Salvatore Lombino

Richard Marsten, Evan Hunter, Hunt Collins, Curt Cannon, John Abbot, Ezra Hannon, Ed McBain (pseudonymy)

americká, 1926 - 2005, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře (18)

Salvatore Lombino

Přidat komentář
1T0S_
28. ledna

Autor netradičních detektivek. Jeho knihy obvykle nejsou zbytečně protahovány, neobsahují nadbytečné kecy a popisy. Zato jsou ale nabité dějem, kvalitními dialogy a dobře promyšlenými zločiny ;)

Mirka2778
12.07.2018

Pan McBain píše knihy řemeslně téměř dokonalé. Tento žánr však není to, po čem sáhnu v první řadě, ale spíš jen pro změnu. Proto nebudu hodnotit každou jeho knihu, kterou jsem přečetla, zvlášť.

moničina
27.02.2018

Môj najobľúbenejší spisovateľ krimi, milujem jeho 87 revír. Jeho príbehy sú zaujímavé, postavy detektívov a ich blízkych sú sympaticky poňaté a diváci s nimi žijú ako beží čas. Aj prostredie veľkomesta má svoju atmosféru, pri čítaní jeho kníh mám pred sebou predstavu, akoby sa dej odohrával predo mnou. Som rada, že sme mali možnosť čítať niektoré jeho knihy aj za socíku. Vo všeobecnosti - je to môj osobný názor, sa mi zdali staršie knihy z 50 a 60 rokov o čosi lepšie ako z 90 rokov. Jediná kniha, ktorá bola podľa mňa slabá bola predposledná kniha s názvom "Slyšte".

NemcovaKN
14.10.2016

Zatím jsem četla detektivky jen od něj a ještě mě ani jedna nezklamala! Knihy jsou čtivé, příběhy zajímavé a dobře napsané, protože se mi ještě nestalo, že bych se nudila nebo ztrácela v ději.

Luccy78
13.01.2016

Narodil se roku 15. října 1926 v New Yorku na Manhattanu, ale od dvanácti let žil v Bronxu. V New Yorku také chodil na základní a střední školu.
V roce 1944 byl odveden k námořnictvu; po návratu do civilu v roce 1946 dovršil své vzdělání na newyorské Hutton College, kterou opustil s titulem bakaláře svobodných umění. Na universitě se také seznámil se svou budoucí ženou, se kterou se v posledním ročníku oženil.
Psát se pokoušel už za studií, ale po odchodu z university nejprve prošel celou řadu zaměstnání: odpovídal na telefonické dotazy u Americké automobilové společnosti; u jiné firmy nabízel telefonicky restauracím mořské raky a kromě platu dostával i naturálie: tolik mořských raků, kolik jich dokázal sníst.
Poté se stal učitelem na odborně vzdělávací střední škole – znalost tohoto prostředí pak využil v románu Džungle před tabulí.
U kantořiny však nezůstal a odešel pracovat do literární agentury.
Do té doby byly jeho tvůrčí pokusy značně roztříštěné, vedle psaní se pokoušel i malovat (získal dokonce v soutěži stipendium Art Student's League) a nějaký čas i hrál na piano v džezovém orchestru.
Teprve v literární agentuře se podle svých slov „naučil psát povídky, které měly hlavu a patu“ a jeho šéf je začal pravidelně uveřejňovat v časopise.
Když pak nakladatelé projevili téměř současně zájem o jeho detektivní román a románovou science fiction pro dospívající mládež, rozhodl se Hunter na doporučení svého šéfa věnovat se jen psaní.

Jeho kniha Džungle před tabulí (The Blackboard Jungle) se stala bestsellerem roku 1954 a svým pranýřováním šokujících poměrů v americkém školství vyvolala bouřlivou společenskou reakci.
Od té doby vydával jednu knihu za druhou.

Pod jménem McBain také sestavil několik antologií detektivních povídek, v nichž pravidelně připojoval do každého svazku k pracím jiných autorů jednu povídku vlastní.

Napsal i mnoho povídek, které se objevily v nejrůznějších amerických časopisech. Svoje nejlepší nedetektivní povídky shrnul do knihy Všechno nejlepší v novém roce (Happy New Year) a Herbie a jiné povídky (Herbie and Others Stories).

Pracoval též jako scenárista, napsal například scénář k filmu Alfreda Hitchcocka Ptáci, promítanému i v Československu.

hellyhansen
05.01.2016

Ed McBain je zcela jedinečný autor ,v záplavě knih s detektivní tématikou naprosto nezaměnitelný ,
četl jsem spoustu a spoustu "detektivek" ,ale starý dobrý Ed je KLASA !!!

Peter.Melon
18.04.2015

Pan Mcbain psal skvělé detektivní romány,avšak mám raději detektivky od Agathy Christie.Mcbain byl velmi plodným autorem a byl celkem bystrý...

Misan1993
16.04.2015

Pokaždé, když se jede k moři nebo jinam na dovolenou, zajdu do Luxoru a po padesátikoruně si nakoupím pár kousků z 87. revíru. Nejde to číst v jednom kuse, ale jednou za čas je to příjemné čtení.