Tato recenze byla smazána.

Panství Edenbrooke

recenze

Panství Edenbrooke (2016) 5 z 5 / Blahona
Panství Edenbrooke

Mariana je ovdovělým otcem, panem Daventrym, poslána do Bathu za svou babičkou. Když jí přijde pozvání na panství Edenbrooke od staré přítelkyně její zemřelé matky, je to pro ni příležitost, jak uniknout vtíravému nápadníkovi a dostat se na venkov. Na Edenbrooku se má navíc setkat se svojí sestrou Cecily, která má přijet z Londýna společně s přítelkyní - sestrou dědice panství.

Po cestě na venkov je však kočár, který veze Mariane a její služebnou, přepaden lupičem. Kočí je zraněn a lupič, kterého služebná postřelila, uprchne. Naštěstí se nachází v blízkosti hostince, kde naleznou útočiště. Zde se seznamuje se záhadným cizincem, který špinavou Mariane nejdříve urazí, ale vzápětí zahanben svým dřívějším arogantním chováním, jí nabídne pomoc a o vše se postará. Jaké je její překvapení, když se s přitažlivým Philipem vzápětí shledá na Edenbrooku.

Postupně mezi nimi vzniká přátelství, ale brzy má přijet krásná Cecily a Mariane jí dosud vždy šla z cesty. Mariane si nedělá žádné iluze o své kráse a bere Philipovo flirtování s nadhledem. Je přesvědčena o tom, že až se na scéně objeví Cecily, Philip o ni už ani pohledem nezavadí.

Můj dojem:

Kniha mě úplně okouzlila. Není až tolik knih, které by ve mě zanechaly blažený pocit a zahřály mě u srdce. S klidným svědomím mohu říct, že je to jedna z nejkrásnějších historických romancí, které jsem kdy četla. A to jsem jich četla stovky. Většinou se tyto příběhy z červené knihovny dobře čtou, ale na konci ve mě nic nezanechají a na druhý den, už si pořádně nepamatuju o čem daný příběh vlastně byl. V podstatě je to pořád o tom samém, co si budeme povídat, ale to mě vůbec nevadí. Tuto knihu si však budu pamatovat a určitě se k ní budu vracet a číst ji několikrát.
Vztah Mariane a Philipa je totiž nádherný. Líbilo se mi, že se mezi nimi nejdřív rozvíjí přátelství a pak přechází ve víc.
Oba jsou nesmírně sympatičtí. Philip je dokonalý gentleman, ale zároveň je velice vtipný a dokáže Mariane pokaždé rozesmát. Je to typ muže, kterého si zamiluje snad každá žena. Září jako slunce!
Mariane je za každé situace přirozená, a přes svoje mládí a naivitu si dokáže poradit ve chvílích, kdy skutečně o něco jde. Netuší o své kráse a na rozdíl od své povrchní sestry Cecily je skromná a také empatická. Philip se jí líbí, ale Mariane v sobě nemá dostatek sebevědomí, aby si myslela, že by ho mohl přitahovat někdo tak obyčejný jako ona. Proto nevidí, co má očividně před sebou. Jejich vztah má hrozně pozitivní energii, která se dá těžko popsat. To si musíte přečíst.
Další postavy, které se v knize objevují jsou také moc pěkně vykresleny.

Pokud hledáte akci, tak v této knize jí moc nenajdete. Je to vztahový komorní příběh, velice, velice líbezný. Autorce se podařily excelentní dialogy. Vtáhnou vás, budou vás bavit a stránky vám budou ubíhat jak nic. Budete si přát, aby ta kniha neskončila!

Verdikt:
Knihu doporučuji všem romantickým duším, které mají rády historické romance z počátku 19. století. Nečekejte akci, čekejte zábavné a vtipné dialogy, sympatické hrdiny, scény ze kterých se vám rozbuší srdce a příjemně vás zahřejí. Věřím, že tato kniha vám učaruje, stejně jako mě. Moc bych si přála, aby v češtině vyšly i další knihy této nadějné autorky.

HODNOCENÍ: 100%

Obálka.
Je moc hezká. Ve mě navozuje příjemný pocit anglického venkova dané doby. Nemám co vytknout.

Hodnocení obálky: 95%

Děkuji. To mě těší:)

účetní
účetní
18.07.2017

Velmi trefné, přesně takto nádherná tato kniha je a vzbudila ve mě tytéž pocity.