Pavel Franek

česká, 1943 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

Španělsko a Portugalsko nejen autem

Španělsko a Portugalsko nejen autem - Pavel Franek

V úvodních kapitolách své knihy se autor – Brňák Pavel Franek, profesí strojní inženýr – zmiňuje hlavně o přípravách k cestám. Využívá přitom svých zkušeností z desítek s... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Komentáře (1)

pavlicek566
01. března

1. Autorem této laické recenze (dle metodiky 2 - 5 vět) je PhDr. Jan Horálek, bývalý vysokoškolský učitel, dnes již v důchodu:
Autor publikace Španělsko a Portugalsko nejen autem je životní profesí strojní inženýr (dnes již na odpočinku), ve volném čase však od mládí cestuje a o své zážitky i zkušenosti se rád podělí. Tato kniha, která není jeho jediná, je praktická cestovní příručka pro letní dovolenou na Pyrenejském poloostrově. Autor, který popisovaná místa i jejich památky opakovaně navštěvoval a navrhovanými trasami nejednou projížděl, vtipně kombinuje dva žánry – turistického průvodce a cestopis. Výsledkem je zasvěcený knižní společník, který nejenže nabízí ověřený cestovní plán i s variantami, ale zároveň pomáhá vyhýbat se běžným problémům a řešit takové, jimž se občas vyhnout nelze. Posbírané zkušenosti zpestřují autorovy zážitky z navštívených a doporučovaných míst. Vhodným doplňkem je rovněž 45 barevných fotografií.