Živí mrtví: Pád Guvernéra 1

recenze

Pád Guvernéra 1 (2014) / Waver
Pád Guvernéra 1

Živí mrtví - pro mě tedy spíš The Walking Dead, v originálu mi to zkrátka zní lépe - je celkem známá záležitost. Když se řekne The Walking Dead, většina lidí ví o čem se mluví a dokonce se i dívá na seriál. Až mě to překvapuje, že toho většina mých přátel věděla o The Walking Dead víc, než já. Ale jak to dopadá s knihou? Jednoduše.

Jak jsem se dozvěděla, The Walking Dead má tři formy - komix, seriál a knihy. Která z těch forem je nejlepší nemůžu posoudit, knihu jsem četla jednu, ze seriálu jsem viděla sotva jednu sérii a komix jsem nikde neviděla, takže těžko říct. Ale ať už je to jakkoliv, je The Walking Dead celkem zajímavou záležitostí, která si pozornost, co jí někteří lidé věnují - jednoznačně zaslouží. Musím ale říct, že já zas až tak nadšená nejsem. Podívala jsem se tedy alespoň na pár dílů seriálu, abych neměla v hlavě naprosté prázdno a nehleděla na stránky v tomto díle s výrazem, že netuším která bije. A tak jsem tedy měla přeci jenom nějaký přehled - ale skutečně si nemůžu pomoct - je to o ničem. Na začátku jsem hltala každý řádek, ale později se moje nadšení jednoduše vytratilo. A jak jsem četla dál a dál, napadalo mě to samé, co u Gossip Girl, přestože tyhle dvě knihy toho nemají moc společného - že je ten seriál jednoduše mnohem lepší, než kniha. Neříkám, že je to vyloženě špatná kniha, ale vzhledem k tomu, že je tohle třetí díl - tak mi to přijde jednoduše jako celkem nuda. Začátek musel být mnohem lepší, potom druhý díl by určitě mohl být dobrý - ale tahle část mi jednoduše přijde nudná, možná nepříliš propracovaná a jsem jednoduše zklamaná. Přijde mi smutné, když je seriál lepší než kniha - a tohle je přesně ten případ.

Autoři nepíší nijak skvěle, což nemyslím zle, ale žádná sláva to není. Zřejmě tohle není jejich parketa - což jim nezazlívám. Námět je skvělý, zombie apokalypsa, celé to prostředí je krásně vymyšlené, ale špatně vystavěné. Postavy se mi nezdály být nějak přirozené, alespoň na mě tedy příliš přirozeně nepůsobily - ale je to můj dojem, někomu jinému by se to mohlo zdát jiné, samozřejmě. Co se týče děje také žádná sláva. Což mě znovu přivádí k tomu, že by možná bylo lepší to tolik neprotahovat. Podle mě by stačily tak dva delší díly - a bylo by to mnohem lepší. Ale ačkoliv nejsem nijak nadšená a tahle kniha mě vážně zklamala, bych řekla, že by se přeci jenom mohla líbit čtenářům, co četli předchozí díly a líbily se jim - nebo lidem, co stejně jako já mají rádi zombie akce - protože ne každému všechno sedne, jak už jsem mnohokrát v recenzích psala.