koupit eknihy

Anne Applebaum

americká, 1964, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Rudý hladomor: Stalinova válka proti Ukrajině

Rudý hladomor: Stalinova válka proti Ukrajině

V roce 1929 Stalin zahájil proces zemědělské kolektivizace, která se v podstatě stala druhou ruskou revolucí. Miliony větších i menších zemědělců byly postupně přinuceny ... detail knihy

Komentáře (3)

Přidat komentář
siena
02. října

Poslední číslo týdeníku Respekt (40/2018) otiskl autorčinu esej Varování pro Evropu, která vyšla v tematickém vydání Umírá demokracie, v americkém časopisu The Atlantic.

Jarin212
15.06.2014

to kní:
Přihodím méně krásnou informaci - synek je jistě poučený i o nezbytnosti nedávné invaze do Iráku, kterou A. E. plně podpořila. Jistě, nyní je snadné hodnotit, ovšem od novinářky a nositelky Pulitzerovy ceny v kategorii Literatura faktu bych očekával nestrannější úsudky s cílem přiblížit se skutečnosti.

kní
14.08.2013

Z krásného rozhovoru z Lidových novin z 10.8.2013:

LN: Jak moc je revizionistická škola na Západě ještě přítomná?

A.E.: V dnešní historiografii už moc ne, maximálně se najde pár historiků, kteří budou tvrdit, že vina za studenou válku je fifty fifty. Nicméně občas na revizionistický výklad narazíte v učebnicích. Můj syn chodí do školy v Anglii a jejich učitel dějepisu jim studenou válku vykládal revizionisticky. Naštěstí synek je poučený, takže vstal a začal mu odmlouvat. (smích)