Erich Maria Remarque

německá, 1898 - 1970

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 16 knih

Komentáře (48)

Přidat komentář
Greenfingers
07.10.2020

Když se řekne válečný román, vždy si s tímto pojmem vybavím E.M.Remarquea a jeho klasická díla. Málokdy se mi stalo, že jsem povinnou četbu na střední škole tak "hltal" jako příběhy románových hrdinů tohoto skvělého spisovatele.

Artep071
17.06.2020

Remarque .... jednu dobu mě chytl takovým způsobem, že jsem byla skoro půl roku jen s ním ...válka..chrlení...vztahy...přátelství..vtip ... jedno se mu musí nechat ....umí vtáhnout do děje takovým způsobem, až z toho mrazí ... je a bude vždy se mnou. Těším se, že se jednou až přijde zase ten správný čas vrátím k jeho knihám ... má u mě v knihovně své místo.

jankor
31.07.2019

Mám kompletní dílo, byla to jedna éra mého čtenářského života, byla jsem z něj paf, ale je taky pravda, že zjistíte, že je to stále dokola podobné. Ovšem Vítězný oblouk u mě asi vedl.
Shltla jsem ale všechno.

siena
10.01.2019

SaltyHero, není za co. Přeji příjemné čtení.

SaltyHero
10.01.2019

Sieno, děkuji za odpověď.
Bude mi ctí si ho přečíst.

siena
10.01.2019

SaltyHero, "čte" se dobře. Záleží, co si pod tím slovem představujete. Domnívám se, že středoškolák by se měl umět popasovat i s hůře "čitelnou" knihou, ale rozhodně to není případ ERM.

SaltyHero
10.01.2019

Dobrý den, zdravím.
Chtěla bych se optat, jestli se Remarque čte dobře, jelikož jak procházím diskuze, tak na něj má každý jiný názor a já si potřebuji vybrat knihu do povinné četby.
Děkuji za odpověď.

stopka64
11.09.2018

Remarque píše dobře, čtivě, ale dost na jedno brdo: emigranti, tuberkulózní dívka, automobiloví fandové, vzpomínky na první světovou... Mám ho ale taky ráda. Když jsem se před mnoha lety zdokonalovala v němčině, chtěla jsem si přečíst Tři kamarády - zajímavé, že v NDR to vůbec nevycházelo. Ze SRN mi to jedna z mých penfriends hned poslala. Bylo to skvělé, a našla jsem tam dvě zajímavosti, které asi cenzura do českého vydání nepustila: jednak ta Rosa z veřejného domu, v guláši a bábovkách nedostižná, byla Češka! a pak je v něm.vydání vylíčen příběh ruského emigranta Morozova a jeho útěk z Ruska či SSSR po VŘSR. Toto dvojí v českém vydání nebylo.

1