koupit eknihy

James Clavell

britská, 1924 - 1994koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Tchaj-panGaidžinPanský dům 1Král KrysaPanský dům 2

Autor

Clavell se narodil v Sydney, Austrálii jako anglický občan a byl pokřtěn Charles Edmund DuMaresq de Clavelle. Jeho otec byl důstojníkem britského Královského námořnictva, a tak Clavell vyrůstal na mnoha různých místech Britského impéria. Po vypuknutí druhé světové války se Clavell v 16 lete... celý životopis(zdroj: http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/132609-james-clavell)

Komentáře (4)

Přidat komentář
sengge
08.10.2015

Skvělý autor, jeden z mých nejoblíbenějších. Šógun je naprosto fascinující kniha. Filmové zpracování je přes svoji vnější atraktivitu jen slabý odvar, v podstatě prvoplánově jdoucí po linii dobrodružného příběhu, což je jen jedna dimenze knihy. (Omlouvám se šarmantnímu Chamberleinovi.)
Takže všichni, koho film nebo seriál nezaujal, nezoufejte a knihu si přečtěte!

janiice
27.09.2015

Jeho Šógun je naprosto bezkonkurenční. Tu knihu zbožňuji. A jeho seriálové zfilmování s Richardem Chamberlainem bylo taky krásné. Za mě má jako autor, už jen za tuto knihu, aspoň milion hvězd :D

Ladys
29.08.2014

Asi můj nejoblíbenější autor. Nebo alespoň jeden z nich. Vlastním všechno, co napsal a je jen škoda, že už nic nenapíše

technik1965
27.06.2013

Vynikajúci spisovateľ. Nádherne opísal Japonsko, Čínu a ďalšie krajiny. Doporučujem si prečítať. Kniha Šogún bol aj sfilmovaný pod zázvom Zajatec Japonských ostrovov.


James Clavell - knihy:

všechny knihy

Autor je 163x v oblíbených.