koupit eknihy

Jiří Fidler

česká, 1961koupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Okupace 1968

Okupace 1968

Kniha je věnována jedné z klíčových událostí našich národních dějin, okupaci země vojenskými jednotkami pěti států Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Jedná se o první ucelen... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Osudové ženyKdo byl kdo - Slavní vojevůdciGenerálové legionářiSlavné bitvy naší historieOsudové bitky dejín

Komentáře (2)

Přidat komentář
JiříFidler
28.08.2016

Pánko velkomožný, vzdělání si doplňte Vy, neboť jste naprostý mimoň. Titul ruských vládců se proměňoval v čase. Od roku 1514 užívali moskevští vládci oficiální titul "car a vládce celé Rusi", což bylo na mezinárodním poli kodifikováno smlouvou mezi Vasilijem III. a císařem Maxmiliánem I. Naproti tomu původní car Petr I. získal roku 1721 titul "císař vší Rusi", který jeho následovníci užívali až do konce monarchie. Petrův celý titul od října 1721 zněl "Císař a samovládce veškerého Ruska - car moskevský, kyjevský, vladimirský, novgorodský, kazaňský a astrachaňský". Takže armáda ruských císařů samozřejmě byla RUSKÁ CÍSAŘSKÁ ARMÁDA. Na to nim nezmění ani nevzdělanec, který svoji mozkovou nedostatečnost dává na odiv nesmyslnou kritikou. Takže pro příště spíše využijte tu skvělou příležitost MLČET, neboť Vašim schopnostem, vzdělání a znalostem odpovídá nejlépe.

Saules
09.07.2015

V knihe Den M od Viktora Suvorova je pan Jiri Fidler vedeny ako prekladatel. Doslova ma sokovalo, ked som si precital 'ruska cisarska armada'. Fakt, ze Rusku vladol CAR a teda armada bola CARSKA je snad tak jasny, ze napisat 'cisarska' je dokaz totalnej ingoracie a nedostatku vedomosti (to sa snad uz nabuduce docitam o japonskom 'carovi' Hirohitovi). Je to flagrantny preslap, s ktorym som sa bohuzial v prekladoch uz niekolkokrat stretol. Potom uz preslap typu 'vojensky veteran' miesto 'vojnovy veteran' naozaj cloveka nerozhadze. Takze autorovi prekladu 'ruska cisarska armada' odporucam doplnit si vseobecne vzdelanie a az potom sa pustat do publikacnej cinnosti. Je nemyslitelne, aby vysokoskolsky vzdelany clovek venujuci sa historii vojenstva pisal take nehorazne hluposti.