harémy - štítek


Sen sa končí v Córdobe

Sen sa končí v Córdobe

(1982) - O. Zierer

Stretli sa uprostred krvavého boja na život a na smrť a toto stretnutie osudovo poznačilo celý ich život. Aurora, krásna dcéra španielskeho veľmoža a hradného pán, a Muhammed Amir, mladší syn šejka jedného z maurských kmeňov usadených na konci tisícročia u podmanených oblastiach Španielska. Pri dobývaní španielskeho hradu mladý maurský bojovník Muhammed Amir zachráni Auroru pred zneuctením, no nezachráni ju pred zajatím. Aurora sa stáva vojnovou korisťou víťazných maurských vojsk a putuje s nimi do kalifovho háremu v sídelnom meste Maurov Córdo... Přejít na detail knihy.


Roxolana

Roxolana

(1986) - P. Zahrebeľnyj

Kniha je poutavým životopisem jedné z nejzajímavějších žen žijících v období renesance, ukrajinské zajatkyně Anastázie, která se dostane do osmanského zajetí a žije pod jmény Hürrem, Haseki a Roxolana v sultánském harému. Stala se manželkou sultána Sülejmana Nádherného a matkou jeho dětí; musí však bojovat nejen o sultánovu přízeň, ale někdy i ve víru intrik a boje o moc i o holý život. Přejít na detail knihy.


Poslední harém

Poslední harém

(2010) - P. Prange

Elisa a Fátima jsou přítelkyně na život a na smrt – jsou jako sestry. Osud je svedl dohromady už v dětství, a přitom rozdíly mezi nimi sotva mohly být větší. Fátima je tak krásná, že při pohledu na ni dokonce i pávi v zahradě harému rozevírají své vějíře. Toužebně si přeje, aby jednoho dne mohla sdílet lůžko se sultánem. Na rozdíl od ní se svéhlavá Arménka Elisa s překrásným hlasem opakovaně prohřešuje proti přísným pravidlům serailu – nejraději by se k hradbám paláce obrátila zády a hledala opravdovou lásku. Díky svému temperamentu se několikr... Přejít na detail knihy.


Adora

Adora

(2000) - B. Small

Hrdinkou románu Adora je princezna Theadora, nejmladší ze tří dcer císařova vlivného poradce Johna Cantacuenzeho. Theadora je už v pěti letech provdána za tureckého sultána, ale než dospěje do věku, kdy bude moci rodit potomky, musí se uchýlit do kláštera. Tam se však seznámí se sultánovým synem Muradem, který ji zasvětí do tajů lásky, a Theadora v duchu přísahá, že v životě nebude milovat nikoho jiného. V patnácti letech porodí Sultánovi syna, ale zajme ji král Alexandr, s nímž musí proti své vůli strávit vášnivou noc. Po návratu ze zajetí st... Přejít na detail knihy.


Harémy čara zbavené

Harémy čara zbavené

(1971) - P. Loti

Bolo bledé jarné ráno. Známy románopisec André Lhéry ustato otváral poštu v domčeku na brehu Biskajského zálivu, kde ho jeho posledný rozmar držal už od minulej zimy. Přejít na detail knihy.


Nezkrotná Angelika

Nezkrotná Angelika

(1993) - A. Golon

V pořadí čtvrtý příběh o krásné Angelice se odehrává sedm let po údajné smrti hraběte Peyraca. Poté, co se Angelika od krále dozvěděla, že Joffrey nebyl upálen na hranici, rozhodla se ho společně s lékárníkem Savarym najít a odjela na Sardinii. Než Angelika po dlouhých dobrodružstvích spočine v Peyracově náručí, bude znásilněna na pirátské lodi a prodána jako otrokyně na Krétě. Přejít na detail knihy.


Kadin, sultánova žena

Kadin, sultánova žena

(2012) - B. Small

Román Kadin, sultánova žena vyšel poprvé v roce 1978 a je první knihou známé autorky romantických příběhů, kterou kdy napsala. Vůbec mu to však neubírá na zajímavosti. Stejně jako všechny její další romány nás vtáhne do děje a spolu s hrdinkou zažijeme příběh romantické lásky. Janet Leslieová je krásná a navíc má ten správný původ. Její otec se z pověření krále Jakuba IV. stává skotským velvyslancem v San Lorenzu. Právě tam se Janet zasnoubí s Rudolfem, dědicem vévody Sebastiana. Krátce nato je ale unesena a prodána na aukci otroků. Octne se v... Přejít na detail knihy.


