Nenápadně krásná Siréna

recenze

Siréna (2017) 4 z 5 / Samira
Siréna

S obálkou hodnou pravé Sirény kniha spolu se jménem mé oblíbené autorky více než vábila. Příběh, který jsem však po otevření nalezla, neměl s okázalostí Sirén, jak jsem si je vždy představovala nic společného. Je totiž překvapivě komorní, ale otisk zanechá, ač je zprvu nenápadný.

Anotace v tomto případě vyzrazuje prakticky celou první polovinu knihy. Není to ani moc obtížné, protože dějově je opravdu první část chudší. Kniha Siréna je autorčinou prvotinou a nejprve jsem chvíli nevěděla zda úplně zdařilou. Nakonec však zanechala ten nejlepší dojem a já nemohu jinak, než ji pochválit. Ale nepředbíhejme.

Kahlen již více než osmdesát let slouží Oceánu jako věrná Siréna. Poté co jí věnoval život, zavázala se odevzdat se mu spolu s ostatními na sto let za určitých podmínek.
První:
Smrtelník nesmí nikdy slyšet její hlas, může ho od této chvíle používat pouze jako nástroj zkázy, když bude povolána.
Druhé:
Kromě vazeb se sestrami patří pouze Oceánu.
Nedodržení znamená smrt.

Kahlen je tou neposlušnější dcerou Oceánu, jakou si dovedete představit. Zde přišla má skepse a tápání. Protože jsem vůbec nedokázala rozeznat tolik typický styl autorky. Ať jsou totiž její hrdinky jakékoli a že místy dost lezou na nervy a kroutíte nad jejich počínáním hlavou, vždy mají jedno společné – jsou to osobnosti, činů se nebojí a dříve řežou nežli měří.
Kahlen vede ten nejnudnější život. Nedělá vlastně raději nic. I poté, co pozná Akinliho, nevypadá, že by se rozhodla pro život. Akinli je milý, ale i on se jeví tak trošku dvojrozměrný.

Přesně v momentě, kdy jsem to chtěla vzdát, nastane obrat. V ději nepřijde čas na velké třesky či nás nesmete zuřivá akce. Udělá to změna, vnitřní i vnější. Příběh odhalí své barvy, ukáže nám kontrast a nečekané hlubiny. Je to stále ten samý příběh o lásce, ale najednou víte, že se k němu vrátíte a také si uvědomíte, kdy přesně se vynořila autorčina hvězda.

Tomuto krásnému příběhu nakonec dávám čtyři hvězdičky, za pomalejší rozjezd a nějaké ty neobratnosti. Ale chtěla bych zdůraznit, že za mne stojí za to a moc ráda této půvabné, jiné a překvapivě civilní pohádce znovu propadnu.

Doporučuji!

26.02.2017

Děkuji :), Selekce to není, to je pravda, ale to nic nemění na faktu, že je to moc pěkná a zajímavá romance. Určitě jsem nelitovala.

simi28
26.02.2017

Krásná recenze. Na Sirénu se moc těším, i když prý není tak dobrá jako Selekce. Ale uvidím:).

16.02.2017

Děkuji :), určitě zkus, bude se ti líbit!

Aracely
16.02.2017

Krásná recenze Samiro, knihu ráda zkusím :-).

16.02.2017

Chápu, ale úsilí se vyplatí a ten kontrast jsem nakonec musela docenit zpětně, kniha navíc není dlouhá a čte se jako všechno od autorky lehce. Ale i mě by na začátku dost pomohlo vědomí, že v knize dojde ke zlomu.

mmmisulka.r
16.02.2017

Tak to mi stačí, potřebuji táhlo. Myslím, že ten začátek přežiju :-) Teď už vím, že se to vyplatí :-)

16.02.2017

Děkuji :), první polovina dost možná lehce potrápí, ale druhá to bohatě vynahradí, rozhodně jsem chtěla číst dál a dál :).

mmmisulka.r
16.02.2017

Super recenze, na knihu se chystám :-)