John Ronald Reuel Tolkien

J. R. R. Tolkien (pseudonym)

anglická, 1892 - 1973koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Společenstvo PrstenuHobit aneb Cesta tam a zase zpátkyNávrat králeSilmarillionHúrinovy děti

Komentáře (94)

Přidat komentář
RomanMiko
21. srpna

Už jako malý jsem sledoval trilogii pána prstenů, a jak čas letěl tak jsem začal i číst
Přišla trilogie hobita a já měl opět smysl proč žít
Celkově je to celé povedené jak všechno navazuje
Tolkien je podle mě nejlepší spisovatel na světě a lepší nebude
Pán prstenů Návrat krále dostal 11 Oscarů což je nejvíc jaký film získal +Titanic
Nedokážu si představit život bez těch všech jeho příběhů např Silmarillion a děti D.

Jsou to nejlepší příběhy které mě mohli potkat,
Je mi skoro 20 a já vím že se semnou potáhnou celý život a doufám že i s mýma dětma které v budoucnu budu mít

Příběhy Tolkiena se mi vryly do srdce

MirijamFrankl
01. května

Jeho příběhy jsou sice úžasné, jednoznačně se jedná o nejdůležitější díla žánru fantasy, která inspirovala plejády spisovatelů, nicméně musím říct, že mně se jeho knížky moc dobře nečetly. Především s Pánem prstenů jsem se dost natrápila. Autor velmi popisuje krajinu a okolí a upřímně mi jeho napínavé scény nikdy nepřišly tak napínavé. Pokud máte rádi pomalejší, leč důmyslné knihy, sáhněte po něm. Jste-li jako já a milujete modernější literaturu, co má spád, radši ne.

Bookworm11
16. února

Úžasný člověk, který stvořil nový svět a vtáhl do něj tisíce čtenářů.

ddkk
13. února

Údajně napsal celého Pána prstenů dvěma prsty, protože všemi deseti prostě neuměl...

Shindo
13.12.2017

Človek, ktorý dokázal vytvoriť kompletné univerzum s dejinami, do detailov vyšperkovaným jazykom (bol predsa lingvista), obrovským množstvom postáv a udalostí a atmosférou, pri ktorej sa aspoň na okamih zatúžite ocitnúť v autorovom svete. Pre mňa osobne legenda, s ktorou by som sa rád stretol, mať tak možnosť... V mojom srdci však žije nafurt.

Darknessfriend
19.09.2017

Otec fantasy povinná četba samozřejmě Pan prstenu člověk co napsal nejuzasnejsi fantasy, a dalsi skvělé knihy.

TheTara18
18.09.2017

Pan J.R.R. Tolkien je společně s panem Edgarem Wallacem mým nejoblíbenějším spisovatelem. John Ronald Reuel Tolkien je právem označován za otce fantasy. Fantazie pana Tolkiena musela být opravdu neuvěřitelná, jak jinak si vysvětlit to, co dokázal. Vytvořit vlastní svět s několika skvostně vymyšlenými jazyky a národy může dokázat jen opravdový génius - jakým pan Tolkien bezesporu byl. Jeho knihy se pro mne staly mým zdrojem fantazie, uvolnění a klidu. Při čtení knih Hobita, všech dílů Pána prstenů a Silmarillionu mé srdce plesalo a byl jsem v sedmém nebi. Takovéto pocity jsem dosud nezažil u žádné jiné knihy a myslím si, ba dokonce vím, že u žádné jiné knihy už nezažiji. Za všechny krásné pocity a mnohem více panu Tolkienovi mnohokrát děkuji. Stal jste se pro mne, jako i pro mnohé další, otcem světa fantasy.

lovegood123
05.06.2017

Silmarillion je neuvěřitelný ale stejně jsem to vzdala... :(
TeĎ zrovna čtujinou knihu ale POŘÁD si myslím že Silmarillion a všechny ostatní knihy od pana Tolkiena jsou nej nej nej... :)

lovegood123
16.05.2017

Právě čtu Silmarilliona a nevěřím vlastním očím jak to pan Tolkien mohl napsat. Ani paní Rowlingová to nenapsala líp ( totiž všechny ostatní fantasi knihy se inspirovali od pana Tolkiena) i když je Harry Potter moje oblíbená kniha tak pan Tolkien to rozdrtil teď jsou moje nej nejoblíbenější knížky od pana Tolkiena.
:)

MortyfierCZ
22.03.2017

K panu Tolkienovi a jeho dílu toho nejsem schopen moc napsat. Zcela zformoval mou představu o tomto žánru, naplnil očekávání jak malého chlapce, když jsem četl poprvé, podrhué, potřetí... Pána Prstenů, tak i dospělého čtenáře dalšími jeho díly. Díky.

