Volavka nebo oběť?

recenze

Volavka (2015) 5 z 5 / Hell_Rihova
Volavka

Volavka je druhá kniha ze série o Lacey Flintové. Lacey je mladá vyšetřovatelka, která je svým nadřízeným Markem Joesburym nasazena na nový případ do Cambridge.
Lacey se ještě vyrovnává se vzpomínkami na předchozí případ, který jí byl příliš blízký, až moc se jí týkal. Vlastně neví, jak se má dívat na Marka Joesburyho, jestli ho víc miluje nebo nenávidí. Ovšem, do dalšího případu se pustí s plným nasazením. Jenže to ještě neví, co ji čeká.
V Cambridgi dochází k podivným úmrtím, jehož obětmi jsou mladí studenti univerzity. Především je jedná o mladé dívky. Všechno to vypadá na sebevraždy, kdy všechny oběti chodily do psychologické poradny, protože měly nějaký problém. Skoro všechny oběti byly krásné mladé dívky. Je i tohle to náhoda? Lacey je nasazena do Cambridge, kde vystupuje jako studentka psychologie, má zmapovat situaci a pozorovat lidi a posílat hlášení. Ovšem, něco jí na tomto případu nesedí. Přestože jí její nadřízení říkají, že nemá nic vyšetřovat, jen pozorovat, tak ji to nedá. Sblíží se s doktorkou Evou, která měla většinu dívek, které sebevraždu spáchaly, v psychologické péči. Obětí přibývá a jejich volba smrti je poněkud drastická. Proč by si mladá, krásná dívka, měla vybrat takovou smrt? Co ji k tomu vedlo? A ra nejdůležitější otázka, věděla vůbec o sobě? Evi jako jediná na univerzitě zná pravou identitu Lacey, takže spolu můžou mluvit naprosto otevřeně. Jenže, proč si Evi připadá jako když ji někdo nestále sleduje a dělá ji věci, které ji velice děsí? Všechny věci, které se v Cambridgi dějí, jsou velice podezřelé a Lacey má pocit, že se nejedná jen o pouhé sebevraždy. Obzvláště poté, co jedna dívka svou sebevraždu přežije a Lacey svěří s tím, co se jí doopravdy dělo. Lacey si myslí, že to je pro ní příliš velké sousto, není si jistá, jestli to zvládne. Několikrát se jí stane, že se ráno probudí zeslabená, unavená, jakoby po kocovině, přestože předchozí večer nic nepila. Jak je to možné? Dokáže se Lacey dopracovat k pravdě a dopadnou lidi, kteří stojí za sebevraždami, které vůbec jako sebevraždy nevypadají? Jak to dopadne mezi ní a jejím nadřízeným?
Autorka opět nezklamala. Druhý díl série byl stejně skvělý jako první díl série. Krásně propracovaná zápletka, s nečekaným koncem. Kniha jsem četla jedním dechem, i když způsoby sebevražd, které jsou zde popsané, jsou trošku drastičtější. Jenže to tomu naopak dodává tu pravou atmosféru. Už netrpělivě sháním třetí díl série, abych se mohla dozvědět zase něco víc.
Knihu vřele doporučuji všem milovníkům detektivek, i když detektivky od této autorky nejsou pro slabé žaludky. Ale rozhodně stojí za to.