Siréna - příběh lásky mýtické bytosti a člověka

recenze

Siréna (2017) 5 z 5 / andrea1970
Siréna

O ČEM KNIHA JE: Kniha vypráví příběh Kahlen, která pluje se svými rodiči a bratry na lodi, když uslyší zpěv Sirén. Všichni se vrhají do moře, ale Kahlen prosí o záchranu. Oceán ji zachrání před utonutím, ale ona mu musí sto let oddaně sloužit jako jedna ze Sirén. Může žít celkem normální život, ale za žádných okolností nesmí na žádného člověka promluvit, protože její hlas je nástrojem zkázy. Druhou podmínkou je to, že se nesmí zamilovat, protože patří pouze Oceánu. Oceán se potřebuje čas od času nasytit, a proto musí Sirény zpívat a svým zpěvem vést lodě do záhuby. Kahlen už má odslouženo 80 let, když se v knihovně setká s mladíkem Akinlim, do kterého se časem zamiluje. Jak příběh lásky mýtického stvoření a obyčejného člověka dopadne? To si přečtěte sami!

MŮJ NÁZOR: Siréna byla první knihou, kterou jsem si od autorky Kiery Cass přečetla. Tato kniha vyšla až letos, přestože je autorčinou prvotinou. Četla jsem různé recenze, ale ve spoustě z nich se psalo, že Siréna je oproti sérii Selekce, kterou se Kiera Cass proslavila, velmi slabá. Selekci mám sice doma, ale ještě jsem se k ní nedostala, a tak jsem se rozhodla, že si nejdříve přečtu Sirénu. Musím říct, že rozhodně nelituji. Kniha se četla téměř sama, námět příběhu byl velice poutavý. Příběh Kahlen, jejích "sester" a Akinliho mě zaujal a jednoznačně tuto knihu doporučuji. Takže - pokud máte rádi romantické příběhy se nádechem fantasy a špetkou dramatu, je tato kniha právě pro vás.

HODNOCENÍ: 90 %