Karolina Světlá

česká, 1830 - 1899 statistiky

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 65 knih

Komentáře (4)

Přidat komentář
Vasobdivovatel
27. září

Já mám paní Karolínu Světlou rád , ale trosku mi vadí , že své knihy nedokáže napsat tak napínavě jako Božena Němcová.Je od ní hezké , že nás sbližuje se svým oblíbeným prostředím. Zaujalo mě že napsala tolik knih a v databázi jsem našal i knihy které od ní vůbec neznám. Čím dál nalézám více příběhů které napsala. Je to moje jedna z nejoblíbenějších spisovatelek .

Monika1717
04. srpna

Karolínu Světlou jsem měla ráda, i když jsem její knihy po přečtení odložila do knihobudky. Myslím, že dnes romány s ženskými hrdinkami nejsou tak vyhledávané. Přečetla jsem Černého Petříčka, Kantůrčici, Vesnický román, Romaneto z Jestěda a Poslední paní Hlohovskou, která se mi líbila nejvíce.

Alix
12.11.2017

Souhlasím s rtep.
Karolína Světlá sice píše pro nás archaickým jazykem, ale její názory jsou "moderní", problémy, o kterých píše, jsou stále aktuální a její hrdinky vždycky výjimečné. V jejích románech a povídkách je ústřední postavou vždycky žena a vždycky musí řešit morální konflikt, který se ale nedotýká jen samotné hrdinky, ale vždycky má význam pro společnost.

rtep
31.05.2012

Velice nedoceněná česká autorka, završitelka českého realistického románu. Vřele doporučuji alespoň jejích 5 velkých ještědských dramat! Jsou strhující!