John Wyndham

anglická, 1903 - 1969koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Den TrifidůKuklyPavučinaVetřelci z hlubinChocky

Komentáře (5)

Přidat komentář
1T0S_
20. října

Wyndham je zakladatel moderní sci-fi, který se do historie navždy zapíše svým dílem Den Trifidů. Velmi jsem si ho oblíbil kvůli jeho zajímavého stylu psaní + myšlenkám jeho děl.

Cusco
19.05.2015

"John Beynon Harris, milovníkům vědecko-fantastické literatury mnohem známější jako John Wyndham, se narodil roku 1903 jako syn kovářovy dcery a advokáta z Jižního Walesu. První dětská léta prožil v poklidném Edgbastonu v Birminghamu, ale po rozchodu rodičů začal putovat z jednoho kouta Anglie do druhého. Vystřídal tak několik soukromých přípravek, až nakonec v letech 1918 - 1921 zakotvil na známé střední škole v Bedales. Vyššího vzdělání už nedosáhl, z finančních důvodů si je nemohl dovolit. Po odchodu z Bedalesské školy hledal uplatnění v nejrůznějších oborech včetně práv, zemědělství, obchodu a reklamy.
Po roce 1925 se odvážil ke vstupu na dráhu profesionálního spisovatele, ale jeho fantastické povídky a detektivní romány, publikované takřka výhradně ve Spojených státech, příliš velký ohlas nevyvolaly. V sci-fi literatuře se Wyndham výrazně prosadil až po druhé světové válce, v níž sloužil zprvu jako vojenský cenzor a později v řadách Královského spojovacího vojska. ...
... ... V posledních létech života se stal John Wyndham členem předsednictva P. E. N. klubu a podílel se na přípravě několika mezinárodních setkání spisovatelů vědeckofantastické literatury. Zemřel v lednu 1969." (doslov, Den trifidů, 2. vydání, 1977) :)

vlkodlaq
13.01.2015

Svými Trifidy se zapsal jako zakladatel moderní sci-fi literatury, to už mu nikdo neodpáře. Jeho díla sice velmi kolísají kvalitou a napsal jich více a třeba kukly stojí za přečtení, ale lid čtenářský ho má povětšinou zapsán jako autora Dne Trifidů.

anthea
16.10.2012

Všechny knihy tohoto autora mne velmi zaujaly, pokaždé originální nápad plný zajímavých myšlenek. Snad jen u Vetřelců z hlubin jsem byla trochu zklamaná, což bylo hlavně asi reportážním pojetím a mou zkažeností dnešními sci-fi filmy. Ostatní knihy se četly jedna báseň, jen škoda, že už další nebudou…. :-(

HTO
24.02.2011

Tak skvělý stylista (a nejen to), že v Anglii jsou jeho knihy dávno mezi povinnou četbou. U nás, myslím, existuje pořád tendence odbývat autory SF jako „jenom sci-fi“. Jenže v každém žánru platí, že 90% produkce je brak. Ovšem na SF se pořád většina lidí z jakéhosi důvodu dívá shora – nezbývá než doufat, že stejně jako se to stalo u detektivek, i tady pronikne do povědomí to, že i v rámci žánru SF existují géniové.