Gertrude Stein

americká, 1874 - 1946 statistiky

Nahrávám...

Nová kniha

Mluvit a naslouchat

Mluvit a naslouchat - Gertrude Stein

Výbor textů Gertrudy Steinové (1874–1946) v překladu Jiřího Měsíce přináší českému čtenáři dosud neznámé texty jedné z nejvýznamnějších představitelek angloamerického mod... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 6 knih

Komentáře (1)

HTO
13.04.2012

Gertruda Steinová o sobě řekla, že je génius. Takových lidí moc neznám (dva? tři?). Jindřich Chalupecký říká, že měla pravdu. Woody Allen říká „A pak jsme si navlékli boxerské rukavice a Gertruda Steinová mi přerazila nos". Tak či tak, škoda, že toho od ní není přeloženo více, poslechněte si toto:


Gertruda Steinová, Cézanne

Irská dáma může říci, že každý den je dnes. Caesar může říci že dnes je každý den a říkají že každý den je jak říkají.

Tak máme místo kde zůstat a jeho jsme nepotkali protože se usídlil aby zůstal. Když říkám usídlil se míním tím usídlil se aby zůstal. Když říkám usídlil se aby zůstal míním tím usídlil se aby zůstala sobota. Tak ústa jsou ústa. Tak jestliže vevnitř jsou ústa jestliže vevnitř jako ústa kde, jestliže vevnitř jako ústa kde a zde. Věř že mají i vodu. Věř že mají i vodu a modrou když vidíš modrou, je celá modrá i vzácná, je celá tím co je i vzácné je celá tím a oni mínili jej zprostit. Tak Cézanne přibližně pracoval přibližně tak pracoval. Cézanne přibližně pracoval přibližně přibližně pracoval a přibližně. A byla jsem překvapena? Byla jsem velice překvapena? Byla jsem překvapena? Byla jsem překvapena a v tom trpělivá, jste trpěliví když najdete včely? Včely se v zahradě věnují odborně medu a tak vzniká med. Med a modlitba. Med a zde. Zde kde tráva může růst přibližně čtyřikrát za rok.