Pouto, které vás nepustí.

recenze

Kouzelný náramek (2016) 5 z 5 / klarinka9974
Kouzelný náramek

Díky rodinnému šperku si tři ženy jasněji uvědomí, že na rodině velmi záleží. Příběhy ukryté v přívěscích změní jejich pohled na život a ony najdou novou chuť ho žít.
Lolly dostávala od své matky ke každým narozeninám jedno kouzlo spolu s připomínkou, jak důležité jsou rodinné vzpomínky.
Teď je Lolly sedmdesát let, zhoršuje se jí paměť, a tak si uvědomí, že jí nezbývá moc času na to, aby obnovila vztah se svou dcerou a s vnučkou, protože obě byly stále příliš zaměstnané, než aby si našly chvilku na ni a na její rodinné historky.
Když ale Lollyině dceři Arden kdosi nečekaně zavolá a vyjádří obavu o její matku, vypraví se Arden za ní a vezme s sebou i svou dceru (a Lollyinu vnučku) Lauren. Lolly jim pak vypráví příběhy spojené s jednotlivými přívěsky na náramku – a všechny tři si znovu najdou cestu k sobě navzájem a také radost, naději a lásku.
Kouzelný náramek je dárek, který budete žárlivě střežit ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku.

Na tuto knihu jsem narazila díky této stránce. Nedávno tu někdo psal recenzi na tento krásný příběh a mě hned nadchla samotná anotace a obálka knihy.

Když byla k dispozici v knihovně hned jsem si ji vypůjčila a moc jsem se na ni těšila.

Hned první stránka vás do knihy ponoří a prožíváte krásný, poutavý příběh plný kouzelných okamžiků a vzpomínek.

Kouzelný náramek, je přesně ta kniha, kterou chce mít každá dívka doma. Prožijete s touto knihou krásu života, uvědomíte si věci, které vám unikají a zamilujete si každou postavu v knize.

Lolly je naprosto geniální babička, kterou by chtěl mít doma každý. Je zábavná, s ničím si nedělá starosti. Na to, že toho hodně prožila je naprosto úžasná ženská, kterou trápí jenom to, že není se svými holkami a nemá je nablízku. Lolly si hned zamilujete a budete jí závidět její uvolněnost a laskavost.

V knize jsou moudra, která si sami po přečtení vezmete k srdci a možná se nimi budete řídit co nejdřív.

A o čem, že to kniha je?? O náramku....
O náramku, který vypráví příběh, který přežil spousty dní a nocí. Který pokaždé vykouzlí úsměv na tváři už jen při samotném zvuku. O náramku, který má mnoho přívěsků a mnoho příběhů a tak krásné.

Tento přívěšek
vždy připomene tvému oku,
že celičkou cestu životem
kráčela jsem po tvém boku.
A každá nová krabička
ukrývat bude památku,
na tebe a na mě
na samém začátku.

Takový náramek budete chtít rozhodně taky. Aspoň polovina žen co si tuto knihu přečte si zajde do obchodu a takový náramek si koupí. Ještě o něm řekne známým, aby od nich dostávala přívěšek, který o ní bude vypovídat. (Já ten náramek nemám ale tajně po něm budu snít)!!!

Když se tyto tři ženy opět setkají, každá si uvědomí co je pro ně nejdůležitější a co by měli dělat proto aby byli šťastné.

Rozhodně vás tento příběh dostane do kolen. Budete milovat každou stránku, prožívat každou vzpomínku a přát si aby tato kniha měla další přívěsky a pokračování.
Já jsem touto knihou ohromena a největší překvapení pro mě bylo to, když jsem hledala kdo je autorkou a jestli ještě něco napsala.
Autorkou této knihy je muž, který píše pod pseudonymem své babičky. To on vypráví příběh, který jednou slyšel a udělal z toho krásný román. Kdybych měla tu čest rozhodně bych mu poděkovala, protože tato kniha ve mě navždy zůstane.

Tento muž ví jak udělat ženu šťastnou a ví co přesně říct v tu nejhorší situaci. Myslím si, že je to talentovaný autor s brzkou oblíbeností! Přečtěte si i jeho poděkování, i to vás nejspíš příjemně překvapí. Já chci číst jeho další knihy.

Rozhodně budete tou, která knihu bude milovat a dále ji doporučovat a možná, že některá z vás se k ní dokonce jednou vrátí. Nenechte si tuto knihu utéct, nenechte se odradit. Tato kniha je přesně to, co potřebujete při takovém počasí.

Nejspíš si po přečtení uvědomíte, že i když se snažíte být s příbuznými co nejvíce i tak je to málo a tak málo o nich víte... Zkuste se zeptat a možná, že i vy napíšete příběh své babičky.

Aracely
31.01.2017

Nádherná recenze a jistě to bude i nádherná kniha :-). Dostala jsem jí od babičky k Vánocům, tak už se na ni moc těším. A nezávisle na recenzích, jsem jí chtěla kvůli krásné obálce :-).