Chmur
26.02.2017

Pro mě osobně především veliká osobnost. Nebyl to jen velký spisovatel, ale hlavně velký člověk. Určitě to neměl v dětství a mládí jednoduché, ale přesto byl milujícím manželem a otcem. Aspoň to tak píší na wikipedii a já tomu chci věřit. Dnes je moderní ve fantasy literatuře relativizovat dobro a zlo, aby to více odpovídalo realitě, ale občas člověk potřebuje klasické "pohádkové" příběhy, kde je jasné, kdo je ten dobrý a kdo je zlý. Pán prstenů je také krásný v tom, že jedni z hlavních hrdinů jsou malí slabí tvorové, kteří ale mají dobré srdce a odvahu.
Jako milovník mytologie mám od Tolkiena nejraději Silmarillion, který vydal až jeho syn po otcově smrti.

Ronkar
23.02.2017

Pro mě jeden z nejdůležitějších spisovatelů vůbec! Právě díky Pánovi Prstenů jsem začal v dětství číst rozsáhlejší knihy a pochopil, jak dokáže taková četba člověka náramně pobavit i obohatit. Skvělý spisovatel a inspirativní člověk právem označovaný za tvůrce moderní fantasy! Pan Tolkien tu možná s námi už není, ale jeho dílo zůstává nesmrtelné a budou ho číst další a další generace, což je jen dobře.

ziv
26.01.2017

Víte, když jsem byla dítě viděla jsem v Hobitovi či Pánu Prstenů jen a pouze pohádku. Postupem let jsem v těchto knihách spatřovala více moudrosti a tak jsem dospěla k tomuj , že tyto knihy jsou něco jako návodem na život. Cením si jich .

Mercatino
21.01.2017

Tolkien byl spisovatel, který se nesnažil napsat úžasný román, ale který se celý život snažil vymotat z té motanice příběhu, které sepsal. Pán prstenů, trilogie, kde se snažil dát smysl všemu co dosud napsal se dokonale povedla. Autor jehož si váží celý svět, je pro mě hrdinou z toho důvodu, protože knihy psal z čiré vášně a lásky k příběhům.

sarinkas
04.01.2017

Je to dobrý spisovatel.

Sára☻☺♥

Chmur
15.12.2016

Pokud je aspoň polovina z toho, co jsem četl o životě jednoho ze základních pilířů fantasy literatury, pravda, tak musel být PAN Tolkien nejen skvělý spisovatel, ale hlavně výjimečný a velký člověk. Už jenom to, že začal psát knihy z lásky ke svým dětem je tak hluboce lidské, že mi nezbývá než smeknout. Samozřejmě se k tomu přidaly láska k mytologii a spisovatelský talent. Já osobně mám nejradši Silmarillion. Škoda, že nestačil Tolkien více rozepsat a rozvinout svůj fantasy svět. Určitě toho měl v hlavě spoustu. Je to prostě legenda.

Likandros
10.10.2016

Legenda fantasy. Je třeba psát více?

Gandalff007
19.07.2016

Velmistr fantasy. Napsat cokoli dalšího by bylo zcela zbytečné.

MissReview
15.05.2016

Mistr ve psaní fantasy. A myslím, že nikdo nečekal takový úspěch jeho knih po tak dlouhé době. Škoda, že až po jeho smrti

azertaaz
01.05.2016

Můj nejoblíbenější autor. Dokázal to, co mnozí autoři ne. Stvořil svět o který budou mít zájem lidé i za 100 let. Je jedno, kolik dalších podobných knih vznikne, ale on byl nejlepší.

