Erich Maria Remarque

německá, 1898 - 1970 statistiky

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 17 knih

Komentáře (47)

Přidat komentář
jankor
31. července

Mám kompletní dílo, byla to jedna éra mého čtenářského života, byla jsem z něj paf, ale je taky pravda, že zjistíte, že je to stále dokola podobné. Ovšem Vítězný oblouk u mě asi vedl.
Shltla jsem ale všechno.

siena
10. ledna

SaltyHero, není za co. Přeji příjemné čtení.

SaltyHero
10. ledna

Sieno, děkuji za odpověď.
Bude mi ctí si ho přečíst.

siena
10. ledna

SaltyHero, "čte" se dobře. Záleží, co si pod tím slovem představujete. Domnívám se, že středoškolák by se měl umět popasovat i s hůře "čitelnou" knihou, ale rozhodně to není případ ERM.

SaltyHero
10. ledna

Dobrý den, zdravím.
Chtěla bych se optat, jestli se Remarque čte dobře, jelikož jak procházím diskuze, tak na něj má každý jiný názor a já si potřebuji vybrat knihu do povinné četby.
Děkuji za odpověď.

stopka64
11.09.2018

Remarque píše dobře, čtivě, ale dost na jedno brdo: emigranti, tuberkulózní dívka, automobiloví fandové, vzpomínky na první světovou... Mám ho ale taky ráda. Když jsem se před mnoha lety zdokonalovala v němčině, chtěla jsem si přečíst Tři kamarády - zajímavé, že v NDR to vůbec nevycházelo. Ze SRN mi to jedna z mých penfriends hned poslala. Bylo to skvělé, a našla jsem tam dvě zajímavosti, které asi cenzura do českého vydání nepustila: jednak ta Rosa z veřejného domu, v guláši a bábovkách nedostižná, byla Češka! a pak je v něm.vydání vylíčen příběh ruského emigranta Morozova a jeho útěk z Ruska či SSSR po VŘSR. Toto dvojí v českém vydání nebylo.

Mygli
09.08.2018

E. M. Remarque je machr přes válečná témata. Jsem přesvědčen, že lepší rybář v těchto vodách neloví ani nelovil. Píše tklivě, jeho romány se dotýkají nitra, že mají i někteří muži - třeba já - problém nefňukat. Ještě dlouho po přečtení, zůstávají dozvuky jeho příběhů hluboko v mozku, ten je pomalu vstřebává, ale jakože fakt pomalu, asi jako můj žaludek, do něhož jsem nemilosrdně vpravil půl kilo salátu a pět pěkně tučných vepřových řízků..

Péťa1950
06.05.2018

Tři kamarádi---definice přátelství a lásky