koupit knihy

Albert Camus

francouzská, 1913 - 1960

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 25 knih

Komentáře (2)

Přidat komentář
opic 12
17.10.2018

Čirá existence.Co očekávat.Co naopak čeká od nás.Smysl a řád.Vnitřní upřímnosti.Pravá podstata svobody.Společenské očekávanosti.Strach z něčeho co je jiné.Nespoutané neočekávané chování.Duševní odproštění.Nenávist a zlost chorého myšlení a ještě mnoho dalších nádechů v myšlenkách oduševnělých pochodů a filozoficky levitujících,které tu putují snámi od doby kdy snad poprvé co ti podivní tvorové kteří stojí na dvou končetinách pohlédli na ty zvláštní kulaté zářící úkazy co se s pravidelností ztrácí a objevují na nebi at nočním či denním.
A pak je tu Albert Camus,který vás přinejmenším vnitřně rozštěpí a když ne tak určitě nutí k přemýšlení.Kdo má podobné stavy rozhodně bude naslouchat a naladí se podobně a najde se.Dost možná to v něm zůstane opravdu dlouho.

ANATS
18.09.2016

Tento autor se mě dostal hodně pod kůži a určitě si zaslouží být mezi mými oblíbenými autory.
Ztotožňuji se s jeho pohledem na okolní svět, s jeho myšlenkami a pocity.
Jeho díla, která jsem dosud četla, nemají chybu, jsou syrový,chladný, ale přesto naprosto brilantní. Začínala a příjemně jsem se naladila Cizincem, Pád, tak to bylo "něco" a Mýtus o Sysifovi....tak ten je drtivě pravdivý.
V Camusových knížkách nacházím to, co se odehrává i v mé hlavě. Citát ZAČÍT MYSLET ZNAMENÁ ZAČÍT BÝT UŽÍRÁN naprosto přesně vystihuje i mě.
Albert Camus má můj obdiv :)