koupit eknihy

John Ronald Reuel Tolkien

pseudonym: J. R. R. Tolkien

anglická, 1892 - 1973koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Společenstvo PrstenuNávrat králeSilmarillionPohádkyHobit aneb Cesta tam a zase zpátky

Autor

Anglický prozaik, filozof a literární kritik. Narodil se v jihoafrickém Bloemfontienu, po smrti otce roku 1895 však odjel za matkou do Británie, kde také absolvoval střední školu i univerzitu. V roce 1919 získal v Oxfordu diplom staroanglického jazyka a literatury. Od roku 1920 vyučoval angličtinu na univ... celý životopis(zdroj: http://ld.johanesville.net)

Komentáře (87)

Přidat komentář
lovegood123
05. června

Silmarillion je neuvěřitelný ale stejně jsem to vzdala... :(
TeĎ zrovna čtujinou knihu ale POŘÁD si myslím že Silmarillion a všechny ostatní knihy od pana Tolkiena jsou nej nej nej... :)

lovegood123
16. května

Právě čtu Silmarilliona a nevěřím vlastním očím jak to pan Tolkien mohl napsat. Ani paní Rowlingová to nenapsala líp ( totiž všechny ostatní fantasi knihy se inspirovali od pana Tolkiena) i když je Harry Potter moje oblíbená kniha tak pan Tolkien to rozdrtil teď jsou moje nej nejoblíbenější knížky od pana Tolkiena.
:)

MortyfierCZ
22. března

K panu Tolkienovi a jeho dílu toho nejsem schopen moc napsat. Zcela zformoval mou představu o tomto žánru, naplnil očekávání jak malého chlapce, když jsem četl poprvé, podrhué, potřetí... Pána Prstenů, tak i dospělého čtenáře dalšími jeho díly. Díky.

Chmur
26. února

Pro mě osobně především veliká osobnost. Nebyl to jen velký spisovatel, ale hlavně velký člověk. Určitě to neměl v dětství a mládí jednoduché, ale přesto byl milujícím manželem a otcem. Aspoň to tak píší na wikipedii a já tomu chci věřit. Dnes je moderní ve fantasy literatuře relativizovat dobro a zlo, aby to více odpovídalo realitě, ale občas člověk potřebuje klasické "pohádkové" příběhy, kde je jasné, kdo je ten dobrý a kdo je zlý. Pán prstenů je také krásný v tom, že jedni z hlavních hrdinů jsou malí slabí tvorové, kteří ale mají dobré srdce a odvahu.
Jako milovník mytologie mám od Tolkiena nejraději Silmarillion, který vydal až jeho syn po otcově smrti.

Ronkar
23. února

Pro mě jeden z nejdůležitějších spisovatelů vůbec! Právě díky Pánovi Prstenů jsem začal v dětství číst rozsáhlejší knihy a pochopil, jak dokáže taková četba člověka náramně pobavit i obohatit. Skvělý spisovatel a inspirativní člověk právem označovaný za tvůrce moderní fantasy! Pan Tolkien tu možná s námi už není, ale jeho dílo zůstává nesmrtelné a budou ho číst další a další generace, což je jen dobře.

ziv
26. ledna

Víte, když jsem byla dítě viděla jsem v Hobitovi či Pánu Prstenů jen a pouze pohádku. Postupem let jsem v těchto knihách spatřovala více moudrosti a tak jsem dospěla k tomuj , že tyto knihy jsou něco jako návodem na život. Cením si jich .

Mercatino
21. ledna

Tolkien byl spisovatel, který se nesnažil napsat úžasný román, ale který se celý život snažil vymotat z té motanice příběhu, které sepsal. Pán prstenů, trilogie, kde se snažil dát smysl všemu co dosud napsal se dokonale povedla. Autor jehož si váží celý svět, je pro mě hrdinou z toho důvodu, protože knihy psal z čiré vášně a lásky k příběhům.

sarinkas
04. ledna

Je to dobrý spisovatel.

Sára☻☺♥

Chmur
15.12.2016

Pokud je aspoň polovina z toho, co jsem četl o životě jednoho ze základních pilířů fantasy literatury, pravda, tak musel být PAN Tolkien nejen skvělý spisovatel, ale hlavně výjimečný a velký člověk. Už jenom to, že začal psát knihy z lásky ke svým dětem je tak hluboce lidské, že mi nezbývá než smeknout. Samozřejmě se k tomu přidaly láska k mytologii a spisovatelský talent. Já osobně mám nejradši Silmarillion. Škoda, že nestačil Tolkien více rozepsat a rozvinout svůj fantasy svět. Určitě toho měl v hlavě spoustu. Je to prostě legenda.

Likandros
10.10.2016

Legenda fantasy. Je třeba psát více?

Gandalff007
19.07.2016

Velmistr fantasy. Napsat cokoli dalšího by bylo zcela zbytečné.

MissReview
15.05.2016

Mistr ve psaní fantasy. A myslím, že nikdo nečekal takový úspěch jeho knih po tak dlouhé době. Škoda, že až po jeho smrti

azertaaz
01.05.2016

Můj nejoblíbenější autor. Dokázal to, co mnozí autoři ne. Stvořil svět o který budou mít zájem lidé i za 100 let. Je jedno, kolik dalších podobných knih vznikne, ale on byl nejlepší.

