Skvělé doplnění k Selekci!

recenze

Šťastně až navěky (2016) 5 z 5 / klarinka9974
Šťastně až navěky

Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat – o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou.

Já jsem se rozhodně na tuto knihu těšila a jestli se i Vy těšíte, budete nadšení a zamilujete si ji!

První příběh se vypráví o královně. Jak se ona dostala do Selekce, jak získala srdce prince a jak se stala královnou. První díl vás hned osloví a jste nadšené hned od první stránky. Poznáváme královnu z jiného úhlu a tak jak je laskavá ve všech dílech je laskavá i zde. Celkem mě spíš zaskočil princ (král), který byl celkem slušný a milí ale jako táta Maxona je zlí, hrubí a vcelku zákeřný!
Samotný příběh o královně je velmi čtivý a plný překvapení.

Další příběh je o princi Maxonovi. To jak to všechno viděl on je podobné tomu, jak to všechno viděla America. Ani se nedivím, že si ji nakonec vybral. Maxon pro mě byl vždy sympatický, milí a hlavně romantický.

O Aspenovi v dalším díle se dozvíte, že není tak hrozný jak si každý myslel. Je prostě bláznivě zamilovaný. Jeho příběh má ale pokračování a i jeho sny se naplní.

Miláček, co dodat. Marlee je kouzelná, milá dívka, to co si protrpěla ona sama ale i autorka muselo být bolestivé. Určitě každá dodnes vzpomíná jak dostala rákoskou přes ruce za to, že se spustila se strážcem. Opravdu se musí tak moc platit za lásku?? Dozvíte se hlavně to, jak to s ní dopadlo a rozhodně si ji hned zamilujete, prostě je to Miláček!!

Komorná vše vidí jinak, ale ani služebnictvo to nemá jednoduché a snaží se na plné obrátky.

A Celesta, ze začátku pěkná potvora. No zamysleme se sami kdo jí měl hned od začátku popravdě rád. Ne jen, že škodila Americe ale i všem dívkám. A jaký vztah měla k Maxonovi se zde rozhodně dočtete a přesvědčíte se o tom, že zase taková potvora to nebyla. Každý má přece srdce.

Doplnění o druhé výročí je krásné. Tolik překvapení a sladká tečka na konci dodává celé této knize krásný dojem z toho, že jsme byli součástí příběhu od začátku do konce.

Obrázky v knize jsou krásné. Nádherně promyšlené a dodávají na kráse celé knize.

Takže, jestli stále váháte a zamilovali jste si celou sérii Selekci, tak tuto knihu musíte mít rozhodně doma!!! Kniha je tak krásná jako samotná obálka a já tak miluju fialovou barvu.

Já prostě miluji tyto obálky, všechny šaty (kdo by nechtěl) chci mít doma a chci mít taky všechny tyto knihy od autorky v knihovničce a chci se stát princeznou :D!!

Nenechte si to ujít, je to prostě skvělý příběh a hlavně ten kdo zapomněl na první díl do detailu, tak si hned vzpomenete.

Za mě 5 hvězdiček! Je to přesně ten typ knihy ke které si ráno sednete a v noci skončíte s tím, že máte knihu dočtenou. Mě to trvalo dva dny ale nikdy jsem se do knihy tak moc nezačetla jako právě do samotné celé série Selekce.