Válka bohů právě začala..

recenze

Antibohyně (2014) 4 z 5 / Maragad
Antibohyně

Kdo by si již ze základní školy nepamatoval jména jako je Poseidon, Athéna, Odysseus, Hektor nebo Apollon. Ano, jde o antické bohy nebo postavy, které byly důležité v Trojské válce. Ale co když tato válka ještě neskončila? Co když se hlavní hrdinové stále reinkarnují a bohové se je chystají opět povolat do boje? Válka bohyň začíná v Antibohyni, prvním dílu nové série uznávané autorky Anny krví oděné Kendare Blake.

Pokud si myslíte, že jsou bohové nesmrtelní, tak to se velmi pletete. Své o tom ví Athéna, která cítí, jak její tělo postupně prorůstá peříčky a ta ji brzy zadusí nebo propíchnou srdce a ona zemře. Spolu s Hermem bloudí a hledají odpovědi na to, proč najednou začali umírat. Naštěstí se jim podaří najít Demeter, Matku Země, která jim poradí, aby vyhledali Kasandru, reinkarnovanou trojskou věštkyni. Kdyby jen Athéna tušila, že Kasandru nalezl někdo už před ní. A ten někdo se o ni nehodlá dělit a klidně pro její bezpečí obětuje život.

To já jsem ho tenkrát vlákala na bitevní pole. To já jsem mu lhala a přesvědčila ho, aby se postavil tomu šílenci. Neměl nejmenší šanci. Zničila jsem jejich svět a teď je chci žádat, aby zachránili ten můj. – Antibohyně, str. 206 -

Opravdu mě překvapil způsob, jakým autorka bohy popsala. Pokud si je představujete jako moudré dospělé osoby, budete velmi překvapeni. Athéna je sedmnáctileté děvče, s piercingem, tetováním a odrůstajícími červenými proužky ve vlasech. Naopak Hermes si potrpí na bohatství a přepych a bydlí vždy jen v těch nejlepších hotelech. Díky tomu jsme svědky pár úsměvným situacím. Další hlavní postavou je Kasandra, zdánlivě obyčejná šestnáctiletá dívka, která má milující rodinu, ale ani ta nedokáže zabránit tomu, aby se jednoho dne Kasandře změnil celý život.

Oproti předchozím knihám Kendare Blake má Antibohyně jednodušší děj, který je ale o to svižnější a také má své kouzlo. Nechybí láska, napětí, přátelství až za hrob, stejně jako nenávist a beznaděj. Právě beznaděj dohnala bohy do situace, v níž netuší, jak se umírá s noblesou, to je pro ně něco nepochopitelného a chtějí se rvát za své přežití. Lidstvo se opět ocitá uprostřed zuřící války a bohové se před ničím nezastaví. Ovšem i na této situaci se dá nalézt něco krásného, můžeme pozorovat vznikající vztah mezi panenskou bohyní a jejím hrdinou. Dokáže však Athéna správně odhadnout, co vše hodlá obětovat pro své přežití a kam až dokáže zajít?

Kendare Blake vystudovala kreativní psaní, a to je na její tvorbě vidět. Má čtivý, až návykový styl, takže knihu zvládnete přečíst jedním dechem. Autorce navíc nedělá problémy vyprávět knihu z pohledu více hrdinů a díky tomu žádnou z postav nezavrhnete, protože vidíte situaci z obou stran. Konec knihy nechává příliš mnoho nevyřešených otázek, proto si budete přát, mít druhý díl v ruce co nejdříve. Snad nebudeme muset čekat příliš dlouho.

Zdroj recenze http://fantasy-maka.blogspot.cz/

Komentáře (0)

Přidat komentář