John Ronald Reuel Tolkien

J. R. R. Tolkien pseudonym

anglická, 1892 - 1973 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

Pád Gondolinu

Pád Gondolinu - John Ronald Reuel Tolkien

Čtenáři Hobita a Pána prstenů vědí, že J. R. R. Tolkien zasadil tyto příběhy do propracovaného světa, jehož kořeny sahají do mnohem hlubší minulosti. Některé příběhy z dá... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 29 knih

Komentáře (94)

Přidat komentář
kuska
08. května

Po několika přečtení jeho knih týkající se Středozemě, po několika shlédnutí filmů mě pan Tolkien snad už nikdy neomrzí. Tento autor po sobě zanechal dílo, které snad nebude nikdy zapomenuto. Tyto příběhy se vryly do paměti dnešní generace a zasloužil se o rozvoj fantasy žánru. Snad jen pláču nad tím, že příběhy nebudou dále rozvíjeny a že co přijde potom, bude už jen pouhá náhražka. Spisovatel s takovou fantazií se rodí jednou za hodně dlouhých xxx let. Prostě génius ve svém oboru. Smekám.

RomanMiko
21.08.2018

Už jako malý jsem sledoval trilogii pána prstenů, a jak čas letěl tak jsem začal i číst
Přišla trilogie hobita a já měl opět smysl proč žít
Celkově je to celé povedené jak všechno navazuje
Tolkien je podle mě nejlepší spisovatel na světě a lepší nebude
Pán prstenů Návrat krále dostal 11 Oscarů což je nejvíc jaký film získal +Titanic
Nedokážu si představit život bez těch všech jeho příběhů např Silmarillion a děti D.

Jsou to nejlepší příběhy které mě mohli potkat,
Je mi skoro 20 a já vím že se semnou potáhnou celý život a doufám že i s mýma dětma které v budoucnu budu mít

Příběhy Tolkiena se mi vryly do srdce

MirijamFrankl
01.05.2018

Jeho příběhy jsou sice úžasné, jednoznačně se jedná o nejdůležitější díla žánru fantasy, která inspirovala plejády spisovatelů, nicméně musím říct, že mně se jeho knížky moc dobře nečetly. Především s Pánem prstenů jsem se dost natrápila. Autor velmi popisuje krajinu a okolí a upřímně mi jeho napínavé scény nikdy nepřišly tak napínavé. Pokud máte rádi pomalejší, leč důmyslné knihy, sáhněte po něm. Jste-li jako já a milujete modernější literaturu, co má spád, radši ne.

Bookworm11
16.02.2018

Úžasný člověk, který stvořil nový svět a vtáhl do něj tisíce čtenářů.

ddkk
13.02.2018

Údajně napsal celého Pána prstenů dvěma prsty, protože všemi deseti prostě neuměl...

Shindo
13.12.2017

Človek, ktorý dokázal vytvoriť kompletné univerzum s dejinami, do detailov vyšperkovaným jazykom (bol predsa lingvista), obrovským množstvom postáv a udalostí a atmosférou, pri ktorej sa aspoň na okamih zatúžite ocitnúť v autorovom svete. Pre mňa osobne legenda, s ktorou by som sa rád stretol, mať tak možnosť... V mojom srdci však žije nafurt.

Darknessfriend
19.09.2017

Otec fantasy povinná četba samozřejmě Pan prstenu člověk co napsal nejuzasnejsi fantasy, a dalsi skvělé knihy.

TheTara18
18.09.2017

Pan J.R.R. Tolkien je společně s panem Edgarem Wallacem mým nejoblíbenějším spisovatelem. John Ronald Reuel Tolkien je právem označován za otce fantasy. Fantazie pana Tolkiena musela být opravdu neuvěřitelná, jak jinak si vysvětlit to, co dokázal. Vytvořit vlastní svět s několika skvostně vymyšlenými jazyky a národy může dokázat jen opravdový génius - jakým pan Tolkien bezesporu byl. Jeho knihy se pro mne staly mým zdrojem fantazie, uvolnění a klidu. Při čtení knih Hobita, všech dílů Pána prstenů a Silmarillionu mé srdce plesalo a byl jsem v sedmém nebi. Takovéto pocity jsem dosud nezažil u žádné jiné knihy a myslím si, ba dokonce vím, že u žádné jiné knihy už nezažiji. Za všechny krásné pocity a mnohem více panu Tolkienovi mnohokrát děkuji. Stal jste se pro mne, jako i pro mnohé další, otcem světa fantasy.

1