Doporučeno z recenzí

Letní host

Být součástí příběhu

Informaci o tom, že jsem si oblíbila beletrizovanou edici životopisů od nakladatelství Metafora, jsem již ...celý text

monushka

Doporučeno z blogů

Úvaha o srazech uživatelů DK

Již proběhlo - pokud počítám dobře (a jestli ne, opravte mě) - právě 12 srazů nás, uživatelů Databáze kni ...celý text

nokid


Nové komentáře

Jana Eyrová

Jana Eyrová

Na začátku byl Sirotek lowoodský, tedy prvních cca 10 kapitol vydávaných samostatně pro mládež. V současnosti je pro mě /už kompletní/ Jana Eyrová jeden z mála románů pro ženy, které uznávám tak, abych si je i pořídila domů. Osobně na Janě nejvíc obdivuji, jak se z odstrkovaného a týraného sirotka dokázala vypracovat a dospět v hrdou mladou ženu, která přesto, že není bohatá ani oslňující kráska, si je vědoma své hodnoty a dovede bojovat o to, na čem jí v životě záleží. Tak silných osobností mezi ženami na počátku 19. století určitě moc nebylo. Tímto ti, Janičko, přes propast skoro dvou století skládám hlubokou poklonu!... celý text

mulderka

Římský popravčí

Římský popravčí

To už nebylo trochu brutality, ale masakr. Kdyby se to nedrželo celkem dost historické linie, tak bych asi vyměkl a tohle už nedal :-)

Christo


Nejpilnější uživatelé

elfos
856 bodů
pobijecmuch
690 bodů
Nemo54
608 bodů
meluzena
431 bodů
asam
404 bodů

Co všechno najdete na Databázi knih?

Kromě rozsáhlé knižní databáze zde najdete hodnocení knih, názory uživatelů, informace o autorech, povídkách, aktuality z literárního světa a mnoho dalšího.

Po rychlém vytvoření profilu si můžete začít vést přehledy přečtených knih, oblíbených knih, chystaných ke čtení, knihovničku, oblíbené autory... můžete nám pomoci s vytvářením a správou obsahu těchto stránek, soutěžit o hodnotné ceny (např. knihy dle vlastního výběru) nebo například publikovat své vlastní články a recenze. Další informace o Databázi knih a jejich možnostech naleznete zde.

Nevíte, jakou knihu číst? Inspirujte se v žebříčcích nebo Vám rádi poradíme v Diskuzi. K dispozici je Vám zde také rozsáhlý uživatelský bazar knih, kde můžete prodávat a nakupovat knihy od ostatních uživatelů.