Volba znamená oběť

recenze

Rezistence (2012) / Deniy
Rezistence

Obsah: Již druhý díl Povstalecké trilogie, kterou napsala Veronica Roth. V tomto díle sledujeme cestu Tris a její přátelé, jak bojují proti frakci Sečtělosti. Dozvídáme se zde spoustu novinek, které jsme nevěděli, setkáváme se romantikou, zradou i bolestí. Jak to nakonec celé dopadne?

Recenze:
Kniha je opět psaná z pohledu Tris. V tomto díle se pořád něco děje, neustále se tam setkáváme s různými zápletkami a akcí. Což dodává knížce takovou pomyslnou sílu, která vás nutí číst pořád dál. I když je pravda, že mne třeba trvalo knížku otevřít, ale pak když jsem konečně otevřela, tak jsem se pro změnu nemohla odtrhnout. Myslím, že pro někoho to bude úžasné čtení, ale pro někoho hrozně špatně čtená knížka, protože je zkrátka těžké jí přivyknou a zvyknout si na ni.

Na knížce mi hodně vadilo chování Tris, jakoby to už ani nebyla ona. Čím dál více mi přišla jako hloupá holka, která chce zachránit svět. Její myšlenkové pochody mě také nebavily, jelikož jsem se s ní vůbec neztotožnila. Také mi vadila její citová nevyrovnanost. Ostatní postavy mi přišly v pohodě, některé jsem měla ráda víc, jiné míň.

Závěr:
Děj knížky se mi líbil, bylo tam hodně akce a nečekaných situací. Jak už jsem řekla, tak se mi nelíbilo chování hlavní hrdinky. Celkově z knížky mám smíšené pocity. Na jednu stranu mi to přišlo zajímavé, na druhou ne. Uvidíme, jak se autorce povede další díl.