Jude Deveraux

americká, 1947, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Splněné sny

Splněné sny - Jude Deveraux

Jednoho osudného léta se tři velice odlišné ženy ocitnou v městečku Summer Hill ve Virginii a zjistí, že mají společného mnohem víc, než si zpočátku uvědomovaly... Prv... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře (20)

Jude Deveraux

Přidat komentář
MíšaE
14.12.2018

Moje první přečtená knížka od autorky byla Rytíř ve zlaté zbrojí. Přečetla jsem ji asi 5x. Přečetla jsem od ní asi 25 dalších knížek, ne každá se mi líbí, ale jsou výborné na odreagování.

tatjana1737
31.08.2018

Jasně, že jsem četla lepší historické romány i lepší romance, ale i tak je to čtivé a k oblíbeným knížkám téhle se pravidelně vracím. Některé pasáže mi přišly trochu naivní už před lety, kdy jsem je četla poprvé, ale celkově autorka píše hezky, svižně, vtipně, nechybí romantika ani erotika, zápletky jsou možná někdy předvídatelné, ale i tak... Kdo hledá oddychovou četbu s dobrými konci, s krásnými, inteligentními a sebevědomými ženami, které natrefí na ty správné, mužné, vstřícné a ideální partnery, ten je u JD na pravém místě ;-).

S využíváním historických faktů, znalostí historie jako takové, či se samotnou gender otázkou v jednotlivých dějových údobích by se u JD dalo jistě polemizovat, ale jak píšu výše - když čtenář hledá oddych, romantiku, únik a trochu snění, nemůže u ní sáhnout vedle.

Osobně nejvíce preferuji "sametovou" tetralogii a Ohnivé + Ledové dvojče. Ostatní knížky nejsou špatně psané, ale pro mne už ztrácely na hodnotě právě tím, že byly místy historicky neuvěřitelné. Například pořád nemůžu zapomenout na přesun hrdinky ze současnosti do středověku, kde svého šlechtice a jeho dvůr učila zpívat muzikály z 20. století. Nebo na příběh ženy-lékařky, která obrátila starověké lékařství vzhůru nohama, ale díky nehodě se o ní žádné zprávy do současnosti nedochovaly a její odkaz zanikl apod. Věrohodněji na mě působí to, kde jsou sice události z historie nám známé, ale příběh ústřední dvojice je zakomponován nenápadně a tvoří v podstatě samostatnou osobní linii jednoho páru či rodiny v celku dějin dané země či doby, aniž by autorka manipulovala s fakty z "velké historie".

Příběhy mají většinou stejného jmenovatele - slovní souboje mezi silnou ženou a sebevědomým mužem, kdy nakonec oba "dozrají", najdou kompromis a zjistí, že bez toho jiskření a jeden bez druhého nemohou být. A to je pěkné i dneska - která z nás by doma nechtěla ideálního muže, který nejenže vypadá jako ztělesnění našich snů, ale navrch je výborný milenec (takže stačí jediný dotyk, aby vášeň vzplanula jasným plamenem), dokonale nám rozumí, umí nás rozesmát, ale i naštvat a usadit, když je to potřeba? Zasazení do středověku či 19. století, kdy dámy nosily pěkné róby a muži byli rytíři a gentlemany, kdy společnost byla svázána nějakými pravidly a jasným vědomím rolí obou pohlaví, to už je taková třešinka na dortu ;-).

Kdo hledá seriózní historický román, kterému předcházelo studium pramenů a snaha vcítit se do myšlení doby, tak bude s knihami Jude Deveraux nespokojený. Kdo hledá mraky erotiky, taky asi úplně neuspěje, ale komu stačí ke spokojenosti "červená knihovna", je u téhle autorky správně. Jako oddychová četba je to ideální a na rozdíl od jiných věcí z tohohle žánru, to není úplně blbé. Zpětně Deveraux po přečtení jiných knížek hodnotím jako o něco vyšší průměr, přesto vím, že ke svým oblíbeným titulům se budu pravidelně vracet a vzdychat nad Milesem Montgomerym či doktorem Westfieldem :-).

DUNIKO
07.05.2018

Panna a král je moje první přečtena knížka od této autorky a vlastně s touhle knížkou i spisovatelkou začala moje posedlost historickými romány.

Enny4
29.08.2017

Moje oblíbená autorka. Mám ráda její historické romány

Meridea
25.01.2016

Knihy od Jude Deveraux se vždy čtou sami. V průběhu patnácti let, jsem přečetla všechny vydané knihy a jsem velmi spokojená. Budu se těšit na další knihy od této autorky.

110022
18.01.2016

Další super autorka, která prostě musí být mezi oblíbenými.

Ivetaa
29.11.2015

Od této autorky jsem v průběhu cca dvaceti let přečetla hodně knih. Mám ji ráda i teď a budu se k ní - jsem o tom přesvědčena - vracet i po letech. Nejraději mám její ságy, kdy je dějová linie rozdělena na delší období. Každá kniha má co říct, ať už v ní popisuje autorka třeba historickou romanci ze 16. století z Anglie, nebo popisuje život prvních osadníků (hlavně samozřejmě příběhy statečných žen) přicházejících s vidinou lepšího života do Ameriky na konci 18. století. Zde musím vyzdvihnout, že mezi mé nejoblíbenější patří právě Montgomeryovi. Autorka píše velmi přesvědčivě, umí zaujmout a vtáhnout do děje. Díky barvitému líčení dobového prostředí si umím dobře a ráda představit hrdinky, jejich lásky a poznat dobu, ve které se příběhy odehrávají. Občas tiše závidím a chtěla bych žít v době bez moderní techniky, kdy muži byli Muži s velkým M a věčně se někam a za něčím nehnat...
Pro mě je tato autorka osvěžujícím "únikem" před dnešní - rozuměj "moderní" a "přetechnizovanou" dobou a brilantně se zhostila nejdůležitějšího úkolu, a tím je zaujmout, pobavit, poučit.

TaLu
14.10.2015

Myslím, že pokud jde o romantickou literaturu s prvky dobrodružství, bylo by bez této autorky v tomto žánru prázdné místo.
Její knihy mají spád, hrdinové jsou uvěřitelní, i když v rámci rolí, jež hrdinům v romantické literatuře patří.
A popravdě o to přesně jde - její knihy jsou odpočinkové, ponoříte se do děje, přejete všem hlavním postavám, aby to s nimi dobře dopadlo a na chvilku zapomenete, že ve skutečném životě to míváme mnohdy těžší.
Co víc si od tohoto žánru přát ?
A ona ten příběh, vykreslit pomocí slov, podle mého názoru, umí velmi dobře !
Takže díky, za to, že psát začala a doufám, že se nějakých knih ještě dočkáme.