Čtenářská výzva - právě přečteno

Sůl moře Sůl moře Jistě, pane premiére 1 Jiná Gabriela Koukalová


Doporučeno z recenzí

Půlnoční odhalení

Napětí, očekávání i tužby, to je Půlnoční odhalení

Dva vysokoškolští studenti se vydali do divočiny, kde se rozhodli strávit své zimní prázdniny. O několik ...celý text

knihomolka_elka

Doporučeno z blogů

Erotická literatura původní i přeložená II.

Během II.světové války a pak následujících více než čtyřicet let nebylo možné tato díla vydávat tiskem. P ...celý text

nokidNové komentáře

Mengeleho děvče

Mengeleho děvče

Mengeleho děvče... Příběh Violy Sternové začíná v rodném Lučenci, kde nás seznamuje se svou rodinou a přáteli a kde také mladičká zažívá první citové vzplanutí. Ještě před transportem zažívá rodina stěhování ze svého domova, přes malý byt až k pobytu v ghettu. Vyprávění v Osvětimi zahrnuje nejen vlastní zážitky v ordinaci Mengeleho, ale i hrůzné příběhy nejbližších spoluvězenkyň. Postupně přes Ravensbruck a Buchenwald cesta končí pochodem smrti a útěkem do rodného města, kde věří v setkání. Je to citlivě vyprávěný příběh, který není jen popisem zvěrstev a pokusů v táborech. Není to jen výpověď o jedné ženě, prostor je dán i ostatním členům rodiny, přátelům a také oceňuji, že autorka zařadila do svého příběhu také osudy lidí, kteří se jí svěřili, a tím ani ten jejich příběh nebude nikdy zapomenut. Autorka se také zaměřila na vsuvky, které knihu obohacují o informace z uvedených táborů, prostor má i osvětimská vražedkyně. Nastíněná je u situace v předválečné Lučenci. Přes smutné popisy je zde i laskavý děj s dobrým koncem. Kniha se neobejde bez slz. Strašně silná kniha, ale výborná.... celý text

radka8970

Hotýlek

Hotýlek

Příjemné čtení o osudech mnoha vzájemně propletených lidí. Na pár stránkách čtenář prožije radost, smutek, ale i napětí. Pokud má být tato kniha nejslabším autorčiným dílem, nemůžu se dočkat, až si zbylé knihy přečtu.... celý text

VerJer


Nejpilnější uživatelé

pobijecmuch
1 001 bodů
Hanka_Bohmova
958 bodů
jirin@
724 bodů
meluzena
695 bodů
elfos
637 bodů

Co všechno najdete na Databázi knih?

Kromě rozsáhlé knižní databáze zde najdete hodnocení knih, názory uživatelů, informace o autorech, povídkách, aktuality z literárního světa a mnoho dalšího.

Po rychlém vytvoření profilu si můžete začít vést přehledy přečtených knih, oblíbených knih, chystaných ke čtení, knihovničku, oblíbené autory... můžete nám pomoci s vytvářením a správou obsahu těchto stránek, soutěžit o hodnotné ceny (např. knihy dle vlastního výběru) nebo například publikovat své vlastní články a recenze. Další informace o Databázi knih a jejich možnostech naleznete zde.

Nevíte, jakou knihu číst? Inspirujte se v žebříčcích nebo Vám rádi poradíme v Diskuzi. K dispozici je Vám zde také rozsáhlý uživatelský bazar knih, kde můžete prodávat a nakupovat knihy od ostatních uživatelů.