Příběh jedněch šatů, co se stanou hitem sezony. Příběh devíti různých žen, kterým jedny šaty změní život.

recenze

Malé černé a devět žen (2017) 5 z 5 / Medvědářka
Malé černé a devět žen

Kniha u nás teprve vyjde, ale občas je dobré znát reakce lidí předem. V anonci se píše, že je kniha přirovnávána k filmu Láska nebeská, který mám ráda a o to víc mě kniha zajímala. Štěstí se na mě usmálo a já tak mohla přes mobil číst lehký příběh, který se mi moc líbil už od začátku.
Kniha začíná představením šatů, které se možná stanou hitem sezony. Na molu je předvádí doposud neznámá jižanská kráska a opravdu, šaty jsou svou jednoduchostí prostě nej. Každá je chce mít. A tím to celé začíná.
Seznamuje se s návrhářem šatů, který se chystá na odpočinek. Sledujeme osud začínají modelky, stárnoucí osobní asistentky Felicie a jejího šéfa, soukromé detektivky, která se zamiluje do objektu svého sledování. Poznáváme Natálii, která se díky šatům seznámí se slavným hercem, o kterém si celý svět myslí, že je gay. A jsou tu i další postavy, kterým malé černé změní život nebo aspoň pohled na něj.
Je to zábavné a svěží jak jarní slunečný den. Je to čtivé a já si to dávkovala po kouskách, i když bych knihu dala za jedno odpoledne. Ale proč? Já si to chtěla užít. Kolikrát jsem si při čtení přála, aby to bylo i jako film. Byla by velká zábava sledovat všechny postavy na plátně a nejen v mé hlavě.