Salvatore Lombino

Richard Marsten · Evan Hunter · Hunt Collins · Curt Cannon · John Abbot · Ezra Hannon · Ed McBain pseudonymy

americká, 1926 - 2005

Nahrávám...

Nová kniha

Udělal jsem to já!

Udělal jsem to já! - Salvatore Lombino

Je říjen, v Isole panuje babí léto a unaveným detektivům na služebně 87. revíru odměřují nekonečné telefonáty a nespočetné hrnky kávy čas do konce směny. Pak zazvoní tele... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 119 knih

Komentáře (25)

Přidat komentář
jprst
26. ledna

S autorovými knihami kamarádím již od časného mládí, tedy "úděsných" více než padesát let, a zůstalo mi to až do současnosti. A takových autorů mezi mými oblíbenými moc není, ale tento je tam na trvalo zabydlen, k jeho knihám se rád vracím.

Medunkavera
14. ledna

Ano. Ed McBain. Popisuje vše do těch nej-ni-těr-něj-ších podrobností. Ať už popisuje ženu, muže, místnost, auto, dům, město, jízdu autem..
Vše dokáže tak perfektně popsat..
Pro někoho nekonečná nuda, já to obdivuji.
(Kdybych to tak uměla..)

heavy66
28.11.2020

Od mládí jsem nadšeným fanouškem 87.revíru a nejvíc mě fascinuje, že zatímco stárnu, moji oblíbení hrdinové se téměř nemění. Sem tam se někdo ožení nebo rozvede, (donchuán Kling chodil s Claire, Cindy, Augustou, Eileen a Sharyn), děti jim odrůstají, technika se mění, ale oni sami stárnou jen zvolna.
Například Hluchý se poprvé objevil v příběhu Provokatér z roku 1960, následovali Poldové (1968), Není hluchý jako hluchý (1972), Osm černých koní (1985), Zlovolnost (1993) a naposledy Slyšte (2004). Čtyřicet čtyři let provozoval kriminální praxi a pořád to byl asi třicetiletý, tak 180 cm vysoký blonďák s naslouchátkem v uchu, svůdce a vrah žen a dětí, a nesnesitelný sympaťák!
Aha, že prý jsem nenapsal nic o autorovi! Takže Ed McBain byl skvělý spisovatel kriminálních a detektivních příběhů, které mám moc rád!

keri.H
24.09.2020

Řadí se k mým nejoblíbenějším autorům. Má úžasné detektivní knihy a jeho 87. revír jsem si hodně oblíbila. :)

Medunkavera
08.09.2020

87. revír mě taky děsně bere. Ale nemám na to, abych to četla. Trvalo by to dlouho. A tak mám to štěstí a děkuji, že knihy jsou namluvené, takže je poslouchám.
Skvělý. Naprosto bez chyby.
A skláním se před panem Jiřím Zavřelem, jak to namluvil.

Greenfingers
15.04.2020

Ed McBain je klasikem detektivního žánru a pro mne zárukou kvalitní četby. Ačkoliv jsem ještě nepřečetl všechny jeho romány, zatím jsem nenarazil na žádný, který by mé vysloveně zklamal. Obzvláště mám rád příběhy z 87.revíru a jeho detektivy. Carella a jeho parťáci jsou správní chlapi na správném místě.

Kuža007
23.11.2019

Ed McBain patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům detektivek. A to díky nezapomenutelnému detektivovi Stevu Carellovi a advokátu Matthew Hopeovi.

1T0S_
28.01.2019

Autor netradičních detektivek. Jeho knihy obvykle nejsou zbytečně protahovány, neobsahují nadbytečné kecy a popisy. Zato jsou ale nabité dějem, kvalitními dialogy a dobře promyšlenými zločiny ;)

1