Arthur Machen

anglická, 1863 - 1947koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Velký bůh PanOtevření dveříBílí lidéVnitřní světloHorrory NO. 1

Komentáře (2)

Přidat komentář
HTO
29.02.2012

A. C. Doyle, vraceje J. K. Jeromeovi Velkého boha Pana, řekl: „Váš přítel je možná génius, ale do postele už si ho nevezmu.“ Vůbec se mu nedivím. V Anglii, jak se zdá, už je po oživení zájmu v 60. letech, o které se zasloužili Bergier a Pauwels svým Jitrem kouzelníků, zase pro širokou veřejnost zapomenut. U nás bylo po revoluci vydáno (nebo znovuvydáno) několik jeho knih. Lze doporučit například vynikající knížku Bílí lidé, jejíž prolog najdete ve výše zmíněném Jitru kouzelníků.

Pro zájemce o autora článek Ivo Fencla: http://neviditelnypes.lidovky.cz/literatura-arthur-machen-nejen-z-jitra-kouzelniku-fwi-/p_kultura.asp?c=A080901_182209_p_kultura_wag

eraserhead
13.04.2011

Rodák z malé walleské vesničky, jež na přelomu 4. a 5. století byla sídlem dvora krále Artuše a odkud Rytíři kulatého stolu vyjížděli hledat svatý gráll. Člen tajné společnosti anglických zasvěcenců Zlatý úsvit, k níž patřil mj. i Bram Stoker, autor nejslavějšího upírského románu Dracula (1897). Machen byl hercem, novinářem, ale hlavně spisovatelem, jehož obdivovali G. B. Shaw, T. S. Eliot i pařížský básník a bohém P. J. Toulet. Arthur Machen je autorem mnoha mystických a strašidelných románů a novel, z nichž mezi nejznámější a nejoblíbenější patří Vnitřní světlo (1894), Bílý prach (1896) a hlavně Velký bůh Pan (1894), novela založená na představě, že Pan, mocný bůh lesů, lovců a přírody, nezemřel a ze svého skrytého pohanského světa vysílá anděly zla, kteří opanovávají některé jedince svou magickou mocí.

Arthur Machen - knihy:

Štítky z knih

viktoriánská fantastika

Autor je 10x v oblíbených.