Doporučeno z recenzí

Hlasy

Hlasy

Komunikovat se dá různými způsoby i beze slov. Psychiatrická léčebna, traumatizované oběti a podivná úmrt ...celý text

evasamankova

Doporučeno z blogů

Souboj knižních obálek (198) + nominace

Vítáme vás u 198. kola Souboje knižních obálek, ve kterém se hodnotí devět obálek nejrůznějších stylů a ž ...celý text

Redakce


Nové komentáře

Hypnotizér

Hypnotizér

Za mě jasný počet. S Keplerem začínám a hodlám pokračovat. Prečteno na jeden zátah , nešlo prostě odložit. Jdu na další.

Didi15

Heterocosmica: Fikce a možné světy

Heterocosmica: Fikce a možné světy

"(...) čtenář musí odsunout do pozadí znalost svého vlastního domova a stát se kognitivním občanem fikčního světa, který navštěvuje v aktu čtení." Jestli to má na počet 300 stran, na obsah je to dvojnásobné. Doležel postupuje rychle. Možná dokonce rychleji, než se mu dá stačit. Jasně vymezí pojmy (slovníček připojen), zmíní své kolegy (kvanta citací a odkazů), navrhne cesty, kudy se vydávat při čtení a interpretaci narativů, ale jeho výčet není vyčerpávající... ostatně koncepty se vyvíjí a spolupráce s fikčními světy je tvořivá činnost. Dokládá na "vysoké" i "nízké" literatuře delšího rozsahu. Jeho přístup není omezující, ale naopak inspirativní - jak pro čtení samotné, tak pro interpretování a kritiku (nevím ale, jestli také pro psaní fikce). Už v průběhu čtení teorie možného čtení prosakovala do narativů, které mi zůstaly v hlavě. Je zábavné být při tom. V úvodu Doležel navrhuje, že knihou lze listovat a číst jen téma, které zrovna přijde vhod. S tím souhlasím. Postupovala jsem lineárně, ale ani přeskakování z pojmu na pojem by neměl být problém.... celý text

dedliipf


Nejpilnější uživatelé

meluzena
503 bodů
pobijecmuch
426 bodů
jirin@
396 bodů
pedro1991
378 bodů
elfos
318 bodů

Co všechno najdete na Databázi knih?

Kromě rozsáhlé knižní databáze zde najdete hodnocení knih, názory uživatelů, informace o autorech, povídkách, aktuality z literárního světa a mnoho dalšího.

Po rychlém vytvoření profilu si můžete začít vést přehledy přečtených knih, oblíbených knih, chystaných ke čtení, knihovničku, oblíbené autory... můžete nám pomoci s vytvářením a správou obsahu těchto stránek, soutěžit o hodnotné ceny (např. knihy dle vlastního výběru) nebo například publikovat své vlastní články a recenze. Další informace o Databázi knih a jejich možnostech naleznete zde.

Nevíte, jakou knihu číst? Inspirujte se v žebříčcích nebo Vám rádi poradíme v Diskuzi. K dispozici je Vám zde také rozsáhlý uživatelský bazar knih, kde můžete prodávat a nakupovat knihy od ostatních uživatelů.