Studená jako led!

recenze

Jako led (2014) 5 z 5 / Nikolka001
Jako led

Kyler a Sydney se znají již od dětství. Jsou nejlepší přátelé, ví o sobě všechno a za jakékoliv situace jsou tu vždy pro sebe. Oba se navzájem miluji, ale nedokážou si přiznat pravdu.
Když jednoho osudného dne uvíznou v lyžařském letovisku, ve kterém nakonec kvůli bouři zůstanou sami, jejich vztah se změní. Léta trápení končí a oba jsou konečně šťastní. Má to ale jeden háček. Ještě před nedávnem nedokázal Kyler udržet kalhoty na sobě. Díky tomu se vše zvrtne, a jde do tuhého.

Jako led je již druhá kniha od J. Lynn, která vyšla u nakladatelství Baronet. Počkám na tebe jsem si užila od začátku, až dokonce a proto jsem od Jako ledu očekávala, že se mi bude také líbit, odreaguji se u něj, nasměji se a pobavím. Vše se mi splnilo. A já opět, i když ne každý názor čtenářů na tuto knížku je kladný, musím říci, že styl psaní autorky velice miluji, a moc se těším na další knihy, které doufám, že nakladatelství Baronet vydá.

Asi o hodinu později už byl Kyler osprchovaný a oblečený. Škoda zakrývat takové tělo, ale i v obnošených džínách a staré školní mikině s mokrými vlasy padající mu do čela vypadal hodně dobře. str. - 42

J. Lynn napsala erotický příběh, který je obohacen napětím, které je předvídatelné, protože i když se zdá, že je vše dokonalé, tak někomu se pobyt Kylera a Sydney nelíbí, a snaží se ho jim co nejvíce znepříjemnit. Což se mu nakonec povedlo, ale ne do takové míry, jak by očekával.

Přátelství a láska hrají v ději hlavní roli a proto nám J. Lynn přinesla slaďárnu, která se každému čtenáři nemusí líbit. Já jsem z počátku po tomto žánru také moc nepokukovala, ale když jsem si přečetla, Počkám na tebe, tak jsem mu podlehla, ale s myšlenou, že vše, co se v knize odehrává není reálné. Vše je dokonalé, romantické, úžasné, ale tak to v reálném světě není. Ale proč by člověk nemohl občas snít? Vždyť to je přece tak osvobozující a odreagující.
Kapitoly jsou psány, jak z pohledu Kylera, tak Sydney. Jsou odděleny jmény, tak se nemusíte bát, že byste se v knize mohli ztratit. Při čtení jsem si ale všimla, že více prostoru dostávala Sydney, ale vůbec mi to nevadilo, jelikož mi byla sympatičtější než Kyler.

Prvků, že se jedná o knihu od Lynn jsem si všimla okamžitě, jelikož používala stejné popisování romantiky, jako v knize Počkám na tebe. To mi občas přišlo okoukané, protože i v této knize autorka toto popisování použila několikrát. Stejně tak, že hlavní postava Kyler je král sexu a každá holka po něm touží.

A nejenže mě nezastavila, byla vlhká. A rozhodně jsem věděl, co to znamená. Ale poprvé v životě jsem neměl vůbec tušení, co s tím mám dělat. Můj mozek si s tím nedokázal poradit, i když mý tělo vědělo přesně co s tím. str - 114

Kylera jsem jako hlavní postavu na prvních stránkách neměla ráda. Sexy kluk, který vymetá postele desetkrát týdně, a pokaždé s jinou holkou, ale přitom má v hlavě stále jenom Sydney, je jednoduše ubohá záležitost. Kdyby ji miloval, tak jak tvrdil, tak by nedokázal spát s jinými holkami. Mít vztah, ale přitom milovat jinou? Ano, byla chyba těch holek, že s ním spala, ale je mi jich líto, protože si to žádná nezasloužila. Navíc se Kyler choval příliš majetnicky, což mě rozčilovalo ještě více. Sydney neustále poroučel, jako nebudeš s tím klukem, běž domů, nebudeš pít. To bylo vcelku přehnané, ale na druhou stranu, i když byl Kyler v některých ohledech velice hloupý, tak to byl velký romantik a na Sydney mu velice záleželo. Vše ale mohl vyřešit jinak.

Sydney je do Kylera nesmírně zamilovaná. Každý její myšlenka a touha patří jemu a Kyler samozřejmě nic netuší. Proto musí Sydney neustále sledovat, jak z jeho pokoje vychází stále jiná dívka, ale i přes bolest, kterou prožívá, tak je tu stále pro něj a pomáhá mu při každé příležitosti. Dokonce i přes to, že několikrát odložil jejich schůzku, aby mohl být s nějakou courou, nebo dokonce ji slíbil poslední tanec na plesu, kterého se nezúčastnil, protože měl na práci něco opět s holkou na jednu noc. Nechápu, jak přes to všechno mohla Sydney Kylera milovat. Bylo to ubohé, stejně tak, jako občas její chování.
I když nechápu chování hlavních postav, tak jsem je i přes to měla ráda, jelikož bylo zábavné pozorovat, jak se jejich vztah rozvíjí, a jak si oba dva mažou pusu medem.

Z hrdla se mi vydral povzdech. "Neplač, kotě. Nechci abys plakala." Sklonil jsem se k ní a slzy ji slíbnul. "Nemáš vůbec tušení, jak moc pro mě znamenáš." str. - 156

Jako led i když je v některých částech padlý na hlavu je vtipná, romantická, čtivá, oddechová kniha, která se odehrává v zimě, a proto je to skvělé čtení pro zimní Vánoční večery. Vřele ji doporučuji. I když její hodnocení je poněkud nižší, než u knihy Počkám na tebe, tak si myslím, že je stejně tak výborná jako ona. Pokud se Vám tato kráska dostane pod ruce, tak určitě neváhejte, přečtěte si ji, a i když se Vám třeba nebude líbit tak jako mě, tak na ní určitě najdete něco, co si oblíbíte.