Koupit knihy

Raymond Elias Feist

americká, 1945


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 38 knih

Komentáře (16)

Ashen-Shugar
19.07.2021

Feist je moje srdcovka takže při hodnocení budu silně subjektivní. Kromě gamebooků a jednorázových knížek byla totiž tohle moje první velká fantasy sága a naprosto mě to pohltilo. Trhlinové války jsem četl, když mě bylo nějakých 15 - 16 let a to je asi ten pravý věk pro tohle dílo. Svět je jasně černobílý. Hlavní hrdinové jsou samej Mirek Dušín. Dialogy jsou jednoduché a je to trochu naivní a pohádkové. Vyspělý čtenář po půlce první knihy zjistí, že tady kladné postavy asi moc umírat nebudou. Když to čtu znova očima člověka o dvacet let staršího, tak mně asi nejvíc chybí nějaký psychologický pohled do hlavy hlavních hrdinů.
Na druhou stranu Feist píše strašně čtivě. "Zažrat se do toho" není žádný problém. Je to taková pohodová oddychovka. Děj pěkně odsýpá a člověk se ani na chvilku nenudí (kromě Pugova snu z druhé knihy, kde jednu celou kapitolu čtenář netuší o čem se to sakra píše a prokousat se tím je doslova utrpení :-) ).
Na trhlinovou válku navazují další ságy a jak postupem času knihy dospívají spolu se čtenářem, začíná to být méně dětské. Bohužel Feist má špatný zlozvyk, že moc nechce nechat umírat hlavní hrdiny a když už ano, tak se stejně skoro vždycky nakonec zase objeví třebas o pár knih dále. Děj je už zbytečně mockrát nastavovaný. Kdyby skončil třeba na deseti knihách, tak by to možná i prospělo. To lze zřejmě přičítat tomu, že Feistovy knihy jsou hodně populární a dokud to sype penízky, tak se prostě píše dál a dál... Asi největší Feistovo eso je, že pokud vám jeho styl sedne, tak se to čte jedním dechem. Doslova to hltáte, žerete mu každé slovo a tyhle věci mu hravě odpustíte.
Oblíbené hlavní postavy: Arutha, Jimmy Ručka. Oblíbené vedlejší postavy: Martin, Amos, Ghuda, Kašpar.
Suma sumárum, pokud je vám přes dvacet let a máte za sebou knihy autorů typu Abercrombie, asi budete zklamáni. Pokud je vám kolem šestnácti let, možná budete nadšení, jako jsem byl kdysi já a miliony lidí po celém světě.
Ještě takový dodatek. Nevím, co se to na trhu s fantasy literaturou děje, ale mám všechny Feistovy knihy kromě Vraždy v La Mutu a koukám, že pokud bych je teď prodal, nemusel bych chodit asi dva měsíce do práce :-)

Santinel
17.08.2017

PATNACT LET cekani na posledni dil ,,Maguv konec'' je docela dlouha doba ale vyplatilo se. Podekovala jsem tim, ze jsem tu knihu precetla za jeden den. Doted, jsem jeste nenasla fantasy knihu, ktera by prebyla pribeh o ''Dvou chlapcich kteri naleznou na pobřeží trosky neznámého plavidla a netuší, že jde o předzvěst vpádu armád cizí říše.'' Doufam, ze soucastni ctenari vydrzi az do konce jako ja a nevzdaji to nebot je zacatek nebavil!!!! Jako se to stalo v mem pripade ale ja jsem bojovala sama se sebou a nalezla jsem duvod proc pokracovat ,,TRESTE SE A ZOUFEJTE NEB JA JSEM MOC'' je ten duvod. I kdyz to chvili trvalo se k tomu dopracovat :-)

ŠárkaK
30.10.2016

Vynikající autor, jsem nadšená. Mám přečtených sedm knih a nemůžu se dočkat další. Jsem zvědavá jestli autor udrží laťku, kterou nasadil vysoko. Podrobně popsaný osud učedníka mága z Midkemie a potom krásně se prolínající příběh Mary z Acoma, pokaždé jsem hltala jak to dopadne. Doporučuji

misko13
23.09.2015

Nie som plnokrvny milovnik fantasy, tento autor ma milo prekvapil. Necakal som takuto neuveritelnu sagu ked som zacal citat o malom carodejnickom ucednikovi potkynajucom sa o kazdy kamen, netusiac kam vobec kraca. V jednom slede som si precital sagu trhlinovej valky, legendy a odkaz trhlinovej valky, sagu imperia, synov krondoru hadiu sagu, teda vsetko co sa mi podarilo zohnat. Ku koncu je citit ze autor pise aj pre pocitacove hry ale nevadi to. Stale ma velmi dobre napady na dalsi a dalsi pribeh. Odporucam.

BlackBlade
15.01.2015

Nejlepší spisovatel fantasy. Jeho sága o Pugovi a Tomasovi je neskutečně obšírná, ale vše začíná jednoduchým příběhem (Mág - učedník / mistr), na který pak vše navazuje. Dočetli jste Trhlinovou ságu a myslíte si, že už vás příběh nemůže ničím překvapit? Vězte, že jste teprve na začátku! :D
Rozhodně doporučuji číst chronologicky a nepřeskakovat. Je tam řada důležitých provazeb, díky kterým je dílo R. E. Feista asi tím nejkomplexnějším dílem, jaké jsem kdy četl. A jsem hrdý, že mám všechny knihy v prvním vydání v ČR, tzn. kupuji je postupně už přes 15 let a vždy se těším na další!

Eldar80
06.09.2014

Začínám se bát, že vrcholem jeho tvorby je sága o Impériu následovaná Trhlinovou válkou. Právě jsem dočetl tři díly Odkazu trhlinové války a bylo to velmi slabé. Pokud očekáváte stejnou úroveň jako první dvě, určitě tuhle ságu nečtěte. Jedná se vlastně o jeden velký příběh Jimmyho Ručky. Každopádně přečíst si celý příběh Trhlinové války a pak Ságu o Impériu je naprosto úžasný zážitek. Vůbec jsem nečekal jak moc mě životní osudy Mary z Acoma zasáhnou... (Komentář budu postupně upravovat.) 4.1.2015 Hadí ságu jsem dočetl už dávno, ale jeho knihy, které následují po Impériu jsou pro mě značné zklamání. Nějak se k úpravě komentáře nemůžu přinutit.

rumini
26.05.2014

Oblíbený autor fantasy. Trhlinová válka a Konkláve stínů nemají chybu.

Ladys
28.02.2014

Fantasy moc nečtu. A hlavní důvod je, že tak kvalitních autorů, jako je Feist asi moc není. Na trhu jsou tuny fantasy knih a nemám chuť se probírat kupou škváru a hledat zrnka kvality srovnatelná s Feistem, nebo třeba Zelaznym

1