důkazy. Věřit, dát šanci víře, neznamená zbavit se rozumu, nýbrž zpupnosti rozumu; dát prostor víře předpokládá osvobodit se od iluze, že hloubku pravdy můžeme plně uchvátit svým věděním a převést ji do svého vlastnictví a režie.“

„Zbožnost je pro mne otevřenost pro nezmanipulovatelné tajemství života.“

Montezuma
29.07.2015

V souvislosti s páně Halíkem se mně pokaždé vybaví hláška z jednoho filmu. Hospodyně se tam hádá s knězem a nakonec říká: "Nevím, kdo má pravdu, nevím, jestli Bůh existuje nebo ne, ale jedno vím jistě: vy kněží jste měli vždycky hrozně keců."
A pod to bych se podepsal.

edysy
13.03.2015

Právě jsem si ujasnila otázku nošení muslimských šátků v Evropě. Halík tvrdí, ať si je nosí, nebudeme jim to zakazovat, nebuďme jako oni. Ale není to z jejich strany egocentrické? Neměli by s pokorou (když už mluvíme o Halíkovi) přistupovat k naší kultuře a přizpůsobit se našim zvykům? A ne prosazovat SVOJE zvyky? Víte, jak to myslím? Nepodřizujme se něčímu egocentrismu. To vnímám jako hrozbu.