Ztraceno v písku

Ztraceno v písku

(2014) - I. Špičková

Třetí historický román talentované spisovatelky Ivany Špičkové se začíná odvíjet roku 1662. Loď Santa Charlotta převáží malé křesťanské děti do italského Palerma. Ve Středozemním moři je však loď přepadena piráty a děti jsou prodány. Jejich další osudy v muslimském otroctví se v tomto strhujícím románu čtou jedním dechem. Přejít na detail knihy.


Sultánova žena

Sultánova žena

(2014) - J. Johnson (pseudonym)

Strhující historický román odehrávající se v Maroku v 17. století. Vypráví příběh Nus-nuse, syna náčelníka kmene Senufo, který se stal otrokem u dvora sultána Muláje Ismaíla, jednoho z nejkrutějších vládců v historii. Do jeho života zasáhne pletichářská sultánova žena Zajdána, pověstná používáním černé magie a jedů, a zákeřný velkovezír. Jeho osud však zásadně změní mladá Angličanka Alys, zajatá berberskými korzáry. Ta musí čelit jednoduchému rozhodnutí. Zemřít nebo popřít svou víru a stát se součástí sultánova harému. Osudy Nus-nuse a Alys se ... Přejít na detail knihy.


Čtvrtá královna

Čtvrtá královna

(2005) - D. Taylor

Děj knihy nás zavede do 18.století na maurský královský a císařský dvůr. Helen Gloagová pochází z malé vesničky ve Skotsku. Nechce se smířit s velmi nuznými poměry v rodině a tak utíká za lepším životem . Mladičká Helen se dostane na loď plující do Bostonu. Loď je na své cestě přepadena piráty a většina cestujících je povražděna. Helen se dostává na trh s otroky, kde je nabídnuta k prodeji. Zde si ji všimne správce marockého císařského dvora Microphilus, muž velmi malého vzrůstu, původem také Skot jako Helen. Její krása upoutala jeho pozo... Přejít na detail knihy.


Selma, osmanská princezna

Selma, osmanská princezna

(1996) - K. Mourad

"Toto je příběh mé matky, princezny Selmy, která se narodila v istanbulském paláci..." říká o své knize autorka. Ač to zní na první pohled jako pohádka, jde skutečně o autentický příběh, který se začal odvíjet v roce 1918 na dvoře posledního sultána osmanského císařství. Říše se však zhroutila a dědičku trůnu namísto koruny a bohatství čekal život v exilu plný dramat, strádání a lásky. Přejít na detail knihy.


Harém

Harém

(2008) - C. Falconer

Když mladou a inteligentní tatarskou dívku Hürrem prodají do otroctví a ona se ocitne v největším harému osmanského sultána Sulejmana, pochopí, že nemá smysl bránit se osudu. Pomsta, kterou vymyslí, musí dlouho zrát. Když se po letech vzdorování intrikám ocitne na nejvyšším stupínku sultánovy přízně, má díky svému vlivu osud celé říše v rukou. Přejít na detail knihy.


Indická princezna

Indická princezna

(2009) - J. Moro

Příběh Anity Delgado, španělské tanečnice, která se provdala za indického mahárádžu a stala se tak téměř přes noc indickou princeznou, je vyprávěn na základě skutečných událostí. Spolu s Anitou se čtenář přenese do Indie doby výstředních mahárádžů a vstoupí do světa pohádkové nádhery, do světa, který dnes již neexistuje. Příběh Anity a mahárádži z Kapurthaly není jen romantickým vyprávěním o potížích lásky, nýbrž i příběhem, který ukazuje na odlišnosti kultur, na zvláštní vztah Indie a Evropy, na úskalí, jež odlišnost obou kultur člověku přináš... Přejít na detail knihy.


Aiša - Perla harému

Aiša - Perla harému

(2009) - S. Jones

V zemi, kde voní šafrán a ozývá se třesk mečů, kde karavany velbloudů převážejí náklady vzácných perských koberců, koření, parfémů a drahých látek, Aiša vyniká nejen krásou, ale i odvahou. V době, kdy byly ženy považovány za majetek muže a plnily roli služek, si Aiša dokáže budovat postavení jako nejmilejší ze všech žen proroka Mohameda. Přejít na detail knihy.


1 2 >