Jiří Fidler

česká, 1961 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

Dějiny československých legií v datech

Dějiny československých legií v datech - Jiří Fidler

První ucelené dějiny českých legií, které doposud nebyly do takové míry zpracovány. Renomovaný historik Jiří Fidler díky svému archivnímu výzkumu získal zevrubný materiál... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 36 knih

Komentáře (2)

Přidat komentář
JiříFidler
28.08.2016

Pánko velkomožný, vzdělání si doplňte Vy, neboť jste naprostý mimoň. Titul ruských vládců se proměňoval v čase. Od roku 1514 užívali moskevští vládci oficiální titul "car a vládce celé Rusi", což bylo na mezinárodním poli kodifikováno smlouvou mezi Vasilijem III. a císařem Maxmiliánem I. Naproti tomu původní car Petr I. získal roku 1721 titul "císař vší Rusi", který jeho následovníci užívali až do konce monarchie. Petrův celý titul od října 1721 zněl "Císař a samovládce veškerého Ruska - car moskevský, kyjevský, vladimirský, novgorodský, kazaňský a astrachaňský". Takže armáda ruských císařů samozřejmě byla RUSKÁ CÍSAŘSKÁ ARMÁDA. Na to nim nezmění ani nevzdělanec, který svoji mozkovou nedostatečnost dává na odiv nesmyslnou kritikou. Takže pro příště spíše využijte tu skvělou příležitost MLČET, neboť Vašim schopnostem, vzdělání a znalostem odpovídá nejlépe.

Saules
09.07.2015

V knihe Den M od Viktora Suvorova je pan Jiri Fidler vedeny ako prekladatel. Doslova ma sokovalo, ked som si precital 'ruska cisarska armada'. Fakt, ze Rusku vladol CAR a teda armada bola CARSKA je snad tak jasny, ze napisat 'cisarska' je dokaz totalnej ingoracie a nedostatku vedomosti (to sa snad uz nabuduce docitam o japonskom 'carovi' Hirohitovi). Je to flagrantny preslap, s ktorym som sa bohuzial v prekladoch uz niekolkokrat stretol. Potom uz preslap typu 'vojensky veteran' miesto 'vojnovy veteran' naozaj cloveka nerozhadze. Takze autorovi prekladu 'ruska cisarska armada' odporucam doplnit si vseobecne vzdelanie a az potom sa pustat do publikacnej cinnosti. Je nemyslitelne, aby vysokoskolsky vzdelany clovek venujuci sa historii vojenstva pisal take nehorazne hluposti.