koupit eknihy

John Moore

americká, 1959koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

Zabij a zachraňNepohledný princZlý princ CharlieOsud horší než draciHrdinství pro začátečníky

Autor

John Moore je chemický inženýr. Pracuje v Houstonu, ve společnosti, která vyvíjí speciální plasty. Je svobodný, bezdětný, nevlastní žádné domácí zvíře a mimo svou práci se zajímá hlavně o fantasy a science-fiction. O sobě sám napsal: Rád cestuji a sanžím se navštívit každý rok jinou ze... celý životopis

Komentáře (2)

Přidat komentář
tatjana1737
01.12.2015

Pokud bych měla škatulkovat, zařadila bych Mooreovy knihy asi do žánru humoristické fantasy. Čtenář ale ať nečeká nějakou plitkou béčkovou zábavu, ale opravdu inteligentní čtení plné narážek na způsoby vedení politiky, známé i málo známé pohádkové motivy, archetypy literárních postav apod. Těm, co mají rádi fantasy, nevadí jim odlehčení žánru, milují slovní humor, ale současně jásají nad objevem hluboké myšlenky, která je může obohatit, doporučuji k přečtení.

tsal
13.01.2012

Autor velmi zábavných fantasy, které neváhají a bez okolků si utahují z pohádek a mnohem serióznějších prací tohoto žánru. Pravda, vykrádá sám sebe a proto nedoporučuji číst více jeho knih za sebou, ale jako oddychovky mezi "vyšší" literaturou, jsou k nezaplacení.