scr00chy - Profil

Poslat zprávu

Petr (1987, muž) · Ústecký kraj

Aktivní: dnes v 00:10 offline(profil vytvořen: 27.06.2011)

105 bodů (vloženo 0 autorů a 1 knih)

Získané palce za komentáře: 32, udělené: 12

Právě čtené knihy

Přestupní stanice
27.04.2017
Přestupní stanice 2003, C. D. Simak

Kdo jsem

(Knihy čtu už v podstatě jen v angličtině a často jde o kousky, které u nás ani nevyšly, takže tady na DK nejsou a používám tedy zároveň službu GoodreadsProfil zde.)


Posledních 10 přečtených knih, které v ČR zatím nevyšly:


Peter Cawdron – Starship Mine (16. 3. 2017)

Sylvain Neuvel – Sleeping Giants (22. 11. 2016)

Ted Chiang – The Lifecycle of Software Objects (18. 11. 2016)

Blake Crouch – Dark Matter (17. 11. 2016)

Peter CawdronXenophobia (14. 10. 2016)

Peter Cawdron – Mars Endeavour (3. 10. 2016)

Chris ProphetSpaceX From The Ground Up (4. 5. 2016)

Robert J. SawyerQuantum Night (8. 3. 2016)

WJ DaviesEmpathy for Andrew (22. 1. 2016)

Scott MeyerThe Authorities (17. 1. 2016)

---------------------

Jmenuju se Petr a narodil jsem se v Ústí nad Labem.


Vždycky jsem rád četl, ale pak jsem měl dost dlouho období, kdy jsem to docela zanedbával, tak jsem si pořídil Kindle (třetí "Keyboard" generaci a později jej vyměnil za Paperwhite) a od té doby se mi daří věnovat četbě víc. Dnes už čtu téměř výhradně na Kindlu nebo občas na mobilu, pokud se naskytne chvilka na čtení a Kindle s sebou nemám.


Nejradši čtu sci-fi - dříve především povídky od Isaaca Asimova, v současnosti pak třeba postapokalyptické či dystopické romány, knihy o kontaktu s mimozemskou civilizací, hard sci-fi, spekulativní sci-fi, nebo příběhy o cestování časem, robotech apod. V poslední době jsem si oblíbil třeba knihy Roberta J. Sawyera a knihy nezávislých autorů jako je Hugh Howey nebo Peter Cawdron. Kromě sci-fi si však někdy rád přečtu i zajímavou biografii, humornou knížku nebo nějakou tu klasiku. V mládí jsem pak ujížděl na dobrodružné literatuře od Jaroslava Foglara.


Co se týče hudby, tak nemám zrovna moc vyhraněný styl, k oblíbeným kapelám a interpretům patří třeba Coldplay, AC/DC, OneRepublic, Mumford & Sons, Snow Patrol, Kings of Leon... Jak vidíte, tíhnu spíš k indie/alternative rocku, ale může se mi líbit třeba i písnička od Katy Perry nebo Kanyeho Westa. Soudím to prostě kus od kusu. Nikdy taky neodsuzuju nikoho, komu se líbí něco, co mně ne. Přijde mi to nesmyslné u tak subjektivní věci jako je hudba.

Co se týče počítačových her, tak pod přezdívkou hipp0 jsem dříve hodně hrál Call of Duty. V dnešní době už hraju v podstatě jen Hearthstone a nárazově pak cokoli souvisejícího s Portalem nebo sérií Half-Life a nárazově sem tam něco dalšího.


Dříve jsem psal pro pár bezvýznamných internetových serverů o všem možném (o mobilech, hrách, filmech), ale moc dlouho mi to nevydrželo. Poslední dobou se však hodně zajímám o dění kolem podnikatele Elona Muska, a tak jsem začátkem roku 2017 založil novinkový web ElonX, ve kterém se snažím co nejlépe informovat o jeho společnosti SpaceX a časem možná web rozšířím i o informace o jeho dalších podnicích jako Tesla či OpenAI.

Zbožňuju filmy a už dlouho také ujíždím na všemožných seriálech (několik jsem jich dokonce překládal do češtiny, některé jako hobby a jiné na zakázku pro televizi). Preferuji originální znění s titulky. (Více najdete na mém profilu na ČSFD.)


Aktuálně se živím jako překladatel/korektor na volné noze. Dříve jsem pracoval pro web videacesky.cz, kde jsem fungoval jako překladatel, korektor a admin. Později jsem pracoval na lokalizaci videoher u společností EA a Riot Games. 


Dále pravidelně hraju squash, občas jezdím na snowboardu a také se zajímám o vědu, nové technologie, vesmír, umělou inteligenci, elektrická a samořídící auta a milion dalších věcí. Na Wikipedii dokážu strávit celé hodiny. Přijdu tam třeba zjistit, kolik má Švédsko obyvatel, a než se naděju, je půlnoc a čtu si o nukleární fúzi...