Tato recenze byla smazána.

Píseň Krve

recenze

Píseň krve (2014) 5 z 5 / Blahona
Píseň krve

Obálka: Pro mě je průměrná. Nejsem příznivcem černobílých obálek, byť s lehkým barevným akcentem. Nezaujala mě.
Hodnocení obálky: 50%

Hlavním hrdinou první knihy fantasy ságy STÍN KRKAVCE je Vélin Al Sorna, který byl v deseti letech zasvěcen Šestému řádu.
Za to, že Vélina jako dítě otec odložil do služeb Víry, ho Vélin nenávidí. Kniha velmi poutavě vypráví, jak hrdina prochází drsným výcvikem řádu, těžkými zkouškami a postupně se stává jedním z nejobávanějších bojovníků v království.
Nechybí přátelství na život a na smrt, láska, ale také nenávist, intriky a boj o přežití.

Autorův jazyk je velmi čtivý. Dokáže velmi dobře vtáhnout do děje. Je srozumitelný. Neměla jsem ani v jednom okamžiku problém s pochopením děje. Čtenář je autorem velmi dobře veden, nikde se v textu neztratí.
Postavu Vélina jsem si zamilovala. Přestože je hrdina velmi schopný, má vysoké nadání pro boj s mečem a postupně v sobě objevuje zvláštní schopnost, nemá to rozhodně v životě snadné. Ať už je to vlivem osudu, který ho uvrhl do moci řádu nebo intrik krále, dokáže si zachovat čest a soucit se slabšími. Držela jsem mu palce po celou dobu.
Také ostatní postavy jsou vykreslené velmi dobře a nepostrádají hloubku. Autor dokáže ve čtenáři vzbudit emoce.
V knize nechybí ani romance, které je tak akorát. Rozhodně neleží na hlavní lince a slouží jen jako koření a dokreslení hrdiny.
Magií autor šetří, ale vůbec to není na škodu. Naopak se mi líbí její postupné odhalování a postupně se tak dostáváme do větší hloubky. Zdaleka nejsou zodpovězeny všechny otázky, něco si autor nechal do dalších dílů. Naštěstí je však většina dějových linek ukončena, takže kniha může být čtena i samostatně, pokud by se někomu nechtělo číst celou ságu. Garantuji však, že po přečtení Písně krve se budete těšit na další díl.

HODNOCENÍ: 95 %
Pro milovníky fantasy povinná četba:)