Tajemství, které nebylo až tak šokující.

recenze

Dokonalý cizinec (2016) 4 z 5 / klarinka9974
Dokonalý cizinec

Catherine je milující manželka, matka a kamarádka. Žije si svůj poklidný život. Jeden den se jí doma z ničeho nic objeví kniha. Kniha o které nikdo neví kde se vzala a nikdo knihu nikdy neviděl. S chutí se do knihy začte. Jenže, v půlce knihy přichází na to, že kniha kterou právě čte je celá o ní. Popisuje každý kousek jí samotné, tajemství, které nikomu neřekla a situaci, která se stala. Její život se začíná postupně hroutit když tuto knihu dostávají do rukou ti nejbližší lidé.

Už jen to, že je kniha nutnost pro fanoušky Zmizelé a Dívky ve vlaku, jsem si ji musela přečíst. Zmizelou jsem nečetla ale i samotný film mě hodně zaujal. Dívka ve vlaku mě přesvědčila o tom, že knihy tohoto žánru jsou zajímavé a prostě dobré....
A tak jsem se dostala i k Dokonalému cizinci. Očekávala jsem hodně. Obrovské tajemství, šokující konec, velké odhalení a tak dále, prostě knihu, která mě přivede do šoku a tím si ji zařadím mezi oblíbené.

V tomto případě se nic z toho nestalo. Kniha se čte celkem rychle, stránky ubíhají, navíc je kniha poměrně tenká. Ze začátku mě mátlo jak se v jedné kapitole vyprávělo o samotné Catherine a v další jsme se měli zaměřit na postaršího pána, který přišel o manželku a je to nejspíš úplný blázen.
Je pravda, že kdyby to bylo celé jenom o jediné ženě byla by to trošku nuda a proto i ten pán měl co do sebe.

Hned od začátku se těšíte na to tajemství, na tu věc která jen tak se objeví na jedné stránce a budete šokováni. Jenže když to přišlo, ani jsem to nepovažovala za tak šokující. Přišlo mi, že je to obyčejný příběh. Nic tak hrozného se nestalo a je to celkem běžné. I když je na konci další odhalení a dokonce zajímavější než samotná záhadná kniha, myslela jsem si, že jak tu lidé píšou, že je to prostě skvělá kniha tak se i já v ní najdu.

Přišlo mi, že když už to na konci začínalo být vážně zajímavé, bylo to jen na pár stránkách a zase jsem prožívala obyčejný život Cetherin. Vše se dalo do pořádku a nikdo nenesl následky a to jsem se těšila na zvrhlí konec.

Jsem stále z této knihy nesvá. Ani nevím jestli se mi to líbilo. Rozhodně bych děj jinak promyslela, vymyslela bych napínavější zápletku aby se čtenáři nenudili aby mojí knihu považovali za nejlepší. Jako by to chtěla mít autorka rychle za sebou a ani nic moc nezanechala na záhadě.

Pozitivní je to, že se velmi příjemně kniha četla. Některé kapitoly byly příliš zdlouhavé a celkem nudné. Jiné se zdáli být napínavé a překvapivé ale zase byli moc krátké a rychlé.

Když se po dočtení nad knihou zamýšlím, tak přemýšlím nad tím, že to občas nedávalo ani smysl. Proč se prostě hned nepřiznala, proč se neobhájila, proč se sebou nechala prostě jenom manipulovat a nechala to dojít tak daleko aby i ti blízcí ji nenáviděli, když to všechno bylo jinak???

Rozhodně od knihy nečekejte tolik, co jsem čekala já a budete nadšení.

Dávám 4 hvězdičky, je to příjemné oddechové čtení. Žádné drama se nekoná a co nebylo teď bude snad příště....

...ucítila lehký dotek na zádech a otočila se. Spatřila moře tváří... Vlak měl přijet za tři minuty- netušila však, že tenhle údaj zároveň oznamuje, kolik života jí ještě zbývá....