Plním si své sny.

recenze

Seznam tajných přání (2013) 5 z 5 / klarinka9974
Seznam tajných přání

Brett Bohlingerová si až do svých 34 let žila jako princezna. Ze dne na den ale přichází o všechno, když zjišťuje, že milovaná maminka, majitelka obří kosmetické firmy, ji vynechala ze své závěti. Přesněji - její díl dědictví jí připadne pouze v případě, že dokáže do roka splnit všechna svá dětská přání, jejichž seznam si jako malá sepsala a na které už dávno zapomněla. Na rozdíl od matky. Jenomže proč by se měla Brett najednou stát učitelkou a ve volném čase dělat sólového komika, když se tak tvrdě připravovala na to, že jednou převezme rodinné impérium? A k čemu by jí byl kůň? Brett se cítí podvedená a ponížená, navíc přichází o práci, jistý příjem i dlouholetého přítele. S vidinou dědictví začíná plnit jeden bod seznamu za druhým a brzy si s překvapením uvědomuje, že jí ten starý ušmudlaný list papíru úplně ovládá. A že jí to vlastně vůbec nevadí … Půvabný románový debut americké autory o cestě za štěstím a o snech, jichž bych se člověk neměl nikdy vzdávat. At už ho to bude stát cokoliv.

Kniha je krásné oddechové čtení, které přečtete za pár dnů. Brett se snaží plnit své sny ale pochopí že to nedělá pro matku ani pro dědictví, ale sama pro sebe, pro svůj pocit a radost. Do jejího života přichází spousty mužů, ale také odcházejí. Ztrácí věrnou kamarádku a získává dítě, které miluje nejvíc ze všech. Nakonec i přesto, že jsou její úkoly které si stanovila v dětství, těžké a nesplnitelné, se nevzdává a bojuje dál. Vše se ji zhroutí před očima, ale také se jí vše dává zase dohromady.

Kniha je zajímavá, hezká, i přesto že někdy to v životě není tak jednoduché, jak to bylo pro Brett. Kniha bude zajímavá pro dívky, ženy, které si jako malé psaly své deníčky a pak si je po několika letech četly. Líbí se mi na knize jak Brett maminka měla vše naplánované, jak věděla co Brett udělá a jak se zachová. 5 hvězdiček za snadné čtení, super nápad na děj knihy, ale i za smutek a slzy které jsme během příběhu probrečely.