Dep8
27.03.2016

Tolkiena považuji za mistra ve světě fantasy. To, jak dokázal brilantně vymodelovat nový svět s celou historií a i jazyky jednotlivých národů, je naprosto úžasné. Vše do sebe zapadá a nikde nic nedrhne. Na jeho knihy nedám dopustit. Snaha dnešních autorů se snad ani nepřibližuje jeho talentu... snad se k němu přiblížila Rowlingová, i když mnozí se mnou budou asi nesouhlasit. Jen škoda, že své dílo nestihl dokončit... bůh ví, jak by to vlastně všechno vypadalo, až by byl se vším opravdu spokojený a měl vše dokončené.

Lessana
23.03.2016

Geniálny, precízny a citlivý tvorca sveta so všetkým, čo svet svetom robí - s rôznorodosťou krajín, rás, národov, kultúr a jazykov. Do jeho Stredozeme sa vždy rada vraciam...

Tumbik
19.02.2016

Nejlepší spisovatel všech dob s obrovským talentem a neskutečnými znalostmi severské mytologie. Jak již někdo napsal v komentářích přede mnou - J. R. R. Tolkien je pro mě spisovatelský bůh. :-)

Totojsemja
07.02.2016

John Ronald Reuel Tolkien = legenda která nikdy nezemře. Jeho knihy umí strachy sevřít srdce a zároven ho zahřát knihami o lásce a dobru v kterých nechybí ani humor.

qwill
16.01.2016

vřele doporučuji studii profesora Zdeňka Neubauera Do světa na zkušenou čili O cestách tam a zase zpátky:
(kousíček z knihy)

„Toto zamyšlení je určeno těm nejšťastnějším. Těm, kdo prošli Tolkienovou trilogií, ocitli se v jejím světě a kdo se vrátili proměněni. Těm, kdo vykonali cestu tam a zase zpátky. Pokusíme se vyjádřit tuto proměnu slovy. Chceme dát jméno tomu, co se vlastně stalo. Zasvěcení tomu porozumí; vědí, o čem je řeč. Těm, kdo mají tuto proměnu teprve před sebou, nechť toto svědectví dodá odvahy. Těm pak, kterým se to nepodařilo, radím : zkuste štěstí jindy - či jinde. Vytrvejte. Bylo by hrozné pomyslit, že nás nečeká, že jsme svou šanci propásli. Nebudeme-li jako děti, nevejdeme.“

myelka
03.11.2015

J.R.R. Tolkien pro mě zůstává spisovatelským bohem, kdykoliv mám udat nejoblíbenějšího autora, bez delšího přemýšlení říkám jeho jméno. Jeho představivost je nekonečná, čerpání ze severské mytologie originální, a ano, musel být trošku "trhlý", už jen když vytvořil tak rozsáhlý rodokmen všech národů Středozemě. Popis jeho historie a datování jednotlivých bitev je tak realistické, že si dodnes pamatuji, když jsem poprvé v dětství četla Pána Prstenů, že jsem si říkala, kdo z nás je tady mimo, já nebo spisovatel, že tuhle historii vůbec neznám. :D

delatrix
29.09.2015

Tolkien měl rozhodně úžasnou představivost i v téhle době člověk narazý jen kdy.

kacucna
16.08.2015

Na dobu kdy žil je to velmi pěkné.

TaLu
27.07.2015

Mnohokrát mne napadlo, zda by autor tak geniálně zpracoval svou Středozem, pokud by v jeho době existoval takový žrout času, jakým je počítač. Věřím a doufám, že by nepřišel o svou fantazii a díky tomu by se třeba stal tvůrcem nejlepší počítačové hry.
Ovšem já raději listuji v knihách, takže děkuji za to, že to všechno sepsal.

Jano.
07.07.2015

Long was the way that fate them bore,
O'er stony mountains cold and grey,
Through halls of ireon and darkling door,
And woods of nightshade morrowless.
The Sundering Seas between them lay,
And yet at last they met once more,
And long ago they passed away
In the forest singing sorrowless.

Človek, ktorý do svojho diela dal všetko, čím bol. Majster John, pán príbehov...

olga8832
25.06.2015

Čas od času se k němu vždy musím vrátit a oživit si dobro a zlo.

Vítr
26.05.2015

J. R. R. Tolkien je Pánem prstenů.

tornádotů
17.05.2015

Když jsem začala poprvé číst Pána prstenů,nemohla jsem se dostat dál než na desátou stránku.Knihu jsem odložila,jelikož jsem v tom měla strašný zmatek.Po letech,když měly přijít do kin trilogie,chtěla jsem ,,být v obraze" a knihu opět otevřela.A hele-ono to šlo samo!Mám všechny díly (už přečtené) :) a zfilmování bylo také na 1 (hvězdičku neumím)

Marika Vanova
06.05.2015

Tolkien - to už je pojem, co k tomu dodat?

Markysek45
17.04.2015

Jeden z nejlepších spisovatelů, co znám.

Kde by bez něj byl žánr fantasy dnes?!

Rebel0007
26.03.2015

To musel být skvělý člověk.

laha19
25.03.2015

Nejlepší spisovatel