Louis De Bernières

anglická, 1954

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 12 knih

Komentáře (5)

Přidat komentář
Jaruš7
08.02.2019

Můj obdiv, jako by se stavil na jednu lekci u G.G.M. a pak už talentu rozepjal křídla, aby nám snesl příběhy života.

rossx
03.08.2016

Mistr magického realismu. Mix mystiky a kruté reality mi přesně vyhovuje, taková je prostě současnost. Geniální místopisné názvy. Ale není to pro ty, co mají rádi pohádky. Vítejte v Kočičím Podjezeří.

Kapis
29.07.2014

Výborný spisovatel. Jak dokáže míchat masakry typu rozpáraných střev či posraných shnilých řití v zákopech a lidskou krutost s jemnými city a romantikou, je úchvatné. Jeho styl psaní je strhující, čte se to samo. Jeden z nejlepších současných autorů.

Ječmínek
21.02.2013

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Když jsem ho objevil, během dvou tří let jsem měl přečtené skoro všechny jeho knihy a teď každý měsíc nahlížím do jeho stránek, jestli se neobjevilo něco nového. Číst knihy Louise de Berniérese je pro mě posvátné.

bosorka
02.01.2012

Dostal mě svojí jihoamerickou sérií, dlouho jsem si díky ní myslela, že Bernières odsud pochází a o to víc mě překvapilo, že je Angličan. Magický realismus zvládl na jedničku. Ale musím říct, že i další knihy z jiných míst - Řecko, Turecko či rodná Anglie - jsou úchvatné. Bernières je mistr jazyka a mistr ve vyprávění příběhů.