Koupit knihy

Erich Maria Remarque

německá, 1898 - 1970

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 16 knih

Komentáře (50)

stopka64
20.05.2021

Taky jsem měla období Remarqua, kdy jsem přečetla všechno, i vícekrát. Proto (když jsem studovala N ke státnici) jsem se snažila sehnat si Tři kamarády v originálu, protože jsem je uměla skoro zpaměti - čtení hodně známé knihy doporučuji pro zvládnutí každého cizího jazyka!!! První údiv: v NDR Remarqua nevydávali! Moje pen-friend ze SRN mi knihu poslala obratem. Četla jsem, a druhý údiv: objevila jsem dvě pasáže, které do češtiny nebyly přeloženy. Jedna asi proto, aby neurazila naše národní cítění (Róza z bordelu, zvaná Železná kobyla, byla totiž Češka), druhá pasáž byla o Robyho sousedovi Morozovovi, který líčí, jak po VŘSR uprchl z Ruska, a to se nehodilo v našem lido-demo vůbec...Během let jsem zjistila, že se mnohá pasáž v knihách nepřeloží... M.

kopeceli
27.01.2021

Miluju Remarqua a je mi jedno, jestli je si to někdy podobné. Od doby dospívání se můj vztah k němu nezměnil a to je co říct. Ty knihy jsou čtivé a přitom mají hloubku. Je tam hodně tuberkulózy, bylo jí hodně a hodně se na ni umíralo. Co by dali za očkování a ATB! Je tam hodně války a emigrace, ale oni to prožili! Nás čeká literatura pandemie... Možná.

Greenfingers
07.10.2020

Když se řekne válečný román, vždy si s tímto pojmem vybavím E.M.Remarquea a jeho klasická díla. Málokdy se mi stalo, že jsem povinnou četbu na střední škole tak "hltal" jako příběhy románových hrdinů tohoto skvělého spisovatele.

Artep071
17.06.2020

Remarque .... jednu dobu mě chytl takovým způsobem, že jsem byla skoro půl roku jen s ním ...válka..chrlení...vztahy...přátelství..vtip ... jedno se mu musí nechat ....umí vtáhnout do děje takovým způsobem, až z toho mrazí ... je a bude vždy se mnou. Těším se, že se jednou až přijde zase ten správný čas vrátím k jeho knihám ... má u mě v knihovně své místo.

jankor
31.07.2019

Mám kompletní dílo, byla to jedna éra mého čtenářského života, byla jsem z něj paf, ale je taky pravda, že zjistíte, že je to stále dokola podobné. Vítězný oblouk u mě asi vedl.
Shltla jsem ale všechno.

siena
10.01.2019

SaltyHero, není za co. Přeji příjemné čtení.

SaltyHero
10.01.2019

Sieno, děkuji za odpověď.
Bude mi ctí si ho přečíst.

siena
10.01.2019

SaltyHero, "čte" se dobře. Záleží, co si pod tím slovem představujete. Domnívám se, že středoškolák by se měl umět popasovat i s hůře "čitelnou" knihou, ale rozhodně to není případ ERM.

1