Volba lásky?

recenze

Volba (2016) 5 z 5 / Hell_Rihova
Volba

Kniha vypráví příběh o mladém muži Travisovi Parkerovi, který žije v krásném domě v malém městě s výhledem na moře. Pracuje jako veterinář, má psa Mobyho, sestru Stephannie, tři nejlepší kamarády, kteří mají svoje manželky a děti. Travis je mládenec, který měl spoustu partnerek, ale když vidí své kamarády, jak jsou šťastní, chtěl by se usadit. Nějak ale ještě nepotkal tu pravou, se kterou by chtěl strávit zbytek života. Tu, která by mu byla dobrou manželkou a skvělou matkou jeho dětí. Travis se svými přáteli podniká různé společné akce, grilování, výlety na lodi. I sám procestoval snad půlku světa a rád by se ještě na tu druhou půlku světa rád podíval.
Najednou má novou sousedku, která se jmenuje Gabby Hollandová, má fenku jménem Molly, pracuje na klinice jako ošetřovatelka malých dětí. A má dlouholetého přítele Kevina. Jednou večer Gabby přiběhne k Travisovi s obviněním, že Moby zneuctil její fenku Molly, který je v očekávání, protože se jí zvětšily bradavky, je malátná a unavená. Ovšem Gabby v té chvíli netuší, že Travis je veterinář. Travisovi připadá gabby velice přitažlivá, přestože ho v tuto chvíli zabíjela pohledem a nepustila ho ani ke slovu. Řekne jí, ať se s Molly zastaví na veterinární klinice. Gabby to udělá a na klinice na ní čeká velké překvapení, když Mollyinu diagnózu, že je opravdu v očekávání, jí sdělí sám Travis Parker. Travis pozve Gabby na výjezd lodí se svými kamarády, je to příjemně strávený den a Travis si nemůže pomoci, ale Gabby ho přitahuje stále víc a víc. Travisova sestra mu dohodí Gabby, aby u něj zůstala na večeři. Od té chvíle jsou si oba jistí, že bez sebe nemůžou být. Gabby se tomu dlouho brání, ale Travis má v sobě zvláštní kouzlo, díky kterému se do něj během jediného víkendu zamilovala. Strávili spolu krásných pár dní. Gabby stojí před volbou.. Travis nebo Kevin?
Po jedenácti letech, které spolu Gabby a Travis stráví, mají spolu dvě krásné dcerky, se stane nehodna. Travis vyvázne s poškozenou rukou, ale Gabby upadla do kómatu. Neprobírá se ani za týden, ani za dva, ani za tři. Neprobere se ani za dva měsíce. Po třech měsících jí musí odvést z nemocnice do léčebny dlouhodobě nemocných. Travis stojí před volbou. Má své ženě splnit její přání a nechat ji zemřít, nebo doufat, že se jednoho dne probere? Protože věří v to, že se probere. Travis potřebuje, aby se jeho láska k němu vrátila. Dcery potřebují svou matku. Travis potřebuje lásku.
Volba byla druhý kniha, kterou jsem od Nicholase Sparkse přečetla. Od autora se očekává, že jeho knihy budou romantické, plné emocí, zvratů, lásky, ale i odloučení. Kniha mě natolik vtáhla do děje, že posledních 100 stránek jsem zhltla najednou. Potřebovala jsem vědět jak kniha skončí. Brečela jsem u ní a zároveň jsem se smála. Chtěla jsem, aby to skončilo dobře, aby Travis mohl být se svou životní láskou. Kniha se mi vryla hluboko do srdce. Díky ní přemýšlím nad svým životem a nad svým vztahem a říkám si, mohlo by to také tak skončit? Mohla bych být také tak šťastná a mít tak úžasného manžela jako měla Gabby? Náš život je neustálý sled rozhodování, nikdy nevíme, co si na nás osud přichystá. Jedno víme jistě, vždycky budeme mít volbu se nějak rozhodnout.
Knize jsem dala 5 hvězdiček z 5, protože si to opravdu zaslouží.