scr00chy - Profil

Poslat zprávu

Petr (1987, muž) · Ústecký kraj

Aktivní: předevčírem v 14:32 offline(profil vytvořen: 27.06.2011)

105 bodů (vloženo 0 autorů a 1 knih)

Získané palce za komentáře: 31, udělené: 12

Právě čtené knihy

Dva roky prázdnin
26.12.2016
Dva roky prázdnin 1972, J. Verne

Kdo jsem

(Knihy čtu už v podstatě jen v angličtině a často jde o kousky, které u nás ani nevyšly, takže tady na DK nejsou a používám tedy zároveň službu GoodreadsProfil zde.)


Posledních 10 přečtených knih, které v ČR zatím nevyšly:


Sylvain Neuvel – Sleeping Giants

Ted Chiang – The Lifecycle of Software Objects

Blake Crouch – Dark Matter

Peter CawdronXenophobia

Peter Cawdron – Mars Endeavour

Chris ProphetSpaceX From The Ground Up

Robert J. SawyerQuantum Night

WJ DaviesEmpathy for Andrew

Scott MeyerThe Authorities

Peter Cawdron – My Sweet Satan

---------------------

Jmenuju se Petr a narodil jsem se v Ústí nad Labem.


Vždycky jsem rád četl, ale pak jsem měl dost dlouho období, kdy jsem to docela zanedbával, tak jsem si pořídil Kindle (třetí "Keyboard" generaci a později jej vyměnil za Paperwhite) a od té doby se mi daří věnovat četbě víc. Dnes už čtu téměř výhradně na Kindlu nebo občas na mobilu, pokud se naskytne chvilka na čtení a Kindle s sebou nemám.


Nejradši čtu sci-fi - dříve především povídky od Isaaca Asimova, v současnosti pak třeba postapokalyptické či dystopické romány, knihy o kontaktu s mimozemskou civilizací, hard sci-fi, spekulativní sci-fi, nebo příběhy o cestování časem, robotech apod. V poslední době jsem si oblíbil třeba knihy Roberta J. Sawyera a knihy nezávislých autorů jako je Hugh Howey nebo Peter Cawdron. Kromě sci-fi si však někdy rád přečtu i zajímavou biografii, humornou knížku nebo nějakou tu klasiku. V mládí jsem pak ujížděl na dobrodružné literatuře od Jaroslava Foglara.


Co se týče hudby, tak nemám zrovna moc vyhraněný styl, k oblíbeným kapelám a interpretům patří třeba Coldplay, AC/DC, OneRepublic, Mumford & Sons, Snow Patrol, Kings of Leon... Jak vidíte, tíhnu spíš k indie/alternative rocku, ale může se mi líbit třeba i písnička od Katy Perry nebo Kanyeho Westa. Soudím to prostě kus od kusu. Nikdy taky neodsuzuju nikoho, komu se líbí něco, co mně ne. Přijde mi to nesmyslné u tak subjektivní věci jako je hudba.

Co se týče počítačových her, tak pod přezdívkou hipp0 jsem dříve hodně hrál Call of Duty. V dnešní době už hraju v podstatě jen Hearthstone a nárazově pak cokoli souvisejícího s Portalem nebo sérií Half-Life a nárazově sem tam něco dalšího.


Dříve jsem psal pro pár bezvýznamných internetových serverů o všem možném (o mobilech, hrách, filmech), ale moc dlouho mi to nevydrželo. Poslední dobou se však hodně zajímám o dění kolem podnikatele Elona Muska, a tak jsem začátkem roku 2017 založil novinkový web ElonX, ve kterém se snažím co nejlépe informovat o jeho společnosti SpaceX a časem možná web rozšířím i o informace o jeho dalších podnicích jako Tesla či OpenAI.

Zbožňuju filmy a už dlouho také ujíždím na všemožných seriálech (několik jsem jich dokonce překládal do češtiny, některé jako hobby a jiné na zakázku pro televizi). Preferuji originální znění s titulky. (Více najdete na mém profilu na ČSFD.)


Aktuálně se živím jako překladatel/korektor na volné noze. Dříve jsem pracoval pro web videacesky.cz, kde jsem fungoval jako překladatel, korektor a admin. Později jsem pracoval na lokalizaci videoher u společností EA a Riot Games. 


Dále pravidelně hraju squash, občas jezdím na snowboardu a také se zajímám o vědu, nové technologie, vesmír, umělou inteligenci, elektrická a samořídící auta a milion dalších věcí. Na Wikipedii dokážu strávit celé hodiny. Přijdu tam třeba zjistit, kolik má Švédsko obyvatel, a než se naděju, je půlnoc a čtu si o nukleární fúzi...