Za hradbami Tróje

recenze

Trójská válka: Poseidónův hněv (2014) 5 z 5 / Berken
Trójská válka: Poseidónův hněv

Báře se splnilo velké přání. Atlas ji přenesl přímo doprostřed Trojské války. Má tedy možnost zabránit smrti Achilea a jeho přítele Patrokla. Jenže místo do tábora Achájů ji atlas přenese do obléhané Tróje. Čím déle v Tróji je, zjištuje, že radši by zachránila životy Trójanům než Achájům. Jejich osudy jsou, ale tak propletené, že se Bára přeci jen musí vydat do Achájského tábora.

Podle mě se Trojská válka řadí k nejlepším dílům celé série. Všichni známe Staré řecké báje a pověsti a je velmi zajímavé nahlédnout do jejich nitra pomocí historických faktů.Nejvíce mě překvapila legenda s Trojským koněm. Také hodně překvapí některé postavy, jejichž " temnější stránka" nám zatím byla skryta ( např: Paris, Odysseus a další).

V celé sérii mi vadí časové rozpoložení dílů. Celá série vlastně probíhá v rozpětí několika dní (později týdnů). Člověka to potom hodně mate.

V minulé recenzi jsem hodně kritizoval Báru a teď bych si rád našel čas na vedlejší postavy ze
" současnosti". Např: Rodiče Báry mi přijdou hodně zvláštní. Podle mého názoru jsou na Báru moc přísní a možná i trochu nepříjemní.

I kdybych se snažil sebevíc více kritiky už na tuto knihu asi nenajdu. Jedná se o velmi zajímavé české dílo, čte se rychle,plynule a nechybí i trocha akce. Proto nemohu hodnotit hůře než 5ti hvězdami.
Podle mého názoru je kniha jedním z nejlepších děl moderní české literatury.