Dep8
27.03.2016

Tolkiena považuji za mistra ve světě fantasy. To, jak dokázal brilantně vymodelovat nový svět s celou historií a i jazyky jednotlivých národů, je naprosto úžasné. Vše do sebe zapadá a nikde nic nedrhne. Na jeho knihy nedám dopustit. Snaha dnešních autorů se snad ani nepřibližuje jeho talentu... snad se k němu přiblížila Rowlingová, i když mnozí se mnou budou asi nesouhlasit. Jen škoda, že své dílo nestihl dokončit... bůh ví, jak by to vlastně všechno vypadalo, až by byl se vším opravdu spokojený a měl vše dokončené.

Lessana
23.03.2016

Geniálny, precízny a citlivý tvorca sveta so všetkým, čo svet svetom robí - s rôznorodosťou krajín, rás, národov, kultúr a jazykov. Do jeho Stredozeme sa vždy rada vraciam...

Tumbik
19.02.2016

Nejlepší spisovatel všech dob s obrovským talentem a neskutečnými znalostmi severské mytologie. Jak již někdo napsal v komentářích přede mnou - J. R. R. Tolkien je pro mě spisovatelský bůh. :-)

Totojsemja
07.02.2016

John Ronald Reuel Tolkien = legenda která nikdy nezemře. Jeho knihy umí strachy sevřít srdce a zároven ho zahřát knihami o lásce a dobru v kterých nechybí ani humor.

qwill
16.01.2016

vřele doporučuji studii profesora Zdeňka Neubauera Do světa na zkušenou čili O cestách tam a zase zpátky:
(kousíček z knihy)

„Toto zamyšlení je určeno těm nejšťastnějším. Těm, kdo prošli Tolkienovou trilogií, ocitli se v jejím světě a kdo se vrátili proměněni. Těm, kdo vykonali cestu tam a zase zpátky. Pokusíme se vyjádřit tuto proměnu slovy. Chceme dát jméno tomu, co se vlastně stalo. Zasvěcení tomu porozumí; vědí, o čem je řeč. Těm, kdo mají tuto proměnu teprve před sebou, nechť toto svědectví dodá odvahy. Těm pak, kterým se to nepodařilo, radím : zkuste štěstí jindy - či jinde. Vytrvejte. Bylo by hrozné pomyslit, že nás nečeká, že jsme svou šanci propásli. Nebudeme-li jako děti, nevejdeme.“

myelka
03.11.2015

J.R.R. Tolkien pro mě zůstává spisovatelským bohem, kdykoliv mám udat nejoblíbenějšího autora, bez delšího přemýšlení říkám jeho jméno. Jeho představivost je nekonečná, čerpání ze severské mytologie originální, a ano, musel být trošku "trhlý", už jen když vytvořil tak rozsáhlý rodokmen všech národů Středozemě. Popis jeho historie a datování jednotlivých bitev je tak realistické, že si dodnes pamatuji, když jsem poprvé v dětství četla Pána Prstenů, že jsem si říkala, kdo z nás je tady mimo, já nebo spisovatel, že tuhle historii vůbec neznám. :D

delatrix
29.09.2015

Tolkien měl rozhodně úžasnou představivost i v téhle době člověk narazý jen kdy.

kacucna
16.08.2015

Na dobu kdy žil je to velmi pěkné.

TaLu
27.07.2015

Mnohokrát mne napadlo, zda by autor tak geniálně zpracoval svou Středozem, pokud by v jeho době existoval takový žrout času, jakým je počítač. Věřím a doufám, že by nepřišel o svou fantazii a díky tomu by se třeba stal tvůrcem nejlepší počítačové hry.
Ovšem já raději listuji v knihách, takže děkuji za to, že to všechno sepsal.

Jano.
07.07.2015

Long was the way that fate them bore,
O'er stony mountains cold and grey,
Through halls of ireon and darkling door,
And woods of nightshade morrowless.
The Sundering Seas between them lay,
And yet at last they met once more,
And long ago they passed away
In the forest singing sorrowless.

Človek, ktorý do svojho diela dal všetko, čím bol. Majster John, pán príbehov...